Mirkko Moisar: Eesti kickboxingu superstaar
Mirkko Moisar on üks Eesti kickboxingu tuntumaid nimesid. Aastatel 2014–2017 jõudis ta võistelda kõrgel rahvusvahelisel tasemel ning kogus fänne kodumaal ja kaugemal. Siin on lühike ülevaade tema karjäärist ja Xplosion Fight Series sarjast, mille raames mees suurematele tiitlivõistlustele pääseda püüdis.
Kes on Mirkko Moisar?
Moisar on Eestis sündinud ja siin treeninud kickboxer, kes tegi rahvusvahelise debüüdi 2010. aastate alguses. Tema teekond oli klassikaline: alguses kohalikud galad, siis Balti turniirid, lõpuks suuremate korraldajate kaardid. Eestis sai ta tuntuks just Xplosion Fight Series üritustel Saku Suurhallis, kus kohalikud fännid tema matše elavalt jälgisid.
Mis tegi ta meeldejäävaks, ei olnud ainult füüsiline võimekus. Ringis paistis ta välja rahuliku peaga – ei kiirustanud, ei lasknud end provotseerida ja oskas kohaneda vastase stiiliga. Eesti kickboxingu kontekstis oli see tase, mis veel mõni aasta varem tundus kättesaamatu.
Moisari võitlusstiil ja meeldejäävaimad matšid
Moisari stiili iseloomustasid pikad kombinatsioonid, distantsi kontroll ja oskus jalalööke täpselt ajastada. Ta ei olnud klassikaline „forward pressure“ tüüp, kes esimesest sekundist peale vastase üle valab – pigem luges matši ja ootas avanemist.
Eesti fännide jaoks oli üks kõige meeldejäävamaid kohtumisi 2016. aasta aprilli matš leedulase Tadas Jonkuse vastu Xplosion Fight Series sarjas. Jonkus oli tuntud kui „Leedu Nokaudimeister“ ja tema vastu vastu pidamine ise oli juba saavutus – Moisar võitis selle matši ja kindlustas oma koha sarja tipus.
Xplosion Fight Series ja tee Marbellasse
Xplosion Fight Series oli Eesti suurim võitlusspordi sari, mis tõi ühele kaardile K-1, MMA, Muay Thai ja profipoksi matše. 2016. aasta sügisel toimus Saku Suurhallis järjekorras üheksas üritus, mille naelaks oli neljamehe turniir Road To Marbella 2017 – võitja pidi pääsema järgmisel aastal Marbellasse XFS maailmameistrivöö nimel võistlema.
Turniiri esimeses poolfinaalis kohtus Moisar marokolase Rashid Boumerakiga. Teises poolfinaalis astusid vastamisi Tadas Jonkus ja hollandlane Marouan Toutouh, kes esindas tugevat Hollandi kickboxingu koolkonda. Eesti fännid lootsid muidugi näha vana rivaalitseva paari Moisar–Jonkus uuesti finaalis – ja sellest sai tol õhtul publikule peamine põnevuse allikas.
Kahte vanemat matši saab tagantjärele endiselt vaadata. Moisari 2016. aasta aprilli kohtumine on leitav SIIT ja Jonkuse sama õhtu matš SIIT. Need on head sissevaated sellesse, milline tase Eesti võitlusspordis kümmekond aastat tagasi välja paistis.
KKK Mirkko Moisari kohta
Millises stiilis Moisar võistles?
Peamiselt kickboxingus, K-1 reeglistikuga – lubatud on löögid kätega ja jalgadega, sealhulgas põlvelöögid teatud variantides.
Kus Moisari matše Eestis pidada sai?
Suuremad galad korraldati Saku Suurhallis Xplosion Fight Series sarjas. Lisaks oli ta nähtav kohalikel klubiüritustel ja Balti turniiridel.
Kas Moisar on tänaseks aktiivne sportlane?
Tema viimased suuremad kaardimatšid jäävad 2010. aastate teise poolde. Hilisem tegevus on olnud rohkem treener- ja kogukonnatasemel, mitte tippvõistluslik.
Autor: Xplosion Fight Series