7. juuli 2004

Muinasjutt “Punamütsikese” ainetel.

Elas kord ilus väike tüdruk, keda kutsuti Punamütsikeseks. Kui aga hakkas saabuma sügis arvas Punamütsikese ema, et aeg oleks minna külla vanaemale, et viia talle külakosti ning natukene ravimeid, sest tervis polnud vanaemal enam kiita.
Nii sättiski Punamütsike end ühel ilusal sügishommikul teele. Jõudis varsti Metsakalmistule, kust mitte kaugel metsas ta vanaema elas. Järsku hüppas aga põõsastest Hunt välja lõi rinna ette ja kamandas:
„Punamüts, mis sul korvis on?
Punamütsike kohkus kõvasti, sest tal oli Hundiga juba vanast ajast kana kitkuda. Nimelt varustas Hunt metsarahvast ise toiduga ja eks metsarahva hulka kuulus ka ju Vanaema, mis tähendas, et Punamütsikese toidukorvid pole teps mitte teretulnud siin metsas. Seekord mõtles aga Punamütsike endamisi, et küll ma sulle Hallivatimees näitan ja õppetunni annan. Ning vastas süütute silmadega:
„Siin on mul sööki ja jooki, üks tai kana ja videofilm Robotpolitseinik, mida Vanaemale kindlasti vaadata meeldib.
Punamütsike teadis, et Hundil natuke kitsas käes, sest oli levinud kuuldus, nagu oleks Hundionu ja Mägraonu ühine äri „AS Kähkukas rappa jooksmas ja et Hunt nüüd väga maias tema korvi sisu peale on. Veel teadis aga Punamütsike, et Hundil kohe-kohe tulemas suurem võistlus teiste metsaelanikega. Punamütsil käis salakaval plaan peast läbi kuidas Hundile kätte maksta ja lausus, et viib selle korvi Vanaemale ja et viimane elab seal-ja seal. Kuna jahimehi liikus metsas palju, siis ei julgenud Hunt Punamütsikeselt korvi käest rebida ja mõtles: „Las lollike läheb vanaema juurede, ma ootan teda seal. Siis kahman korvi käest ja olen jälle metsa valitseja ja Mäger võib kasvõi Murumänge mängida ja diritamme kasvatada kui tahab, mina olen ikkagi kuningas
Kuna Punamütsike oli ettenägelikult juhatanud Hundile pikema tee Vanaemani, siis jõudis ta sinna enne hunti. Vanaemal oli väga tore meel lapselast näha. Veel meeldis Vanaemale see, et Punamütsike oli talle kaasa võtnud uue filmi „Robotpolitseinik, sest Vanaema senine ainuke film „Treeningvideo metsas treenimiseks ehk metsa-fitness oli juba kaunis räsitud ja ära tüüdanud. Punamütsike ulatas Vanaemale korvi, kus oli kooki, moosi, tai kana ja ravimid ning ütles:
„Söö vanaema, siis karv läigib ja tervis tuleb!
Vanaema oli metsas päris nälga jäänud, sest „AS Kähkuka kohalik pood oli kinni pandud ning seepärast oli söögi hankimisega probleeme. Vanaema ajas hambad kohe taisse kanakintsu ning neelas ravimeid isukalt peale, et tervis kiiremini taastuks.
Poole tunni pärast tuli Hunt jooksuga kes nägi kuidas vanaema veel viimast kanakonti lihast puhtaks lutsutab. Hunti valdas raevuhoog see oli ju tema korv – aga nüüd oli selle sisu Vanaema kõhtu kadunud. Ilma pikemalt mõtlemata ajas Hunt lõuad pärani ja neelas vanaema alla, et päästa, mis veel päästa annab. Punamütsike, kes nägi kuidas Vanaema ära söödi tema oma silme all tundis küll väikest kurbust südames, Aga pole hullu, mul ju veel üks vanaema: mõtles ta endamisi. Aga kokkuvõttes oli Punamütsike just saavuutanud selle, mis ta tahtis Hunt oli tema enda teadmata manustanud meditsiinilisi ravimeid, aga tulevas võistluses on range dopingu kontroll, mille vägesid juhatab jahimees füürer Mardnovitsh isiklikult
Et Hunt salaplaani ei kahtlustaks, hakkas Punamütsike Hundiga maast ja ilmast jahvatama:
Oi hunt kuidas sul nii suured käed on?
Hunt vastu:
„Sest teen trenni palju.
„Aga hunt kuidas sul nii suur suu on? päris Punamütsike edasi
„Sest pean palju proteiini sööma punamütsike, vastas Hunt.
„Oi hunt kas sa tegeled siis kulturismiga?
„Ei tegele, vastas Hunt: „Karu-Ott on kulturist … mina olen fitnessi peal, vahest sõidan niisama ratast, aga vahest viskan hundiratast

Kui saabus suur jalgratta-võistlus „Tour de Metsakalmistu võitiski ettervatult huntide kategooria Hunt. See oli suurpäev talle. Lilled. Kuulsus. Au. Kuna aga hunt ei teadnud Punamütsikese kuratlikust plaanist midagi, siis asendusid mõne nädala möödudes dopinguproovi saabumisega; lilled nõgestega, kuulsus kuulsusetuse ja au häbiga.
Peale keelatud ainete kasutamise ilmsiks tulekut Hundi poolt ei olnud viimasel peale seda enam pikka pidu. Doktorid Jahimehed istusid maha ja arutasid asja, et peaks Hundile ja testele hoiatuseks andma talle pooleaastase võistluskeelu. Punamütsike, kes luges sellest kohalikust metsamülka-ajalehest „SLÕL-st, kutsus kokku viivitamatult uue istungi ja tegi parandusettepaneku muuta eelnõu „Pool aastat võistluskeeldu „Kaks aastat võistluskeeluks. Pika arutlemise peale võeti vastu Otsus, et kaks aastat keeldu oleks õiglane lahendus. Liiati on siis ka võimalus teistel jalgrattahuvilistel Otsustavalt sekkuda järgmistesse tiitliheitlusesse.

Lõpetuseks väike retsept „Vanaema pirukas Punamütsikese moodi:
1 vanaema
0,5 kg leht-tainast
138 g ravimeid (diureetikum, aspiriin vms)
2 spl moosi
Natukene maitserohelist … nt hapuoblikaid või nõgesejuuri
Süüa toorelt või kergelt küpsetada alt ja pealt.

Valku 100g/25g
Rasva 100g/65g
Süsivesikuid 100g/10g

Autor: joker