31. mai 2007

Nädala uudised

Nädala uudised:

Võimalik on veel registreerida Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu poolt korraldatavale treeninglaarisse Euro Elite Champions Camp. Siinkohal tuletame meelde, et registreerunuks loeme inimest, kes on sooritanud ülekande ja saatnud ära registreerimisankeedi. Ainult ankeedi saatmisest kahjuks ei piisa. Palume raha üle kanda hiljemalt 10. juuniks 2007 (pühapäev). Võib juhtuda, et lööme registreerimise lukku ka varem, sest kohtade arv on piiratud ja huvi laagri vastu suur.
Hansapanga a/a 1120231185, saaja Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liit. Selgitusse märkige ära osaleja nimi. NB!!![url=main.php?main=registreeru/eecc]Registreerimisankeedi leiad siit.[/url]

Toimumise aeg ja koht: 16.07.2007 22.07.2007, Võsu
Treeninglaagri maksumus: 3100.- EEK
Pakett sisaldab:
Majutus (7 ööd) hotellis „Rannaliiv [url=http://www.rannaliiv.ee/]http://www.rannaliiv.ee/[/url] või „Männisalu [url=http://www.mannisalu.ee/]http://www.mannisalu.ee/[/url]
Toitlustamine kolm korda päevas Rootsi lauas menüü on kohandatud kulturistide vajadustele (menüü koostas Ott Kiivikas)
Tasuta toidulisandid põhitoidukordade vahepeal (piiramatus koguses firmadelt Fast ja Universal)
Treeninglaagri särk
Ainulaadne võimalus treenida ja veeta vaba aega koos maailma amatöörkulturismi tippudega nagu:
1. Aleksei Shabunia (Valgevene) – 7x Valgevene Absoluutne meister, Maailmameistrivõistluste 3. koht 2004 a raskekaal, paljude rahvusvaheliste turniiride absoluutne võitja.
2. Rolandas Pocius (Leedu) – Mitmekordne Leedu Absoluutne meister, Euroopa Meister raskekaalus 1999 a, Maailmameistrivõistluste 2x hõbe 2004, 2006 – raskekaal.
3. Hristomir Hristov (Bulgaaria) – Euroopa meister ja Maailmameister -70kg kategoorias, MM ja EM mitmekordne medalivõitja, võistlenud ka proffide seas.
4. Robert Pietrokowitz (Poola) Maailmameister aastal 2006, Euroopa meister aastal 2007. Paljude rahvusvaheliste turniiride medaliomanik.
5. Radoslav Slodkiewitz (Poola) Mitmekordne medaliomanik nii Euroopa kui Maailmameistrivõistlustel, paljude rahvusvaheliste turniiride medaliomanik.
6. Lukas Ozladil (Tsehhi) Absoluutne Euroopa meister 2005 a, Maailmameistrivõistluste hõbe 2006 a.
7. Ott Kiivikas 8x Eesti Absoluutne meister, Euroopa Meistrivõistluste hõbe 2005a., Maailmameistrivõistluste 5. koht 2004a.
8. Oma nõusoleku koolitamiseks on andnud Rafael Santo?a Maailma Kulturismiliidu president (Hispaania), Aksel Brauer (Austria), Pavel Filleborn; Poola, T¨ehhi, Venemaa, Soome, Rootsi, Norra jpt Kulturismiliitude presidendid.
Kavas on ühised saunaõhtud, võistlused, mängud, kepikõnd, ekskursioon ja palju muud.

Päevakava:
8:00 äratus, hommikuvõimlemine, suplus meres
8:30 9:30 hommikusöök (Rootsi laud)
10:00 11:00 loeng/koolitus
11:30 13:00 treening jõusaalis
13:00 14:00 lõunasöök (Rootsi laud)
14:00 18:00 vaba aeg (rand, mängud jms.)
18:00 19:00 õhtusöök (Rootsi laud)
19:00 … vaba aeg
21:00 … ajalootund (ühtne võistluspiltide vaatamine ja analüüsimine)

Projekti juht: Arnold Tokko – Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu president
Teostajad: Ott Kiivikas, Argo Ader, Indrek Otsus, Rafael Santo?a Maailma Kulturismiliidu president (Hispaania), Pavel Filleborn, Aksel Brauer jt.
Lisainfo: Ott Kiivikas treeninglaagri juht, tel. 50 488 98, e-mail: [url=mailto:ott@kulturism.ee]ott@kulturism.ee[/url]
Laura Reisalu treeninglaagri sekretär, tel. 56 486 126, e-mail: [url=mailto:rosin@fitness.ee]rosin@fitness.ee[/url]

Musklinupuke:
Negatiivne on hea

Iga raskusega sooritatud tõste sisaldab kahte faasi. Kontsentriline (positiivne) faas kui lihas lüheneb (tavaliselt, kui raskus on tõstetud) ja ekstsentriline faas (negatiivne) kui lihas pikeneb (tavaliselt kui raskus tuuakse tagasi stardi positsiooni). Pööra tähelepanu mõlemale faasile ning hoia tempo aeglane, et tunnetaksid lihase liikumist. Tehes kiiresti, et saavutada võimalikult palju kordusi, ei pruugi anda tulemusi. Võta asja rahulikult.

Uudistootena on müügil kohapeal poes Powerball, mis tõstab käte lihastoonust ja toob adrenaliinirohket vaheldust tavarutiini. Powerball pakub uut võimalus tugevate käte saavutamiseks. Varsti on toode saadaval ka netipoes.
Väike vilkuvate tulede ja elektroonilise spidomeetriga varustatud spordividin Powerball ei paista esmapilgul just tõsiseltvõetava spordivahendina, ometi on tegu uudse ja huvitava lahendusega käelihastreeningus, millest on abi nii kontorirottidel, tippsportlastel kui ka neil, kel käed vajavad taastusravi.
Powerball on omalaadne güroskoobi põhimõttel töötav treeningsüsteem, millega saab erinevaid harjutusi tehes arendada sõrmede haaret, tugevdada randmelihaseid, treenida biitsepsit, triitsepsit ning ka õlalihaseid. Selle väike peopessa ära mahtuvat treeningvahendi tööpõhimõte on väga lihtne: pihus hoides ja käega ringikujulisi liigutusi tehes hakkab pall töötama vastu kasutaja liigutustele ja aktiveerib lihastöö.
Kuna Powerballiga saab palliga vastavalt sobiva ja võimetekohase kiirusega ringe tehes treenida väga erineva intensiivsusega – 3 000 kuni15 000 pööret minutist, millest viimasel kiirusel avaldab pall lihastele vastupanu 18 kg jõuga sobib see treenimiseks ka inimestele, kelle füüsiline vorm tugevat treeningu ei luba või kelle peamiseks eesmärgiks ei ole lihastoonuse suurendamine. Juhendi järgi on Powerball vastunäidustatud vaid südamehaigetele ja alla 14aastastele noorukitele, kuna palli kõrge inertsus võib avaldada mõju südametööle. Powerballil on Eestis loonud ka adrenaliiniküllase võistlusmomendi: palli peal olev spidomeeter näitab lisaks füüsilise kestvuse indeksile, reaalajapööretele ja koondpööretele ka kõrgemat pöörete arvu, mis salvestub automaatselt spidomeetrile. Tänu sellele on kasutajatel võimalik ka omavahel mõõtu võtta.
Powerball sobib: jõutreeninguks,taastusraviks, meelelahutuseks.

Nädala retsept:
Tofu-mustikasmuuti

400g maitsestamata pehmet tofut (ideaalne SO SOja maitsestamata tofut)
4 dl õunamahla
2 küpset banaani
6 sl külmutatud mustikaid
soovi korral paar viilu konserveeritud mangot
värsket sidrunimahla
vanillisuhkrut (maitse järgi)

Mikserda blenderis pehme tofu koos banaanidega, lisa ülejäänud koostisained ja mikserda.

Autor: Fitness.ee