30. september 2008

Otsitakse musklimehi tulevasse filmi

Vajatakse kokku 5 erinevat meest erinevatesse stseenidesse uues filmis. Võttepäevi oleks 3, 4 erinevatel päevadel oktoobris ja novembris.

Kokkuvõtlikult siis otsime jõulisi ja treenitud mehi mängima turvameeste rollis rezhissöör Veiko Õunpuu uues mängufilmis “Püha Tõnu kiusamine”. Film saab olema musta huumoriga tragöödia ühe keskastmejuhi südametunnistusepiinadest ja moraaliküsimustest. Peaosas Taavi Eelmaa.

Fotosid võib saata aadressil [url=mailto:jaska.liina@gmail.com]jaska.liina@gmail.com[/url] või helistada 5175251

Projekt: PÜHA TÕNU KIUSAMINE”
„Püha Tõnu kiusamine on film nooremasse keskikka ja jõukamasse tuludetsiili jõudnud mehest, kes hakkab tegelema moraaliküsimustega.
Kahjuks ei ole sootsium eetilisteks otsinguteks sobilik ja Tõnu kaotab oma närvid ning materiaalse heaolu.
Püha Tõnu kiusamine” on mängufilmi Sügisball” autori Veiko Õunpuu uus täispikk linateos, mis läheb võttesse selle aasta augustis ja jõuab Eestis kinolinale 2009 aasta septembris. Filmi peaosas on Taavi Eelmaa. Kaasa teevad paljud eesti tuntud näitlejad Katariina Lauk, Tiina Tauraite, Hendrik Toompere jun, Juhan Ulfsak jne. Meeskond on paljuski sama mis Sügisballil” operator Mart Taniel, kostüümikunstnik Helen Ehandi, helilooja Ülo Krigul. Liituvad veel Aki Kaurismäki filmide kunstnik Markku Pätilä Soomest ning mitmete Madonna muusikavideode monteerija Johan Söderberg Rootsist.
Homeless Bob Production loodi 2006 aastal, et peale Tühiranna valmimist ühendada juba pikalt koostööd teinud Veiko Õunpuu ja Katrin Kissa. Uue koostööna valmis film Sügisball”.

Sügisballi” auhinnad:
64th Venice Film Festival – Orizzonti Prize – prograami peaauhind, mis antakse maailma kino uue suuna parimale esindajale.
7th Marrakech Film Festival – Grand Prix
Eesti Filmikriitikute aastaauhind Parim Film 2007”
47th Thessaloniki Film Festival Parim Film 2007”
9th Bratislava Film Festival Parim re¸issöör”
European Film Festival Estoril ´ürii eripreemia”
Cinem Jove festival Grand Prix”
Premier Plans d*Angers Parim originaalmuusika”
Transilvania rahvusvaheline festival ”Parim operaatoritöö”
6 preemiat Pimedate Ööde filmifestivalilt, sealhulgas rahvusvahelise festivali ´ürii eripreemia”, parim naisnäitleja” ja Eesti
võistluse Parim Eesti Film 2007”
Mängufilm Püha Tõnu kiusamine” valmib Eesti-Soome-Rootsi koostöös ja selle esilinastus on plaanitud 2009 aasta septembrisse.
Filmi eelarve on 15 MLN krooni ja sellele on oma toetuse andnud ka Euroopa mainekaim fond EURIMAGES, mis
sel aastal andis 57’st taotlevast filmiprojektist toetuse vaid kaheteistkümnele. Püha Tõnu kiusamine” stsenaariumi eest sai
Veiko Õunpuu sel aastal Cannes’i filmi festivalil Euroopa talendi preemia.

Autor: Toimetus