26. veebruar 2008

Rammumeeste hooaja avapauk talvises Irkutskis.

Eelmisel nädalal toimus Venemaal Irkutskis esimene võistlus uues rammumeeste liiga World Strongman Federation karikasarjas. Eestist oli sinna kutsutud Tarmo Mitt.

Tarmo alustas selle aasta avavõistlust rahulikult tulles kümne sportlase konkurentsis tagasihoidlikult kaheksandaks. Võitis neljakordne World`s Strongest Man Mariusz Pudzianovski. Siin toon ära võistluse lõppjärjestuse.

1. Mariusz Pudzianowski(Poland)
2. Elbrus Nigmatullin(Russia)
3. Stojan Todorchev(Bulgaria)
4. Mark Felix(Grenada)
5. Dmitry Kononec(Russia)
6. Rolands Gulbis(Latvia)
7. Pavel Soroka(Belarus)
8. Tarmo Mitt(Estonia)
9. Antanas Abrutis(Lithuania)
10.Konstanin Homjakov (Russia)

Tarmo Mitt vigastas raskelt oma paremat biitsepsit eelmise aasta World`s Strongest Man 2008 finaalvõistlusel. Biitseps rebenes lahti küünarvarre kinnitusest juba finaali avaalal. Koju jõudis mees käsi kaelas ja sealt peaaegu kohe operatsioonilauale, kus biitseps taaskinnitati. Kahjuks ei paranenud vigastus lootuspäraselt. Kinnituses tekkis varemkardetud luustumine, mistõttu käe liikuvus ei taastunud täielikult. Jõud on käel nüüd küll enam vähem taastunud kui treeningud on olnud häiritud. Tarmo otsustas esimese võistluse Irkutskis ikkagi kaasa lüüa, nüüd aga ootab teda plaanipäraselt taas operatsioonilaud. Loodame, et seekord saab käsi oma liikuvuse tagasi. Võistluste valik on meie rammumehel uuel aastal lai pääse on avatud vastloodud WSFi võistlusele( järgmine etapp aprilli alguses Dubais), aprillis alustab taas World Strongman Cup ja kolmas kutsuja on World`s Strongest Man korraldaja World Strongman Super Series.

Soovime Tarmole edukat paranemist ma usun, et minuga liitub palju toetajaid.

[url=http://www.ironmind.com/ironmind/opencms/system/galleries/ironmind/mariuszwsf_lg.jpg]http://www.ironmind.com/ironmind/opencms/system/galleries/ironmind/mariuszwsf_lg.jpg[/url]

Pildil on võistlustules WSF karikasarja Irkutski etapi ja neljakordne World`s Strongest Man võistluse võitja Mariusz Pudzianovski.

Rain Karu
Eesti Rammumeeste Assotsiatsioon

Autor: Rain Karu