26. mai 2009

Skypark avab uksed sellel nädalal!

Sellel nädalal avatakse Tallinnas Eestis ning ühtlasi kogu Euroopas ainulaadne batuudikeskus Skypark. Aadressil Pärnu mnt 139E asuv 250-ruutmeetrine batuudimaastik pakub nii meelelahutus- kui tõsisemat sportimisvõimalust noortele ja täiskasvanutele, samas avatakse ka suur Lastekeskus turnimislinnaku, lastebatuudi ja peoruumidega.

Skyparki ühe eestvedaja Jan Skolimowski sõnul sobib batuudikeskus kõigile huvilistele vaba aja veetmiseks, füüsilise vormi parandamiseks kui ka ekstreem- ja tippsportlastele akrobaatikatreeninguks. „Batuudil hüppamine on lõbus ning tuleb kasuks kõigile, tugevdades keha igat rakku, elundit ja lihast.

See parandab üldist koordinatsiooni, painduvust, reaktsiooni, kiirust, tasakaalu ja ruumitaju ning ei põruta ega koorma liigselt luustikku. Ja kuna batuudil hüppamine nõuab 30 protsenti rohkem energiat kui jooks kõval pinnal, siis on see ka tavalisest treeningust kõvasti efektiivsem kalorikulutaja, rääkis Skolimowski.

Batuudikeskus Skypark põhiatraktsiooniks on 250m2 suurune batuutidest hüppamismaastik. Euroopas ainulaadne ehitis koosneb 23-st erimõõtmelisest batuudist, millest 14 on põranda- ja 9 seinabatuuti, batuudid on eraldatud pehmendustega. Turvalisuse huvides reguleerib batuudil hüppajate arvu ja korda batuudimeister. Batuudimaastikul on ka suur poroloonibassein, kuhu saab turvaliselt harjutada saltode maandumist. Lisaks saab aastaringselt harjutada lumelauatrikke.

Skyparki tegevusjuht Kristel Lipand lausus, et batuudimaastik sobib ideaalselt mitmekülgseks liikumiseks. „Siin hüpatakse nagu batuudil ikka, kuid batuudimaastikul saab koos pere või sõpradega lustida ja see teebki koha eriliseks.

Hüppama saab tulla vabalt valitud ajal ja omas tempos, aga võimalik on ka liituda mõne rühmatreeninguga või luua koguni eraldi treeningrühm trennikaaslastele või sõpruskonnale, ütles Lipand. „Batuudimaastik annab uue värske mõõtme ka tuntud sportmängudele, mis võib olla heaks vahelduseks näiteks kehalise kasvatuse tundidele nii saab batuudimaastikust 3D väljak rahvastepalli, sööduvõrkpalli, ragbi ja teiste mängude jaoks.

Sügisest on plaanis batuutidel alustada rühmatreeningutega. Lastele ja noortele tulevad tunniplaani kehaliselt keskmise koormusega Skysport Junior treeningud, mis toimuvad lõbusas meeleolus muusika saatel. Harjutused kombineeritakse liikumise ja hüppamisega batuudimaastikul, kasutatakse erinevaid treeningvahendeid ja mänge. Intensiivsed Skysport Pro treeningud toetavad üldfüüsilist ettevalmistust nende spordialade harrastajatele ja treeneritele, kellele on vajalik suuta oma keha valitseda just õhus. X-Park treeningutes saavad suunavat akrobaatikat ekstreemspordiga tegelejad, kellele batuudimaastik pakub rikkalike liikumisvõimalusi.

Skyparkis asuvad tööle neli treenerit. Peatreeneril Eero Joonel on suur kogemus traditsioonilise akrobaatika vallas, taskus on tal III järgu kutsekvalifikatsioon akrobaatikatreenerina. Samuti pikaajalise kogemusega akrobaat Oskar Poola viib läbi treeninguid lastele ja noortele ning toetavad treeninguid kõikidele spordialadele. Kümmekond aastat lume- ja veelaudurina tegutsenud Eero Järviste juhendab X-sport treeninguid, Jarmo Nikolai treenib lapsi ja noori.

Väiksemaid kutsub Skyparki suur Lastekeskus. Sealsel turnimislinnakul saab ronida, seigelda, pallimeres ujuda, torust alla sõita, täispuhutaval batuutmajal hüpata, liumäest liugu lasta, kahurist palle tulistada, lisaks ka joonistada. Muinasjututeemalistes peoruumides on võimalik erinevaid tähtpäevi pidada Roosa Pööningu printsessitoas, Rohelise Unenäo filmitoas või Laeva Trümmi mereröövlitoas.

„Oleme teinud omalt poolt kõik, et lastel oleks keskuses tore aega veeta ja mängida ning üritus oleks kauaks meeldejääv. Samuti oleme mõelnud lapsevanemate peokorraldamise hõlbustamisele peo kutsed saab ise valmistada ja saata Skyparki kodulehelt elektrooniliselt, soovi korral saab lapse peole kaasa tuua omad toidud-joogid või need kohapealt tellida, peojuhiks saab tellida lastejuttudest tuntud tegelasi, osaleda meisterdamise töötubades, näomaalingute tegemises või meigikoolituses, ning soovi korral korraldame peost ka professionaalse fotograafi fotod, mis siis ema või isa pärast CD-plaadil kätte saab, rääkis Lipand.

Skypark on avatud iga päev kell 10-22, eelnevalt on soovitatav tutvuda ka tunniplaaniga kodulehel http://www.skypark.ee/. Batuudikeskuse päevapilet hinnaga 100 krooni tagab juurdepääsu kõikidele atraktsioonidele keskuses. Perepäevapilet, mis kehtib kuni neljale pereliikmele, maksab 275 krooni. Lastekeskuse päevapilet annab juurdepääsu lastekeskuse kõikidele atraktsioonidele ning lauamängudele. Lastekeskuse päevapilet maksab 60 krooni, lapsevanematele on lastekeskusesse sisenemine tasuta.

Batuudikeskuse on rajanud täielikult Eesti kapitalil põhinev OÜ Skypark.

Lisainfo:
Kristel Lipand
Skyparki tegevusjuht
Tel: 58 189 055
E-post: kristel@skypark.ee
www.skypark.ee

Autor: Kristel Lipand