17. juuni 2011

Sparta Fitness Five läheb liikuma!

Sparta Fitness Five suvetuuri etapid peetakse väljaspool Tallinnat
16:16 17. juuni 2011
Sparta Fitness Five suvetuuri etapid toimuvad Pühajärvel, Orissaares ning Pärnus. Finaal peetakse sügisel meie klubis.

SPARTA FITNESS FIVE 2011.a. SARIVÕISTLUSE JUHEND

Võistluste toimumiskohad ja -ajad:

I osavõistlus – Sparta Spordiklubi jõusaal, 28.mai 2011.

II osavõistlus – Pühajärve Jooksu raames, 09. juuli 2011.

III osavõistlus – Orissaare, FitCamp laagri raames, 23. juuli 2011

IV osavõistlus – Pärnu rand (ilusa ilma korral rannahoone juures, halva ilma puhul Kimberi spordiklubis), 06. august 2011

FINAAL – Sparta Spordiklubi jõusaal, september 2011.

Vajalik eelregistreerimine

Vajalik eelnev registreerumine vähemalt 48 h enne võistluste algust e-maili aadressil:[mail= athletic@fitness.ee] athletic@fitness.ee[/mail] või tel teel: +372 56 933 968. Kui võistleja ei ole vastavaks ajahetkeks end kirja pannud, lisandub osalustasu 10 Euro´t, mis tuleb tasuda kaalumisel 1,5 h enne võistluse algust.

Võislusteks kaalumine 11:00-12:00. Võistluste algusaeg orienteeruvalt 12:30.

Osaleda saavad:

Võistlustel saavad osaleda nii mehed kui naised, nii kogenud sportlased kui ka algajad. Naiste arvestus on vanusepiiranguta, meeste arvestus jaotatud kaheks: noored (1991.a. sündinud ja nooremad) ning täiskasvanud (1990.a. sündinud ja vanemad).

Ootame osalejaid kõikidest spordiklubidest üle Eesti. Osalemine on tasuta tingimusel, et võistleja on registreerunud vähemalt 48 h enne võistluse algusaega.

Alad ja reeglid:

Fitness Five´i näol on tegu Rootsis juba 5 viimast aastat ülipopulaarse kombinatsioonvõistlusega, mis koosneb järgnevate võistlusalade sooritamisest korduste peale (iga ala sooritamiseks aega 75 sekundit):

1. kangiga rinnaltsurumine – abivahendina lubatud magneesiumi kasutamine;

2. küünarvarte kõverdamine Z-kangiga – abivahendid ei ole lubatud;

3. kükk kangiga – abivahendina on lubatud vöö ja põlvesidemed;

4. lõuatõmbed – abivahendina lubatud magneesiumi kasutamine;

5. triitsepsi surumine rööbaspuudel – abivahendina lubatud magneesiumi kasutamine.

Võitjad selgitatakse välja viie ala kokkuvõttes.

Naised sooritavad kangiga rinnaltsurumist 0,6x kehakaaluga, küünarvarte kõverdamist Z-kangiga 0,3x kehakaaluga ning kükivad kangiga, tõmbavad lõuga ja suruvad rööbaspuudel triitsepsit 1 x kehakaaluga.

Noortel meestel kehtivad samad reeglid nagu naistel.

Mehed sooritavad kangiga rinnaltsurumist 1x kehakaaluga, küünarvarte kõverdamist Z-kangiga 0,5x kehakaaluga, kükivad kangiga 1,5x kehakaaluga ning tõmbavad lõuga ja suruvad rööbaspuudel triitsepsit 1x kehakaaluga.

Kui osalejate arv eelregistreerumisel on üle 15´ne, toimub vähemalt 2 ala paralleelselt. Tutvu lähemalt võistlusreeglitega: Vaata rootsikeelset Fitness Five reegleid tutvustavat videot, kus naine näitab kõike õigesti, mees aga valesti.

Autasustamine:

Autasustatakse esikolmikut naiste arvestuses, noorte meeste arvestuses ning täiskasvanud meeste arvestuses. Liidetakse kokku kõikide alade kordused ning see, kellel on kõige rohkem korduseid kirjas, võidab. Kui mõnel alal on mitmel võistlejal sama tulemus, siis võidab see, kes kaalub rohkem. Samade korduste summade puhul kõikide alade peale kokku võidab see, kes kaalub rohkem.

Iga osavõistluse 3 parimat igast kategooriast pääsevad edasi finaali, mis leiab aset sügisel Tallinna spordiklubis SPARTA. Kui esikolmikust mõni võistleja finaali tulla ei saa, siis loovutab ta sellega enda finaalikoha oma võistluskategoorias 4-nda koha omanikule. Kui näiteks kaks võistlejat esikolmikust ei osale finaalis, siis pääsevad edasi ka 4-nda ja 5-nda koha omanikud, jne. Erandiks 28´ndal mail toimunud avavõistlus Spartas, kust pääses edasi iga ala 5 parimat ning koha loovutamist ei rakendata.

Finaalis võisteldakse üldreeglite järgi ning parimaid autasustatakse medalite ja karikatega. Parima punktisumma omanik viib endaga kaasa Fitness Five´i rändkarika. Rändkarikas antakse edasi võistlejale, kes järgmisena suudab finaalvõistlusel ületada eelneva rändkarikaomaniku punktisumma.

Peaauhinnad panevad välja Fitness.ee ja Everlast Eesti. Peakoostööpartneriks Sparta Spordiklubi. Võistlussarja peakorraldaja Martin Münz. Sarja peakohtunik Taavi Koovit. Iga võistlust hindab vähemalt kolm kohtunikku.

Autor: Sparta