9. oktoober 2012

Suur show sel nädalavahetusel – Arnold Classic Europe

Sel nädalavahetusel, 12. – 14. oktoober, toimuvad Madriidis, Hispaanias Arnold Classic Europe võistlused.

Eesti koondis on Madriidis, et võtta osa võistlusest, kus osaleb ühtekokku üle 600 sportlase. Arnold Schwarzeneggeri poolt läbi viidav Arnold Classic Europe ja Arnold Classic Amateur meelitavad kohale suured koondised. Ainuüksi Hispaaniast saabub 75 võistlejat, Itaaliast osaleb 63 ja Venemaalt 38 sportlast.

Võistlejate kaalumine toimus eile, neljapäeval, täna algavad juba võistlused. Üritusel on kokku 32 erinevat kategooriat ja võistlused kestavad kolm päeva, pühapäevi, 14. oktoobrini.

Meeste fitnessis esindab Eestit 2011. aasta maailmameister Oleg Anissimov, kellel selle aasta maailmameistrivõistlustelt ette näidata hõbemedal. Oleg on läinud kindla eesmärgiga Madriidi, et tõestada oma paremust ning võtta parim, mis võtta saab.

Bikini Fitnessis on väljas Egle Eller-Nabi, kes möödunud nädalavahetusel näitas head tulemust maailmameistrivõistlustel ja tuli tugevast konkurentsist välja auväärse neljanda kohaga.

Ott Kiivikas, kes alustas enda sügishooaega eelmine nädalavahetus Leedust, Savickas Sports Festival 2012-l. Oti jaoks on Arnold Classic Europe pigem järjekordne võrdlusmoment, oluline punkt ettevalmistustel maailmameistrivõistlusteks, mis seisavad ees 6. novembril. Arnold Classic Europe’l on Oti enda sõnum tal hea võistelda, kuna erinevalt Leedu võistlusest on Arnoldil võistluskategooriad, mis võimaldavad võistelda sama võistluskaalu sportlastega.

2011 aasta maailmameister klassikalises kulturismis. Taavi Koovit on taas võistlustules. Just Arnold Classic Europe medalit tal veel pole ja seda ta on lennanud Madriidi ka koju tooma. Aastatagused kommentaarid, et võistluskarjäär on maha pandud, olid vaid hetkeajendil öeldud ja Taavi mõistis, et nõnda kvaliteetse klassikalise kulturisti kehaga oleks patt mitte osa võtta nõnda suursugusest üritusest nagu seda on Arnold Classic Europe.

Athletic Fitnessi esimesed maailmameistrivõistlused toimuvad just Arnold Classic Europe raames. Athletic Fitnessi esimene tutvustusvõistlus oli teatavasti eelmine aasta klassikaline kulturismi MMi raames, mis toimus Eestis. Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu poolt maailmale tutvustatud Athletic Fitnessi Euroopa meistrivõistlused oli 2012 aasta kevadel. MM-le on kohale sõitnud Esta Pilt ja Kristjan Oras. Ning kui ajakava lubab, läheb lavale lõuatõmbeid ja dipse tegema ka fitnessi meister Oleg Anissimov.

Eesti koondise jaoks algasid võistlused juba täna. Vaid Taavi Koovit saab täna veel puhata, ning klassikaline kulturism on ajakavas homme. Võistluste reportaaž jookseb Fitness.ee foorumisse, [url=http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/35951-arnold-classic-ac-amateur-europe-2012-news-online/page__pid__353537__st__120#entry353537]siin[/url].

Autor: Toimetus