28. märts 2007

Tallegg hakkas tootma kanahakklihasegu

Tallegg hakkas valmistama kunagist hitt-toodet kanahakklihasegu

Täna avati Talleggis hakklihasegu valmistamise ning pakkeliin. Saksamaalt tellitud kanahakklihasegu valmistamise seaded maksid 1,9 miljonit krooni, kokku investeeris Tallegg uude liini 2 mln krooni.

„Kuna kliendid on pidevalt küsinud kanahakkliha järele, on hakkliha tootmise planeerimine Talleggis juba aastaid jutuks olnud,” ütles ASi Tallegg juhatuse esimees Teet Soorm. „Praegu jõudsime ideest teostuseni umbes poole aastaga. Uue liiniga suudame päevas toota 2000 kg, kuus ca 30 tonni värsket kanahakklihasegu. Hakklihasegu tootmisega on iga päev seotud otseselt 4 inimest, kaudselt muidugi oluliselt rohkem.”

„Kanahakkliha on maitsev ning hea lahja alternatiiv rasvasemale sea- ja veisehakklihale. Esialgu pakume tarbijatele 400 g väikepakendis jahutatud hakklihasegu, aprilli keskpaigas toome juurde ka samas kaalus külmutatud hakklihasegu, mille eeliseks on pikem säilivus,” rääkis ASi Tallegg tootejuht Krista Kalbin.

„Kanahakklihasegu on juba poodides saadaval, alates 3. aprillist on hakklihasegu pakendi vahel ka retseptiraamat, kus on retsepte maitsvate kanahakklihatoitude valmistamiseks. Retsepte on kokku 10, mis koostatud eksklusiivselt meie jaoks Anni Arro poolt. Retseptiraamatuid on 50 000 tk, neid jätkub vaid kiirematele. Loodame pakkuda kodustele söögivalmistajatele vahvaid uusi ideid ning maitseid,” lausus Krista Kalbin.

Kanahakklihasegu on valmistatud kodumaisest broilerilihast ning on maitsestatud vähese soolaga (maksimaalselt 1,1%). Kana hakklihasegu eristab teistest hakklihadest esmapilgul tema heledam värv (kanaliha on hele). Teine oluline erinevus on rasvasisaldus – 100g kana hakklihasegu sisaldab vaid 5-8g rasva (sea- ja veisehakkliha rasvasisaldused kõiguvad vahemikus 18-28g 100g toote kohta). Kolmas hea omadus iseloomustab kanaliha tervikuna lihtne maitsestada ja kerge valmistada. 100 grammi kanahakkliha energiasisaldus on keskmiselt 576 kJ/137 kcal.

AS Tallegg ([url=http://www.tallegg.ee/]http://www.tallegg.ee/[/url]) on Eesti ainus linnulihatootja, mille eelkäija Tallinna Linnuvabrik alustas tegevust 1956. aastal. Tallegg kuulub HK Ruokatalo kontserni. Ettevõte kasvatas möödunud aastal 7,7 mln broilerit, tootis 79 mln muna ning müüs 13,4 tonni linnuliha ja valmistooteid. ASi Tallegg 2006. aasta käive oli 500 miljonit krooni. Ettevõttes saab tööd 490 inimest.

Autor: Tallegg