8. september 2010

XLII EMV ja V IMM 2010

Valmis on saanud videokokkuvõte 42. EMVst ja 5. IMMist kulturismis ja fitnessis. Videomeenutuse paneme sellest võistlusest välja kategooriate kaupa. Kuuendas osas näete meeste kulturismi ja aboluutkategooria esinemist.

Laupäeval, 16. oktoobril selgitati Tallinnas Salme kultuurikeskuses juba 42. korda Eesti meistrid kulturismis ja fitnessis, ühtlasi toimus ka 5. Innar Mardo Memoriaal.

12. korda järjest krooniti meeste kulturismi absoluutkaalu meistriks Ott Kiivikas spordiklubist Reval-Sport. Meeste klassikalise kulturismi absoluutseks võitjaks tuli Imre Vähi spordiklubist Fittest, kes platseerus ka meeste kulturismi absoluudis Kiivika järel teisele kohale.

Naiste bodyfitnessis võidutses 3. aastat järjest Cristina Alev Kimberi spordiklubist. Juunioride absoluutseks võitjaks tuli 4. korda järjest Mikk Raudsepp spordiklubist Reval-Sport.

Erinevates kategooriates krooniti Eesti meistriks järgnevad sportlased: noored – 70 kg Silver Eensalu Fitclubist, noored + 70 kg Kert Uppin spordiklubist Fittest, juuniorid -75 kg Aimar Kuusnõmm Sparta spordiklubist, juuniorid +75 kg Mikk Raudsepp Reval-Spordist, naiste bodyfitness -163 cm Esta Pilt TÜASKst, naiste bodyfitness +163 cm Christina Alev Kimberi klubist, mehed klassikaline kulturism -180 cm Imre Vähi Fittest spordiklubist, klassikaline kulturism +180 cm Jüri Leinvald Sparta spordiklubist, mehed kulturism -80 kg Andrei Abrossimov TÜASKst, mehed kulturism -90 kg Ott Kiivikas Reval-Spordist, mehed kulturism +90 kg Janar Gröön.

Parim klubidearvestuses oli spordiklubi Reval-Sport, kellele järgnesid Fittest ja Sparta spordiklubi. Parim veteran Christina-Alev.

Võistluste protokoll saadaval [attachment=163]siin[/attachment].

Indrek Otsuse kommentaarium:

Järgnevalt minu traditsiooniline kommentaar, milles jagaksin piitsa ja präänikut meie tublidele võistlejatele, kes vaevusid lavalaudadele ronima. Kolmkümmend ja kaks neid seekord kokku sai. Seitsmenda kohtuniku vaatepunktist on võimalik hinnanguid anda ainult siis, kui kutsuda võitleja(d) otse enda ette. Olgu see selgituseks neile, kes imestasid, et ma seda tihti tegin ka siis, kui tundus, et midagi võrrelda ei olegi.

Esmakordselt olid noored kulturistid jagatud kahte kaalukategooriasse. Veidi kõvem tase oli kergemas klassis, mille kindlalt võitis Tartumaa mees Silver Eensalu, kes oma vanuse kohta näitas korralikku lihasmassi ja häid proportsioone. Treener Silvaril Rückenbergil on käes hea “materjal”.

Juuniore oli küll ainult neli (kahe kategooria peale) aga siin oli juba tegemist tõsiste tegijatega. Kergema klassi võitja Aimar Kuusnõmm, kes on jõutõstmises omaealiste maailma tipptasemel, näitas väga head, üllatavalt kuiva vormi. Selles osas oli ta juunioride parim. Ta oleks väärinud kohta meeste absoluutvõistluses ja arvan, et oleks seal nii mõndagi meest edestanud. Eks see jääb siis tulevikuks, aga igatahes väga hea töö Saaremaa mehelt! Kristjan-Johannes Konsapil oli huvitav(am) vabakava, aga olen näinud teda teravamas vormis ja sedapuhku oli teine koht paratamatu.

Taavi Merisalu oli korralikult ette valmistatud (tubli Imre!) aga oli tänamatu ülesande ees—seista kõrvuti “valgete suure lootuse” Mikk Raudsepaga…
Mikk on poolel teel (oma ettevalmistuses) juunioride MM-ks aga üleolek lihasmassis ja suurepärased proportsioonid maksid ka juunioride / noorte absoluutvõistluses rohkem, kui Aimari vorm. Et Mikk on detsembris paar kilo kergem-teravam, selles ma ei kahtle aga olgu ka lisatud, et selles vanuses mehelt oleks aastase treeninguga oodanud pisut rohkem lisa lihasmassis. Samas annab see lootust, et saame rääkida varsti maailmatasemel mehest klassikalises kulturismis.

Klassikalisi kulturiste oli meie mõistes paras jagu—kokku 9 meest. Kategooriate piir läks seekord 180 sentimeetri pealt. Kuue lühema võistleja seas võttis oma koha omal (heal) tasemel Imre Vähi. Kvaliteet ja kindlad trumplihasagrupid “veavad välja” Maarjamaal ja , loodan ka, et Budapestis MM-l novembrikuus.
Hõbemedali võitnud Marti Taru oli tõeline üllatus! Neljakümneselt esimest korda kulturismis võistelnud mees näitas sellist lihasmassi ja vormi, mis parema “raami” ja poseerimise korral oleks võinud ka kategooria võidu tuua. Näen veel arenguruumi ja ootan huviga järgmist võistlust.
Samuti “veteranieas” Harri Indus (47) vääris kõigi kohtunike üksmeelse hinnangu järgi kolmandat kohta. Pole paha!

Pikemate meeste võidu võttis aastaga lihasmassis suure sammu edasi astunud ja ka korralikku konditsiooni näidanud Jüri Leinvald. Kui Jüril ka kohustuislikud poosid paremini välja tuleksid, paraneks üldmulje kõvasti. Igatahes käis tema ülakeha lihasmass ja vorm konkurentidele üle jõu. Indrek Viskat pole ma paremana näinud, võitis ka Jüri vastu paar poosi aga kuivus pole tema tugev külg. Kui vorm paraneb, siis hakkavad klassikalised jooned “lõikama”, julgen ma ennustada. Kas vorm paraneb…?
Indreku vabakava oli üks võistluste huvitavamaid.

Atlethic fitnessis hiljuti esimeseks Eesti meistriks kroonitud Martin Münz proovis kätt teisel alal. Käsi (ja kogu ülakeha) oligi OK aga ta lõikas näppu jalgadega…(eesti keel on tore!) Tasuks pronksmedal.

Kulturistide (või oleks õigem öelda kulturismis võistlevate sportlaste—mõõdult / kaalult ju enamuses klassikud!) read on viimastel aastatel järjest kokku kuivanud. Seekord sai medalite jagu mehi kokku kõige kergemas kategoorias (-80 kg). Võistlus esikohale oli see-eest väga tasavägine. Kohtunikel tuli valida väga erinevate kehade vahel. Peale jäi Andrei Abrossimovi suurem ülakeha lihasmass. Mina eelistaksin kindlalt Rain Kuusnõmme propotsioone , oluliselt teravamat vormi ja väga häid jalgu (jõutõstmine!). Olen Andreid näinud palju paremas konditsioonis.

Kui lavale astusid Ott Kiivikas (-90 kg) ja pika võistluspausi pidanud Janar Gröön (+ 90 kg), oli esmapilgust selge, et Ott on seekord asja väga tõsiselt võtnud ja nägi hea välja (võrreldes enda “standardiga”)! Teravus oli maksimumi lähedal ja lihased heas seisus. Midagi polnud “tühjaks kukkunud”(tavaliselt ähvardab see käsi / jalgu). On kõik eeldused, et 6.novembril Bakuus MM-i laval seistes ollakse elu vormis.

Meeste absoluudi järjestust vaadates, saab järeldada, et suurim pinge tekkis kolmanda-neljanda koha konkurentsis. Minu eelistus oli Mikk (edestas Jüri kõigis komponentides peale teravuse).

Räägime naistest… Lühemas bodyfitnessi kategoorias (3 võistlejat) oli kohtunike jaoks paras pähkel: kuidas hinnata (suhteliselt) kulturistlikku keha bodyfitnessi võistluses.
Nagu näha, olin ainus kohtunik, kes paigutas võitja teisele kohale. (Enda “vabanduseks” saan öelda, et olin ka ainus kohtunik, kes saanud hinnata bodyfitnessi EM ja MM-l)
Esta Pilt oli lihasega kõigist kaks pead üle, heas vormis, selles polnud mingit kahtlustki. Samuti ei pea ma tema lihasmassi (rahvusvahelise tasemaga võrreldes) liiga suureks. Võimalik, et pisut “pehmem” vorm oleks kasuks tulnud. Komponent, millega ta Helen Liivale selgelt kaotas oli “üldine joonis”, mis oli kulturistlik aga mitte “bodyfitnessistlik”. Igal juhul võitja vääris oma tiilit. Kui Helen lisab lihast ja parandab vormi, on eeldused tõusta päris kõvale tasemele.

Pikemas kategoorias (5 võistlejat) oli küll puhta skooriga esimene Christina Alev (parim selg, hea üldjoonis, parim võistlusriietus) aga asi, mida ma ei märganud, oli areng. Vormis oli veel reservi aga ehk seletab seda asjaolu, et suurvõistluste pileteid polnud mängus.
Hõbeda võitis teenitult Jaanika Saareleht, kes näitas oma parimat vormi.
Suurima arenguhüppega lihasmassis oli hakkama saanud Annika Summel. Kui selline areng jätkub ja mis oluline, kui suudetakse ka korralik võistlusvorm teha, siis on meil uus bodyfitnessi liider sündinud. Aeg näitab…

Lõpetama pean selle jutu “ävardusega”, nagu eelmistelgi aastatel: EMV lõplikud tulemused selguvad peale dopinguproovide vastuste saabumist.

Seekord võttis SA Eesti Antidoping proovid juba enne võistlust, mis vist häiris sportlasi kuigivõrd. Sama tehti ka EM-l, nii et sellega tuleks edaspidi arvestada. Reeglitega on paraku paika pandud, et sportlasi võidakse kontrollida ka väljaspool võistlusi, “kodus, tööl, puhkehetkel”… Siin pole midagi vaielda.

V Innar Mardo Memoriaal, mille raames toimuvad 42.Eesti meistrivõistlused kulturismis ja fitnessis laupäeval, 16. oktoobril Tallinnas Salme kultuurikeskuses algusega kell 15.00.

Ott Kiivikas, Spordiklubist Reval – Sport asub kaitsma oma 12. järjestikust Eesti absoluutse meistri tiitlit. Oti peakonkurent Taavi Koovit, Sparta Spordiklubist jätab sügishooaja seekord vahele, mäletatavasti kevadistel EKV õnnestus absoluutkategoorias Koovitil Otti võita.

[url=http://forums.fitness.ee/index.php?s=&showtopic=29589&view=findpost&p=278700]OTSE ÜLEKANNE: VAATA SIIT![/url]

Küll, aga on kohal palju teisi konkurente, kes tulevad Kiivikale seekord konkurentsi pakkuma, nende seas viimaste aastate klassikalise kulturismi üks esinumbreid Imre Vähi, Spordiklubist Fittest.

Naiste bodyfitnessis asub oma kolmandat järjestikust absoluutse meistri tiitlit kaitsma Christina Alev, Kimberi Klubist talle on tõsist konkurentis pakkumas Annika Summel,Tiina Porgand, Sparta Spordiklubist ja Jaanika Saareleht.

Naiste fitnessis tuleb esitama oma vabakava, äsja fitnessi MM –lt neljanda kohaga naasnud Natalia Nazarenko – Kiivikas, Reval – Spordist. Mäletatavasti hinnata Natalia vabakava seal kõige kõrgemini.

Klassikalise kulturismi absoluutse tiitlile on põhipretendent Imre Vähi, kellele eelkõige on konkurentis pakkumas Jüri Leinvald ja Indrek Viska.

Juuniorites kaitseb oma kolme varasemat absoluutse meistri tiitlit Mikk Raudsepp,Reval – Spordist kelle põhieesmärk on selle aasata juuniorite MM –Türgis.

EMV on ka valikvõistluseks, kes pääseb 22-24 oktoobrini Helsinkis Põhjamaade meistrivõistlustel esindama Eesti koondist.

Lisainfo ja pressi registreerimine
info@fitness.ee
6774 666

Tähelepanu võistlejad!

Võistlejate arvu tasakaalustamiseks on Eesti meistrivõistlustel klassikalises kulturismis kategooriate piire muudetud: kavas on -180 cm ja + 180 cm.

EKFL juhatus

——-

Aeg ja koht
Võistlused toimuvad 16.oktoobril Tallinnas, Salme Kultuurikeskuses, aadressil Salme 12.Piletid saadaval piletilevis osta kohe [url=http://www.piletilevi.ee/est/piletid/sport/muu/?concert=72254]siit[/url]

[url=http://forums.fitness.ee/index.php?s=&showtopic=29589&view=findpost&p=277684]Võistlejate nimekiri SIIN![/url]

[url=http://www.piletilevi.ee/est/piletid/sport/muu/?concert=72254]Pilet osta SIIT![/url]

[url=http://www.fitness.ee/?act=emv2010]PLAX siin, vaata kes on kus![/url]

Võistlejate eelregistreerimine toimub internetis, aadressil Fitness.ee (kliki [url=http://www.fitness.ee/?act=signup&formID=2&lang=1]SIIN[/url]). Eelregistreerimine on KOHUSTUSLIK! Eelregistreerimata sportlasele lisandub osavõtutasule 150.- EEK. Eelregistreerimise viimane päev on 4.oktoober.

Võistlejate registreerimine ja kaalumine on 11:00-12:00
Võistluste algus on kell 15:00

Võistluste korraldaja
Võistluste korraldaja on Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liit.

Osavõtu kategooriad:
1. Noored (sünniaasta 1992 ja hiljem) -70kg, +70kg
2. Juuniorid (sünniaasta 1989-1991) -75kg, +75kg
3. Mehed (sünniaasta 1988 ja varem) -80kg, -90kg, +90kg.
4. Mehed klassikaline kulturism: -180cm, + 180cm NB! Sõltuvalt pikkusest on maksimumkaaluks:
kuni 170cm: pikkus (cm) miinus 100 pluss 2
170,1 kuni 175cm: pikkus (cm) miinus 100 pluss 4
175,1 kuni 180cm: pikkus (cm) miinus 100 pluss 6
180,1 kuni 190cm: pikkus (cm) miinus 100 pluss 8
190,1 kuni 198cm: pikkus (cm) miinus 100 pluss 9
üle 198cm: pikkus (cm) miinus 100 pluss 10
5. Naised bodyfitness. -163cm, +163cm
6. Naised kulturism. 1 kategooria
7. Naised fitness. 1 kategooria

Võistlusmäärused
Võistlused korraldatakse IFBB määruste järgi.
Vabakava pikkus on kulturismis 1 minut ja fitnessis 1,5 minutit. Peakohtunikul on õigus eemaldada võistlustelt tasemele mittevastavad sportlased. Kohtunike korraldusi mittetäitev sportlane diskvalifitseeritakse ja annulleeritakse ka tema võistlustulemus.

Nõuded võistlejatele
Kõik võistlejad peavad esitama passi või ID kaardi. Võistlejail peab olema kaasas võistlusmuusika CD-l, millele on kirjutatud võistleja nimi ja klubi.
Kaalumine toimub võistlusriietuses. Ette tuleb näidata ka trikoo (bodyfitness) ja vabakava riietus (fitness).

NB! Bodyfitnessi võistlejad, võistlus toimub rahvusvaheliste reeglite järgi, st. et võisteldakse 3 voorus: must kaheosaline bikiini, värviline kahesosaline bikiini ja värviline trikoo.

Autasustamine
EMV kategooriate võitjaid autasustatkse karikaga ja kolme paremat medaliga.
Innar Mardo Memoriaali kategooriate kolme paremat autasustatakse karikatega.

Eriauhinnad on parimale vabakava sooritajale, parimale veteranile ja parimale uustulnukale.

Dopingukontroll
Dopigukontrolli minevate sportlaste selgitamiseks kasutatakse ühte või mõlemat meetodit so juhuslik (loosiga) ja siht-testimine.
Positiivse testi korral on karistuseks esimesel korral 2 aastane võistluskeeld, teistkordse positiivse testi puhul eluaegne võistluskeeld

Osavõtumaks
Klubid kes tahavad, et nende võistlejad osalevad klubilises arvestuses peavad tasuma EKFL-i aastamaksu 5000 krooni. Sisseastumismaks on 1000 krooni.

EKFL-i mittekuuluvate klubide sportlastele (ka aastamaksu mittetasunud klubide sportlastele) on osavõtumaks 350 krooni.

Eelregistreerimata sportlasele lisandub osavõtutasule 150.- EEK (Liikmesklubi liikmele sellisel juhul osavõtumaks 150 krooni ning liikmesklubisse mittekuuluvate sportlaste osavõtumaks 500 krooni).

Info võistluste kohta
Tel.677 4666; 53 844 800, lisainfo Fitness.ee

[url=http://www.fitness.ee/?act=signup&formID=2&lang=1]Registreeri ennast SIIN[/url]

[

Autor: EKFL