20. detsember 2004

Aeglusta, et kiirendada kasvu.

Flex.

Et kiirendada kasvu, võiks sa aeglustada oma korduste sooritamise kiirust. Ehkki enamus kulturiste hoiab oma korduste kiiruse üsna muutumatu (kaks kuni neli sekundit positiivses faasis ja teised kaks kuni neli sekundit negatiivses faasis) on uurijad teinud katsetust kus võrreldi aeglaste (8 sekundit) ja kiirete (2 sekundit) korduste erinevust jalapressi aparaadil, silmas pidades just jõu arengut.
Kogenud jõutõstjad tegid 8-nädalat jalapressi kasutades umbes 70%-st raskust nende 1x maksimum raskusest ja kaks seeriat ning kaheksa kordust seerias.
Üks grupp tegi positiivses ja negatiivses faasis 2 sekundilise kiirusega kordust. Teine grupp tegi positiivses faasis 8 sekundilise kiirusega ja negatiivses faasis 2 sekundilise kiirusega kordust. Ja kolmas grupp tegi negatiivset faasi 8 sekundit ja positiivset faasi 2 sekundit. Tõstjad , kes kasutasid 8 sekundilist kiirust negatiivses või positiivses faasis kasvatasid oma jõudu 20 naela ümber, mil aga nende „konkurendid” tavalise-kiiruse grupi esindajad ei saavutanud mingit jõu-muutust jalapressil rassides.
Kui kaasad aeglase-kordusega treeningut oma programmi, siis järgi järgmisi nõuandeid:
Kasuta ainult ühte või kahte harjutust lihasegrupi kohta, mil kasutad aeglase-korduse treening-programmi.
Tee ainult üks või kaks seeriat kaheksa korduselises harjutuses, kasutades 70%-st vastupanu oma 1x maksimum tulemusest.
Kasuta mõlemat varianti, nii positiivses kui negatiivses faasis 8 sekundilist kiirust.
Jätka igat seeriat kuni jaksad.
Hinga korralikult iga korduse ajal.
Ära treeni ühte lihasgruppi rohkem kui 2x nädalas.
Kasuta aeglasekordusega treeninguid mitte rohkem kui kaheksa nädalat, siis naase oma tava treeningu juurde.

Autor: joker