19. juuni 2022

Arnold Tokko: golf on saladus, kuidas elada 100-aastaseks!

Golfiga alustas koos abikaasaga

Tokko ise alustas golfi 2010. aastal koos oma abikaasa Merle Tokkoga ning koos tehti green card Niitvälja golfiklubis. Kuna abikaasa oli lapsehoolduspuhkusel, oli tollal aega koos golfiga tegeleda. Tokko on veendunud, et kui tahad golfis areneda, korra nädalas mängimisest jääb väheks.

Nemad käisid abikaasaga, laps kärus, mängimas pea iga päev. Seetõttu usubki Tokko, et golf on rantjeede mäng – eelkõige neile, kellel on aega ja võimalusi ehk passiivne sissetulek, muidu peab paratamatult mäng tulema millegi arvelt ning nii tihti töö kõrvalt golfiväljakule ei jõua. Niisiis kui abikaasa lapsehoolduspuhkus läbi sai ja ta tööle tagasi läks, ei jäänud enam nii palju aega golfiga tegelemiseks. Küll aga tahaks Tokko kindlasti golfiga jätkata, kui õige aeg selleks käes on. Ta peab golfari lõppeesmärgiks mängida rada löökide arvuga alla oma vanuse.

Golfis saab kergelt vajalikud sammud täis

Fitnessi- ja kulturismitaustaga Tokko kiidab golfi, sest seda mängides saab palju liikuda ja värskes õhus olla ning soovitatud 10 000 sammu saavad täis kergelt.

Ta toob välja, et eriti kontoriinimesed kipuvad päevas istuma 8 tundi kontoris ja ehk lisaks veel 2 tundi autos, et tööle sõita ning üks tund trenni päevas ei kompenseeri 10 tundi istumist. “Kui oled 10 kilomeetrit metsa läinud, pead ka 10 kilomeetrit tagasi tulema,” toob ta võrdluse.

Küll nagu igal spordialal, on golfiski oluline võtta treener, kes põhitõed kätte näitab. Tokkode esimene treener oli Martin Toom.

Treeningvahend, mis võiks olla iga golfari golfikotis
Kindlasti soovitab Tokko teha golfi kõrvalt ka trenni, et golfis veelgi parem olla. Eriti soovitab ta TRX rihmasid, näiteks Liveup Suspension TRX rihmasid, mida leiab Gym.ee e-poest. Ta ütleb, et need võiksid olla iga golfari bagis.
Kui tekib näiteks aeg enne võistlusi, mil ootama peab, saab rihmad välja võtta ning teha harjutusi – see on nagu jõusaal, mis alati kotis kaasas on! Sellega saab teha kerelihaste harjutusi, anda koormust kätele ja jalgadele. Vahend tuleb kinnitada ukse vahele, varbseina külge või kas või puu külge ja saabki trenni teha!

[url=https://trykiviis.ee/toode/revitalisatsioon/]Esmalt loe raamatut: Revitalisatsioon – terve ja tugevana 100-aastaseks![/url]

[url=https://www.fitness.ee/uudis/3790/fitnessee-koostoos-ajakirjaga-golf-harjutusprogramm-golfaritele-iv/1]Golfimängija treeningud jõusaalis leiad SIIT [/url]

[url=https://www.gym.ee/]Vajalikud treeningvahedid muretseb teile GYM.EE [/url]

Autor: Ajakirigolf.ee