4. veebruar 2000

Kasutage treeningpalli

Hiljuti jõusaali külastades, olete kindlasti juhtunud nägema neid tohutult suuri, värvilisi kummipalle aeroobika saali nurgas seismas või siis venitusmattide läheduses. Võib-olla aga olete neid näinud hoopis müügilettidel kohalikes sporditarvete poes.
Kui te nendest veel midagi ei tea või vahest ennemalt oli väike ebausk sellesse palli siis nüüd oleks hea võimalus seda proovida see pole ju ometigi nii tõsine tööriist oma keha treenimiseks.
Pealegi on fitpallid ju ainult kõhulihaste treenimiseks, kas pole nii?
Vale puha! Treeningpallid on midagi enamat kui lihtsalt keskosa treenijad need on praegu saadaval olevad ning väärtuslikuks lisaelemendiks iga treeningprogrammi juures.

Kodus treenijatele pakuvad need olulist ning vajaminevat mitmekesisust, võimaldades lihastreeningut kergelt teisel moel kui traditsioonilised, reguleeritavad jõusaali pingid.

Treeningpall, fitness(fit)pall, tasakaalu pall või siis šveitsi pall kuidas kellelegi meelepärasem on praktiliselt üks ja see sama: tõeliselt suur kummist pall, piisavalt tugev, et vastu panna äärmisele survele.

Deborah Mullen, CSCS personaaltreener, ’’Lihtsad Vormisoleku Lahendused’’ kaasosanik ning fitpallide müügiesindaja, ütleb, et see pall suudab asendada jõusaali pinki peaaegu kõigis käe, õla või siis rinna harjutustes.
Võttes näitena kasvõi rinnapressi lamades palli ebatasasel pinnal, te mitte ainult eipinguta oma rinnalihaseid raskuste tõstmiseks, samuti peavad tööd tegema ka kõik keha keskosa lihased, et vältida pallilt maha veeremist. Seejuures on töös isegi kaelalihased, hoidmaks teie pead ja selgroogu korralikult õiges asendis(ühel joonel).

Üleminek pingilt pallile, võib tunduda lihtsana, seda proovides, saate te tunda selle tegelikku erinevust, see on garanteeritud.
Treeningpall lisab tavapärast liikuvust ja jõudu, mis tähendab, et see aitab stimuleerida igapäevast liikumist, mis seondub palju kergemini teie igapäevastesse toimingutesse, väljaspool jõusaali, kodus treenimisest majapidamistöödeni välja.

Harjutused, mida saate kasutada

Fitpall võib pinki asendada paljude harjutuste sooritamisel.
Näiteks on teil võimalik sooritada hantlitega rinnapressi või lendamist rinnalt; hantlitega pressi istudes, ettetõsteid hantlitega, lendamist hantlitega õla tagaosale või siis seljatõsteid.
Lisaks veel ühe käega tõmme hantliga küljele, istudes hantliga küünarvarre kõverdused ja ettekallutatult kangi või hantlitega küünarvarte kõverdused biitsepsile, istudes või lamades prantsuse surumine ja veel palju teisigi harjutusi.

Keskkonna puudumise tõttu võib kodus treenimine tüütuks muutuda lisage oma treeningprogrammi fitpall ja te olete oma erinevate harjutuste valikut rohkem kui kahekordistanud.

Palli põhitõed:

Enne lisaraskuse kasutamist, leidke taskaal
Jätke enda ümber piisavalt ruumi
Leidke enda jaoks minimaalne palli diameeter. Pallil istudes peaksid reied asetsema paralleelselt põrandaga. Puusad võivad olla põlvedest kõrgemal aga mitte kunagi madalamal.
Linoleum, puit või siis parkett põrandail oleks soovituslik kasutada matti. Vaibal pole treeningmatti vaja.
Palli täispumpamiseks ja tühjaks laskmiseks pole vaja osta spetsiaalseid abivahendeid; ka ratta- või siis kummimadratsi pump ja lusikas ajavad asja ära.
Palli purunemise pärast pole vaja muret tunda. Need on disainitud vastupidavaks ka äärmisele survele. Isegi, kui neis on väike auk, tühjenevad need aeglaselt, mitte ei lõhke suure pauguga nagu õhupallid.

Autor: Muscle&Fitness tõlk.K.Reial