21. august 2023

Kui tihti peaks jõusaalis treenima?

User

Jõusaalis treenimise sagedus sõltub mitmest tegurist, sealhulgas sinu eesmärkidest, kogenemisest, taastumisvõimest, elustiilist ja treeningprogrammist. Siin on mõned üldised suunised erinevate treeningsageduste kohta:

  1. Algajad: Kui oled algaja, võiks alustada 2-3 treeninguga nädalas. Selline sagedus võimaldab kehal harjuda uue koormusega ja annab piisavalt aega taastumiseks.
  2. Kogenud treenijad: Kui oled treeninud juba mõnda aega ja sul on hea taastumisvõime, võid treenida 3-6 korda nädalas, sõltuvalt sellest, milline on sinu eesmärk. Näiteks võib olla jagatud treeningplaan, kus erinevad lihasgrupid saavad erinevatel päevadel koormuse.
  3. Intensiivsed eesmärgid: Kui su eesmärk on lihasmassi suurendamine või tugevuse arendamine, võid kaaluda treenimist 4-6 korda nädalas, aga samas pead kindlasti andma kehale piisavalt aega taastumiseks ning vältima ületreenimist.
  4. Taastumine: Taastumine on oluline osa treeningprotsessist. Taga, et sinu treeningkava sisaldaks piisavalt puhkepäevi ja ööund, et lihased saaksid taastuda ja kasvada.
  5. Individuaalsus: Iga inimese keha reageerib treeningule erinevalt. Kuula oma keha signaale ja kohanda treeningkava vastavalt. Kui tunned end ületreenituna või kurnatuna, anna endale aega taastumiseks.

Lõpuks on oluline meeles pidada, et treeningsagedust ja -intensiivsust saab kohandada vastavalt sinu eesmärkidele ja keha reaktsioonile. Kui oled ebakindel, milline treeningkava sobib sulle kõige paremini, võid kaaluda personaaltreeneri konsultatsiooni, et saada individuaalseid soovitusi.

Tometanud: Arnold Tokko & ChatGTP

Illustreeriv foto: Ahti Läheb