16. november 2007

Marek Morozovi treening

Kuidas minul on oma treeningkava jaotatud, pani kirjutama pidevad küsimused, eriti noorte harrastajate poolt. Mingit saladust ju ei ole. Tahangi siinkohal välja tuua kui erinev võib olla minu treeninjaotus mõne teise Eesti kulturisti omast. Lisaks tahan öelda, et pole olemas seda ühte ja õiget, mille pealt malli võtta ja seda polegi mõtet. Lihtsalt on hea silmaringi avardamiseks näha ka hoopis teistmoodi lähenemist. Sellise alljärgneva treeningsüsteemi järgi olen harjutanud ma nüüdseks siis aastajagu ja olen siiani tulemusega rahul (mõtlen siinkohal lisandunud lihasmassi). Selline treeningsüsteem kummutab enamuste jaoks kindlalt ümber seni teada tuntud ja väljakujunenud treeningmeetodi.

Kuna hea juhuse tahtel olen aegajalt kirjavahetuses IFFB proffikulturist Fransico „Paco Bautistaga (pildil), kes osales ka 2006 ja 2007 aastal Mr. Olympial, siis tema poolt on soovitus lihast ehmatada umbes iga 3 nädala tagant ehk Kava 1 järgi. Nüüd kindlasti tekib küsimus kogenunud tegijatel, et mida ja kas on üle võtta või õppida amatöörkulturistil sellelt mehelt ? Siinkohal jällegi tuletan meelde, et kõik proffid on kunagi olnud ka naturaalsed, kes kauem kes vähem aastaid. Algajatel muidugi kohe kindlasti ei soovita sellist süsteemi proovida (raske psühholoogiliselt ja ka füüsiliselt, samuti vigastuste oht märgatavalt suurem). Kava 2 on enamjaolt juba oma looming, arvesse on võetud enda hetke võimalused selliselt kava jaotada. Lisaks on kava koostamisel võetud arvesse eelisarendada tähtsamad lihasgrupid mida oluliseks pean. Kindlasti toimuvad ka siin edaspidi mõningased muutused (tõenäoliselt kõhu osas mida pean hakkama katsetama, kuna väga nõrk koht mul).

Kava 1.
Jah te näete õieti, kaks päeva järjest ühte ja sama lihast. Sulgudes on märgitud mitu harjutust ühele lihasgrupile. Harjutused on peamiselt baasharjutused, ehk võimalikult palju tööd kangi ja hantlidega. Seeriaid tavapäraselt 4 ja kordused vahemikus umbes 8-12 igas harjutuses. Seda kava kasutan ühe nädala.

Pühapäev õlg(3-4), rind(2-3), triitseps(2), kõht(2-3)
Esmaspäev õlg(3-4), rind(2-3), triitseps(2)
Teisipäev jalg ees(3), jalg taga(2), säär(2), kõht(2-3)
Kolmapäev jalg ees(3), jalg taga(2), säär(2)
Neljapäev selg(4-5), biitseps(2), kõht(2-3)
Reede selg(4-5), biitseps(2)
Laupäev vaba

Kava 2.
Harjutuste valik on igal treeningul erinev, seda mõtlen välja juba treeningukäigus. Samuti pole kindel harjutuste kogus ega järjekord. Omapära seisneb selles, et igat harjutust sooritan umbes-täpselt 8 seeriat järjest. Kordusi ei loe aga nad jäävad väga laias laastus sinna 6 – 15 vahele kuna raskusi sooritavas harjutuses üldjuhul ei muuda. Seda kava kasutan kuskil 3 nädalat, pärast mida ehmatan uuesti kavaga 1 (üks nädal).


hommikul

päeval

õhtul

Pühapäev


selg, õlg, kõht


Esmaspäev

jalg ees, kõht


jalg taga, säär

Teisipäev

rind, trapets


Kolmapäev


õlg, selg


Neljapäev

jalg taga, säär


jalg ees, kõht

Reede


triitseps, biitseps, kõht


Laupäev

vaba päev

Autor: Marek Morozov