8. märts 2004

Milline vorm võiks lüüa tulevikus?

Küsimus, et kus on kõik noored kulturistid, kes võiksid üle võtta Ronnie Colemani, Kevin Levrone, Chris Cormieri, Shawn Ray jt kes on juba olnud tipus aastaid? Üks põhjusi on selles, miks värske veri ei tõuse esile on see, et paljud noored usuvad – mida suurem seda parem. Võistlejad laiendavad piire, et olla üha rohkem massiivsemad ja suuremad ja lõpuks näevad nad välja nagu uppunud teekotid – vesised, tombulised jne. Ja see suund põletab amatöörid veel enne läbi kui nad jõuavad saada proffideks.

Õnneks oli juba aastas 2003 vastupidideid näiteid. Kaks kulturisti kellest said meistrid eelmisel aastal: Victor Martinez, kes võitis Night of Champions tiitli ja Richard Jones kes võitis absoluutse tiitli NPC USA võistlustelt.Nad mõlemad ei näinud välja nagu monstrumid, aga paistsid välja oma trimmis lihaste, korraliku V selja, kitsa vöökoha ja välja joonistuvate silmailu pakkuvate detailidega. Ja kummalgi ei olnud kehakaal midagi müstilist: Martinez kaalus võistlusel 238 naela (107kg) ja Jones oli alla 200 naela (alla 90kg). Nii et alati ei tõsta sind esile üüratu suurus, eriti kui see suurus on tulnud koos hävitava mõju, armide ja imelike kühmudega ja nii näevad paljud sellised kulturistid välja nagu neid oleks rünnatud kaigastega tänavajõukude poolt.

Küsi näiteks Colemanilt ja ta on nõus, et tema parim väljanägemine oli just 2001a Arnold Schwarzenegger Classic tiitlit võites kui ta kaal oli 244 naela (110kg) – kergem kui ühelgi tema Mr.Olympia võistlustel.

Miks nimetatakse 70-d kuldseteks aegadeks kulturismis? See pole mitte ainult tollaste legendide pärast vaid ka seepärast, et siis oli nende kulturistide kehaehitus ja väljanägemine väga esteetiline ja hea. Schwarzenegger kaalus 235 naela ringis (105kg) tema tippajal ja ta on ikka suurimaid eeskujusid selles spordis. Keegi pole kunagi öelnud, et Arnold pole piisavalt suur.
Kui sellise kehakujuga kulturistid nagu Martinez ja Jones jätkavad, võiksime ehk varsti rääkida uuest kuldajastust ja selliseid kulturiste peaks autasustama. Ja see saadaks selge sõnumi noortele amatööridele, et kvaliteet on tähtsam kui suurus.

Autor: joker, Flex