8. juuli 2005

Näksimine kinos.

Kuidas toime tulla ahvatlevate suupistetega snack baarides?
Muscle&Fitness Hers

Või aroomidest, mis tulevad popcornis tantsivate rosin-sokolaadis kommidest, mida näed suurel ekraanil Me keskendume täna kinos tarbitavatele suupistetele. Probleemiks on see, et võid oma dieedile sülitada vaid sekunditega, kui tellid midagi nendelt lettidelt välja arvatud pudel vett. Et säilitada kalorid ja sularaha järgmiseks kinoskäiguks või hoopis muuks ürituseks, kasuta näksimise strateegiaid.

Fookuses on toit.

Pea kinni sellisest üldtuntud reeglist mitte süüa ajal, mil tegeled millegi muuga, õpetab Jessica Siegel, kes on toitumise spetsialist Gelsoni Marketite keti juurest Lõuna Californiast ja rahva tervise teadusmagister. See on õige ära näksi televiisori ees, kui sõidad autoga või vaatad viimast kassahitti.
Tähelepanelik olemine söömise ajal aitab sul vältida sellist nähtust, mida Siegel nimetab arutuks mugimiseks.
Sa oled võimeline paremini kontrollima oma portsjoni suurust, kui toit on sul fookuses. Parem veel niimoodi hoiad oma toitu või snäkki tagavaraks ja oled rohkem lõõgastunud seda süües.
Ennetamise mõttes mine kinos söömise asemel välja lõunastama või lõunasta kodus, soovitab Siegel. Magusavajaduse rahuldamiseks mine parem peale kino välja, selle asemel, et teed lõpu suurele sokolaadile veel enne filmi lõppu.
Fitnessis võistleja Beth Horn on õppinud toime tulema selliste ahvatlustega. Ma söön enne kui lähen teatrisse, seal võtan vaid vett,” ütleb ta. Mind ei ole tõesti võimalik ära ahvatleda, sest toit, mida pakutakse kinoteatrites on halvim, mida sa võid saada.”
Popcorn kinos on täis kaloreid ja rasva, isegi ilma võita. Üks väike popcorn sisaldab 400 kalorit ja 27 grammi rasva, raporteerib Rahva Huvide Uuringute Keskus oma ajalehes. Aga suur sisaldab lausa 1160 kalorit!( Kõik näitajad on popcorni kohta, mis on kookospähkli õliga valmistatud). Kuigi paljud kinoteatrid on kookospähkliõli taimeõli vastu vahetanud, siiski sisaldavad need tervislikumad” õlid tonnide viisi kaloreid see pole just see, mida sa vajad, et istuda veel kaks tundi.

Smugelda see sisse.

HERS köögiosa toimetaja Bill Geiger ei lähe kunagi kinno ilma jakita, isegi mitte 100 kraadises Los Angelese suveleitsakus. See on viis, kuidas ta smugeldab kinno oma valiku snäkke: proteiini batooni ja Dieet Coka.
Kui võtad oma toidu kaasa, aitab see sul kaloreid ja raha alles hoida. Et endale magusat meelehead valmistada,puista enda kaasa toodud popcornile kakao- või kaneelipulbrit. Või too kaasa etteküpsetatud sojaubasid tervislik snäkk, mis aitab sul näksimise isu ära hoida.

Võta väike ja jaga.

Kui su vastupanujõud on väike, siis võta kõige väiksem popcorn, mis saadaval on. Miks? Uuringud näitavad, et mida suurema sa võtad seda rohkem sööd. Niisiis, palju serveeringuid on ühes popcorni topsis? Väike popcorn minu lähedalasuvas kinos sisaldas 12 tassi, aga suur koguni 19! Parem võta väike ( kõige parem laste oma) ja jaga seda.
Enne kui sa sisse lähed, otsusta, kas võtad magusa või soolase kuid mitte mõlemaid.Et suu magusaks teha, siis sellised tooted nagu Junior Mints või Red Vines sisaldavalt üldiselt vähem kaloreid kui pähklitega M&M või Snickers. Ja võta ikka väiksem portsjon, mis saadaval on, samuti on see kõige odavam valik.

Viska käega oma dieedile.

Fitnessi alal võistleja Jen Hendershott tunnistab, et ta väldib kinos käimist dieedil olemise ajal. Oma võistlusvälisel perioodil lähen ma kinno tihti vaid toidu pärast. Ma armastan popcorni lõhna ja kinoteatrid lõhnavad hästi.”
Meil kõigil on perioode, mil tahame dieedile käega lüüa ja lihtsalt elu nautida. Kui sa tõesti tahad pocorni ja hot dogi ja sokolaadi, siis telli neist kõigist kõige väiksem variant. Kõrvale võta pigem vett kui limonaadi ja ole tähelepanelik oma näljasuse taseme suhtes, nii ei söö sa üle. Läbikaalutletult toitu niimoodi terve nädal kuid järgmine nädal ole oma õigel rajal tagasi.

Autor: No Kia