9. oktoober 2006

Rumeenia PRO GRAND PRIX tulemused 2006

Rumeenia PRO GRAND PRIX tulemused 2006

Rumeenia Grand Prix oli 2006. aasta sügisel väike, aga kõnekas profivõistlus: Jay Cutler võitis, Ronnie Coleman jäi teiseks ja Sergey SHELESTOV tõusis üllatuslikult kolmandaks. Timisoaras peetud võistlus andis ka kolm pääset 2007 Mr. Olympiale.

Miks see Grand Prix kõneainet pakkus

Oktoober 7, 2006 oli kulturismis huvitav hetk. Jay CUTLER oli just tõusnud väga tugevasse seisu ning tema duell Ronnie COLEMAN*iga hoidis ala fännid pinges. Siin tabelis on näha, et Cutler võttis Timisoaras kindla võidu, aga Coleman ei olnud sugugi kaugel maas.

Lihtne tõde: sellised võistlused ei jää meelde ainult esikoha pärast. Mõnikord räägitakse aastaid hoopis sellest, kes tuli ootamatult kõrgele või kes puudus lavalt. Seekord oli suur üllatus Sergey SHELESTOV*i kolmas koht. Samas oli stardinimekiri üsna hõre, sest paljud tuntud nimed Rumeenias ei võistelnud.

Võistluse punktitabel

Allolev tabel säilitab algse tulemuste loogika: voorude punktid, kogusumma ja lõplik koht. Mida väiksem punktisumma, seda parem tulemus.

NAMECOUNTRYRD1+RD2RD3RD4TOTALPLACE
Eddie ABBEWInglismaa442421894
Thomas BENAGLIItaalia70331037
Ronnie COLEMAN*USA1899362
Jay CUTLER*USA1266241
Nicolae GURGIRumeenia1024915110
Christian MIHAILESCURumeenia1085516311
Migger MILAZZOSaksamaa86431299
Daniele SECCARECCIItaalia462524955
Sergey SHELESTOV*Venemaa301515603
Zoran VEJICSerbia1206018012
Ricky WELLINGInglismaa84431278
Yamagishi HIDETADAJaapan6028886

*Kvalifitseerusid 2007 Mr. Olympiale.

Mida tulemused näitavad?

Jay CUTLER*i rida on kõige selgem: 12, 6 ja 6 andsid kokku 24 punkti ning 1. koha. See ei olnud napikas. Ta võitis Ronnie COLEMAN*i, kelle punktid olid 18, 9 ja 9 ning kogusumma 36. Samas tasub tähele panna, et algne kommentaar ütleb selgelt: Colemanile pandi ka esikohapunkte.

Sergey SHELESTOV*i tulemus oli tabeli kõige põnevam osa. Tema 30, 15 ja 15 andsid kokku 60 punkti ning 3. koha. See tähendas ka kvalifikatsiooni 2007 Mr. Olympiale. Kui vaadata nimekirja tervikuna, siis kolmas koht ei tulnud juhuslikult: ta oli selgelt ees Eddie ABBEW’st, kelle kogusumma oli 89, ning Yamagishi HIDETADA’st, kelle kogusumma oli 88.

Eddie ABBEW lõpetas 4. kohal. Daniele SECCARECCI sai 5. koha, Yamagishi HIDETADA 6. koha ja Thomas BENAGLI 7. koha. Tabeli teises pooles olid Ricky WELLING, Migger MILAZZO, Nicolae GURGI, Christian MIHAILESCU ja Zoran VEJIC. Kõige suurem punktisumma oli Zoran VEJICil: 180 punkti ja 12. koht.

Praktiline vaade kulturismifännile

Kui loed vanu profivõistluste tabeleid, ära vaata ainult kohta. Vaata ka voorude vahet. Siin on hea näide: Jay CUTLER ja Ronnie COLEMAN olid mõlemad finaalis väga tugevad, aga Cutleri väiksem punktisumma näitas kohtunike selgemat eelistust.

Teine asi on kvalifikatsioon. Tärniga märgitud Ronnie COLEMAN*, Jay CUTLER* ja Sergey SHELESTOV* said pääsu 2007 Mr. Olympiale. See teeb Timisoara tulemuse tähtsamaks kui lihtsalt ühe nädalavahetuse protokoll. Võistlus oli osa suuremast hooajast.

Kolmas tähelepanek on osalejate arv. 12 nime pole suur profivõistlus, eriti kui arvestada, et paljud nimekad sportlased Rumeenias ei võistelnud. Aga just sellistes väiksemates rivistustes võib tulla mõni tulemus, mis fännidele meelde jääb.

KKK

Kes võitis selle profivõistluse?

Võitis Jay CUTLER*. Tema punktid olid 12, 6 ja 6 ning kogusumma 24. Lõppkohaks märgiti 1.

Kes kvalifitseerusid 2007 Mr. Olympiale?

2007 Mr. Olympiale kvalifitseerusid Ronnie COLEMAN*, Jay CUTLER* ja Sergey SHELESTOV*.

Miks oli Sergey SHELESTOV*i 3. koht üllatus?

Algse kommentaari järgi oli Shelestovi kolmas koht selge üllatus. Ta kogus 60 punkti ja lõpetas Ronnie COLEMAN*i ning Jay CUTLER*i järel.

Autor: toimetus

Loe ka: Kulturism fitness.ee-s. Allikas: IFBB – International Federation of Bodybuilding and Fitness.