11. jaanuar 2007

Kuidas kasutada kreatiini ?

Kui kasutad kreatiini jõu ja suuruse jaoks… mida kasutad, et parandada ja taastada oma lihased?

(Musclemag 2/99)

Tänapäeva maailmas ei anta midagi tasuta. Ka kreatiinil on omad miinused ja probleemid. Üheks peamiseks kitaskohaks on, et kuna lihased muutuvad märgatavalt suuremaks ja tugevamaks, siis vajavad nad ka taastumiseks suuremal hulgal proteiine. Vastasel juhul ei ole küsimus vigastusest kas?” vaid millal?”.

Kreatiin on nii populaarne, sest ta toimib.

Rakkude mahu suurendamine ja suurenenud ATP süntees (universaalne energia molekul) on 2 peamist põhjust, miks kreatiin aitab nii bodybuildereid kui sportlasi saada tugevamaks, joosta kiiremini, koguda massi.

Kreatiinist on saanud menutoode. Viimase kolme kuu jooksul on kreatiinist ilmunud üle 900 uudislõigu. Ajalehe USA Today andmedel kasutavad sajad tuhanded ameeriklased kreatiini bodybuildingus, jalgpallis, jäähokis ning olümpia aladel. Isegi bobisõitjad ja pesapallurid kasutavad kreatiini saavutamaks paremaid tulemusi.

Kuid mitte kõik eksperdid ei poolda kreatiini kasutamist. Tegelikult, USA Today poolt läbi viidud uuringu kohaselt, ei kiida kreatiini kasutamist heaks 1 profitiim 3st. Nende põhjuseks on kreatiini potentsiaalselt valusad tagajärjed. Mida oleks küll võimalik vältida. Näiteks, San Diego Padres’i staarmängija Ken Caminiti vigast 1997. aastal oma tagareit tervelt kaks korda ning kogu hooaeg oli rikutud. Paljud näitasid näpuga tema kreatiini kasutamisele. Alates sellest on ta trastiliselt kreatiini tarbimist vähendanud, kasutades seda vaid aeg-ajalt.

Kas sa kasutad kreatiini?

Kujuta siis ette, kui viletsalt sa ennast tunneks, kui kreatiini tõttu ennast vigastaksid ning ei saaks enam treenida. Frustreeritud, vihane, tujukas. Me kõik oleme seda kogenud. Elu on vilets, kas pole? Nüüd on aeg asuda teele, parema lihaskasvu ja taastumise poole.

Kreatiin ei aita lihastel paraneda ja taastuda

Kreatiin ei sisalda piisavalt lämmastikku. Ainult proteiinides on piisavalt lämmastikku, amino happeid ja peptiide, et parandada ja taastada lihast. See on teaduslik fakt. Mis veelgi parem, hiljutised uuringud näitavad, et vadaku proteiin stimuleerib valkude sünteesi lihaskasvuks ja taastumiseks paremini kui ükski teine proteiin. Uuring näitas, et taastumiseks ning lihaskasvuks olid vadaku valgu preparaadid 119% efektiivsemad kui piima kaseiin.

Niisiis, juba alates homsest kasuta koos iga annuse kreatiiniga vähemalt 30g valgupulbrit. Oota 2 3 nädalat ning vaata, kuidas su lihased tunduvad. Väldi vigastusi ning naudi veelgi paremaid tulemusi.

Autor: Fitness.ee