13. märts 2008

Nädala treener – Kristjan Koik

Kristjan on pea kogu elu tegelenud spordiga ja sporti armastab ta täiega.
Ta on harrastanud kooli ajal põhiliselt korvpalli, jalgpalli jakergejõustikku, aga ka lauatennist, ujumist, suusatamist ja jalgrattasõitu.
Põhikooliaega jäid ka esimesed kokkupuuted jõusaaliga.
Kristjanile meeldis ja meeldib siiani mitmekülgsus ja vabadus erinevaid asju proovida.
Kuna inimkeha on see, mis peab kas nautima või taluma kõike, mida mõistus tal teha käsib, siis on Kristjanit alati huvitanud, et kuidas oleks kõige õigem treenida, et keha oleks rahul ja enesetunne hea. Sellele küsimusele vastuseid otsides jõudis ta pärast kaitseväes (Vahipataljoni 2000-2001 luurerühmas) käimist otsapidi Tallinna Ülikooli kehakultuuriteaduskonda ning samaaegselt ka treeneriks TOP Hotelli jõusaali.
Nüüd juba pikka aega Tallinna Arctic Spordiklubis töötades ja ülikooli seljatanuna vastuste otsimine endiselt käib. Ja kuigi on teada, et inimkeha on keerulisem kui raketiteadus ja küsimusi on elu lõpuni rohkem kui vastuseid, siis meelt see ei heiduta – areng on motivatsiooniks.
Kuna 99,9-l protsendil inimestest, kes käivad spordiklubides treenimas puuduvad kulturismiga seotud eesmärgid, siis leiab Kristjan, et ka treenida tuleks mitte niivõrd kulturismi spetsiifiliselt nagu valdavalt tehakse, vaid eelkõige lihastasakaalu, inimkeha liigutuste erinevaid seaduspärasusi, funktsionaalsust jms arvesse võttes.

Kristjani arvates treenivad tavaharrastajad spordiklubides liiga palju selle jõusaalikeskse spordiala põhimõtete järgi. Trimmis keha saavutamine võiks ja peaks olema palju huvitavam, mitmekülgsem ja effektiivsem.
Nagu teada, on inimkehal 6 peamist liikumisega seotud nö. seaduspärasust – ühel jalal, erinevad kükid, tõmbed, surumised, rotatsioonid, kallutused – mida kõike läheb igapäevaeluks ka vaja.
Lähtuvalt sellest on Kristjani seisukoht piltlikult, et treenida tuleb liigutust mitte lihast. Just nende põhimõtete järgi kulgevad ka personaaltreeningud Kristjani käe all.
Arctic Spordiklubis viib Kristjan läbi lisaks eratreeningutele ka südamekoormusteste, ringtreeninguid ning annab toitumisalast nõu ja koostab treeningprogramme.
Kristjan on käinud nii palju kui võimalik rahvusvahelistel koolitustel, kuulanud erinevaid loenguid ja saanud praktilisi teadmisi maailma tipp personaaltreeneritelt (S. Singelton, G.Aquilina, P. Twist jt.)

Autor: Arctic Sport