25. veebruar 2008

TEGIJATE TREENING: Katariina Takkinen – rind ja biitseps

Sombuse ning uduvihmase 11. veebruari hilistel hommikutundidel jõuame Helsingisse GB Gym´i, kus kohtume Soome glamuurimodelli ja Fitness Model 2005 võitja Katariina Takkineniga. Juba saabudes vabandab neiu, et on viimastel päevadel haiglane olnud ja et ega eriti jõudu ei ole. Noh, mul ka mitte, lohutan…vähemalt hetkel mitte. Meil endal on ju varajane ärkamine ning mitmetunnine laevasõit seljataga. Olen siiski juba eelnevalt sellele mõelnud ja kaasa võtnud mõned Fitness.ee Xploderid. Need kuluvadki nüüd marjaks ära. Jõud taastub kenasti ja peale lühikest soojendust velotrenazhööril tuleb eluvaim tagasi kehasse.

[url=http://gallery.fitness.ee/main.php?g2_itemId=215912” target=_blank>Katariina, räägi meile nüüd natuke endast- kes sa oled, kui vana, kus elad, kus töötad/õpid ja treenid?
Tere! Olen Katariina Takkinen, 22- aastane modell Helsingist. Treenin Helsingi jõusaalis GB Gym. Mul on oma showbusinessi firma, mis esindab modelle ja kõike sellega seonduvat erinevate juhtumite jaoks. Varsti on valmimas ka meie kodulehekülg zarah.fi.

Sa olid 2005. aastal Soomes toimunud võistluse Fitness Model võitja. Oli see su esimene võistlus ja võit? Räägi ka oma tulevikuplaanidest seoses võistlemisega.
Jah, see oli mu esimene taoline võistlus. Varem olin võistelnud siiski paljudel modelli- ja iludusvõistlustel. Lähitulevikus ma uusi plaane seoses võistlemisega ei pea, kuna töö ja kool võtavad suurema osa minu ajast ja ma tahaks neile 100%-liselt pühenduda.

Räägi meile, mida kujutab endast üks fitnessi modelli võistlus?
See võistlus on naistele/neidudele, kes huvituvad füüsilisest treeningust. Sport peaks olema nende elus tähtsal kohal. Samuti peab fitnessi modell hea välja nägema- kena välimus, ilusad väikesed lihase jne. Võitja peab olema valmis tegema sportmodelli tööd.

Kuidas valmistusid Sina selleks võistluseks? (dieet, trenn, välimus)
Mul oli spetsiaalne treeningprogramm. Treenisin 3-4 korda nädalas ja tegin ka joogat, alati kui aega oli. Dieet sisaldas endas kindlasti piisavalt proteiine, lisaks ka kreatiini ja vitamiine. Kuu aega enne võistlust alandasin kaloraazhi (1800 kcal päevas), jõun palju vett ja sõin piisavalt proteiine. Samuti hoolitsesin veelgi rohkem oma naha, küünte ja juuste eest.

Palju Sa kaalud ja kui pikk oled?
Kaal on 54 kg ja pikkus 170 cm

Milline näeb välja üks Su tavalistest päevadest?
Sõltub muidugi päevast. Näiteks kui mul on mingi pildistamine, siis tõusen üles 7 ajal, söön ja lähen make up´i ning juuksurisse. Pildistamine algab tavaliselt 11 ajal ja lõppeb umbes kell 14. Pärast seda lähen tagasi koju, söön ja valmistun jõusaali minema. Trennijärgselt töötan oma aga firmas.

Kuidas treenid?
Praegu treenin alati, kui mul vähegi aega on. Seega umbes 2-3 korda nädalas. Tahaks jääda heasse vormi ja saada veidi rohkem muskleid kui mul praegu on. Mulle on alati meeldinud jooga- plaanin minna asthanga joogat praktiseerima. See mõjub hästi nii vaimule kui kehale.

Teed ka aeroobset trenni peale jõusaali?
Jah ikka, kui vähegi aega on.

Kuidas lõõgastud?
Lõõgastumine on minu jaoks üks raskemaid- mul on ju alati midagi teha! Muidugi on see äärmiselt tähtis. Tavaliselt tähendab lõõgastumine minu jaoks sõpradega koosolemist. Me läheme kuskile restorani sööma. Ma armastan Hiina toitu! Hiljem võib-olla on minek mõnesse klubisse tantsima ja niisama end mõnusasti tundma.

Modellid peavad alati head välja nägema. Kuidas toitud, kas järgid mõnda spetsiaalset dieeti või võid endal veidi rohkem ka lubada?
Ma vahetan oma menüüs tihti toiduaineid ja joon palju vett. Võin süüa praktiliselt kõike, sest liigun väga palju. Seega ka maiustused ei ole probleem!

Lemmik söök ja jook?
Vürtsikas Hiina toit ja piim.

Milliseid toidulisandeid kasutad?
Tund enne trenni söön korraliku eine- kindlasti midagi, mis sisaldab proteiine ja millest saab energiat. Pärast trenni teen proteiini sheigi.

Kuidas hoolitsed oma välimuse eest?
Trenn ja tervislikud eluviisid aitavad alati!
Selleks korraks ongi kõik. Loodame Katariinaga peatselt juba Eestis kohtuda!

Autor: Joker.ee