7. juuli 2022

Viis sammu kiireks ”rasvapõletuseks”

Treeni 2-3 korda nädalas ja mitte kunagi järjestikustel päevadel. Tee iga nelja nädala järel jõusaalitreeningust paus, et saaksid korralikult taastuda ja ületreening ei segaks ”rasvapõletust”.

2. Mine üle valgurikkale dieedile

Naudi loomset valku 3–4 korda päevas, sõltuvalt kehakaalust 40–60 grammi. Alusta hommikusöögiga ja jäta söögikordade vahele 3-5 tundi. Vajadusel asenda osa söögikordadest valgupulbritega.
[url=https://www.hcpro.ee/toidulisandid-787/proteiinid.htmlhttp://]https://www.hcpro.ee/toidulisandid-787/proteiinid.html[/url]

3. Maga piisavalt

Maga igal ööl vähemalt 7–8 tundi, et kehasisene stressiseisund ei takistaks normaalset rasvapõletust ega organismi enda testosterooni ja kasvuhormooni eritumist. Kasvuhormoon eritub sügava une ajal
ja rasvapõletus on võti energia saamiseks. Ebapiisav uni tekitab suuremat isu. See on veel üks oluline stressi põhjus tervisliku dieedi ajal.

4. Väldi suhkrut ja magusaid jooke

Menüüst tuleb välja jätta kõik limonaadid ja mahlad, sh värsked. Ei tohi juua ka värskelt pressitud apelsini- ega muid mahlu, sest vaatamata sealt saadavatele kiudainetele ja vitamiinidele saadakse ikkagi suur annus puuviljasuhkrut. Arengu huvides ei ole suhkrut/täiendavaid süsivesikuid vaja. Kui tunned vastupandamatut magusaisu, vali suhkruvabad tooted. [url=https://www.hcpro.ee/toidulisandid-787/fit-sweets.html]https://www.hcpro.ee/toidulisandid-787/fit-sweets.html[/url]

5. Eemalda toiduvalikust jahutooted

Jahutooted on kõik jahust valmistatud tooted – kuklid, saiad, ka täisteraleivad, kastmed, makaronid/spagetid, pudrud, maiustused ja peaaegu kõik valmistoidud.

Need juhised sobivad hästi keha vormimise alustamiseks. Kui korraliku alguse järel tekib vajadus järgmiseks sammuks, on jõusaalis sobivad (personaal)treenerid, kes oskavad soovitada järgmist sammu, täpsemat treeningprogrammi ja dieeti.

Autor: Timo Majuri