19. veebruar 2020

Kollageeni müüdid ja tegelikkus

Müüt nr 1: kollageen on hea ainult naha ja liigeste tervisele.

Kollageeni roll naha ja liigeste tervises on vaid jäämäe tipp. Uurimused pole mitte ainult näidanud, et kollageen on ohutu ja efektiivne, vaid kinnitavad ka seda, et see võib pakkuda tuge paljudele kehapiirkondadele.

Kollageen võib aidata spordivigastustest taastumisel ja suurendada füüsilist jõudlust.
Kollageen võib parandada luude mineraalide tihedust. Lisaks on mõned uued tõendid, mis viitavad sellele, et see võib aidata suurendada kaltsiumi imendumist soolestikus.
Kollageen toetab südame-veresoonkonna tervist.
Kollageenil võivad olla antioksüdantsed mõjud.
Kollageen võib parandada üldist heaolu ja lisada energiat.

Müüt nr 2: kollageeni võib kasutada valgupulbri aseainena.

Kindlasti mitte! Hoolimata mitmetest kasudest pole kollageen täisväärtusliku toiduvalgu allikas. Terviklikud valguallikad sisaldavad kõiki üheksat asendamatut aminohapet, mida peame toidust saama, et aidata ehitada lihaseid ja varustada ainevahetusfunktsioone. Kollageen sisaldab teistsugust aminohapete spektrit kui traditsiooniline valguallikas, näiteks vadak või eri allikatest pärit vegani valk.
Lühidalt: kollageen ei too kasu seetõttu, et see on valk, vaid tänu unikaalsetele peptiididele.

[pilt=15131]

Müüt nr 3: mereline kollageen on parem kui loomne kollageen.

Puuduvad uurimused, mis kinnitaksid, et loomne kollageen imendub paremini kui mereline või vastupidi. Pole ka uurimusi, mis näitaksid, et kliiniliste tulemuste järgi on üks parem kui teine. See taandub isiklikele eelistustele loomse või merelise kollageeni allika suhtes.

Müüt nr 4: kollageen ei imendu kehasse.

Vale! Teadlased on näidanud, et olulised kollageeni peptiidid imenduvad seedetraktist puutumatuna ja toimetatakse sihtkohta, näiteks nahasse. Loomkatsetes on peptiide raadiomärgistatud ja seejärel leitud neid nahas, kus need püsivad kõrgendatud kontsentratsioonis 14 päeva jooksul. Inimestega tehtud uurimustes on leitud, et kollageeni peptiidide tase tõuseb veres maksimumini 2 tunni pärast, kuid püsib märkimisväärselt kõrgel isegi 4 tunni möödumisel. Teatud kollageeni peptiidide tase võib suureneda 4 tunniks.

[pilt=15132]

Müüt nr 5: taimsed kollageeni taseme tõstjad on sama tõhusad kui kollageenpeptiidid

Turul on saada ka taimseid „kollageenitaseme tõstjaid“ – valik inimestele, kes järgivad ranget taimepõhist toitumist. Ka meie tahame kõigile valikut pakkuda, kuid seni pole piisavalt teaduslikke tõendeid, mis toetaksid taimse kollageeni tõhusust.

Ränidioksiidi, fütotoitaineid ja C-vitamiini sisaldavad puu- ning köögiviljad võivad aidata luua naha looduslikku kollageeni, kuid on kõige tõhusamad koos kollageeni toidulisandiga, mis toetab naha hüdratsiooni, spordivigastustest taastumist, südame-veresoonkonna tervist ja muid kasusid, millega seoses kollageeni on uuritud.

Müüt nr 6: kõik kollageeni toidulisandid on ühesugused

See teeks asja lihtsamaks, kuid see pole tõsi. Kollageeni allikaid on erinevaid ja eri vormid mõjutavad selle imendumist. Tootvad firmad on erinevate kvaliteedistandarditega.

Vaadake [url=http://rosena.ee]Rosena.ee[/url] kodulehele ja uurige, kuidas [url=https://rosena.ee/et/health/kollageen-toidulisandid?fbclid=IwAR3FSOT70Uxb6PYpRbVN6IMUuWH4RBb6jFaErUlabmIeml6pdgA9TEMPYCg]kollageen[/url] saaks ka teid aidata. Sealt leiad midagi igale eelarvele ja eelistusele. Näiteks on seal erinevast toorainest kollageene – soodsamad, veise kollageeni baasil valmistatud ning äärmiselt kvaliteetsed merelise kollageeni baasil tooteid. Kasutades veebruaris sooduskoodi ROSENA3020, on kõik tavahinnaga kosmeetika ja toidulisandid Sulle 20% soodsamad!

Autor: Susie