23. mai 2023

Ole motiveeritud

Ka suurim trennifanaatik tüdineb ära üksluisest treeningust ja rutiinist. Järnevalt on paar vihjet, kuidas tüdimust vältida:

Ole realistlik. Säti endale eesmärgid, mida on võimalik ka ületada. Oma reaalsete eesmärkide saavutamine pakub suurt rahuldust, tunnetad oma keha progressi paremini.

Treeni koos treeningpartneriga. Peale selle, et partner aitab sind harjutuste sooritamisel, on ta ka motivatsiooniallikaks. Kes tahaks loobuda näiteks peale 8 kordust, kui kaaslane on välja pigistanud just 12-korduselise seeria?

Autasusta ennast. Kui sul on olnud nii vaimselt kui füüsiliselt raske nädal, lase end laupäeval-pühapäeval lõdvaks, söö seda, mis maitseb ning unusta korraks treening.

Õpi puhkama. Kui su külastused jõusaali on saanud lihtsalt mehaaniliseks, oleks aeg teha sisse väike paus. Pane tähele, mõne päeva möödudes naased jõusaali hoopis teise tundega.

Ole loov. Ühtesi ja samu harjutusi tehes on vaimne väsimus kiire tulema. Mõtle välja ja katseta uusi masinaid-harjutusi ning üllata sellega lihaseid ning ennastki. Nii hoiad oma treeningu ning vaimu värske.

Motiveeri ennast. Kuula treeningul oma lemmikmuusikat, süvene oma iidolite elusse-treeningusse (läbi kirjanduse-filmide, loomulikult).

Autor: Mikk-Alvar Olle tõlk. Musclemag