29. jaanuar 2004

Dieedi erinevus vananedes

”Kuidas peaks minu dieet erinema sellest, kas olen 20a-ne või 30a-ne?”
Vananedes ainevahetus aeglustub. Süües väiksemaid koguseid tihedamini, aitab see hoida ainevahetuse kiirema. See väiksem kogus peaks sisaldama paraja koguse proteiini, et aidata vältida kõrget veresuhkru ja isuliini taset. Ole kindel, et sööksid ka teravilja tooteid, puu,- ja aedvilja ja väiksed kogused küllastamata tervislike rasvasid.
Joo palju vett, püüa süüa 3x päevas kaltsiumi rikast sööki- lisa piim, jogurt, kaltsiumiga varustatud helbeid. Kui sa ei saa sealt piisavalt kaltsiumi, siis lisa seda eraldi. See on tähtis võitlemaks luude hõrenemisega.
Põhiliselt on samad põhimõtted, mis on tähtsad heaks toitumiseks, oled sa 20a-ne või 40a-ne. Sa vajad ikka sama kogus kaltsiumi ja rauda, vitamiine ja mineraale. Ainus erinevus on see, et su kaloraazi vajadus on natuke langenud, kui siis kui olid 20a-ne. Püüa jälgida oma keha näljatunde signaale.
Ära karda jääda vanemaks. Püüa leida endale sobivad treeningud ja toitumine. Nii võid sa ära hoida drastilised muutused, mis vananedes tulla võivad. Jälgi end ja nii tugevda oma tervist ja figuuri, ja sa oled suuteline rõõmustama oma järgmise sünnipäeva üle.
Ja lõpuks, peale kõiki kommentaare selle kohta, et kui hea keha sul on, ei vaja sa tõesti aega muretsemiseks selle pisiasja pärast, mida kutsutakse vanaduseks.

Autor: joker,M&F Hers