7. juuni 2005

Õige toidu valimine.

Muscle&Fitness Hers
Mis on parim toitumise valem plaanides oma treeningujärgset söömaaega?

Peale treeningut ära eira järgmist sammu: õige treeningjärgse toidu valimine, mis peaks varustama sinu keha kõigi õigete toitainetega, et algaks lihaste ülesehitamise protsess, vigastuste paranemine ja kütusega varustamine.
Siin me esitleme kahte üsna tervislikku toidukorda, kuid üks on parem valik peale su treeningut. Millise neist sa valik?
A. 6 untsi praelõiku ja 1 tass rohelisi ube.
B. 6 untsi kontideta, nahata grillitud kanarinda, 1 tass aurutatud köögivilja ( brokkoli, porgand ja suvikõrvits), ½ tassi keedetud riisist pilaffi ja saiake.

Võitja on kana koos köögiviljadega, riisi ja saiaga. Algajatele teadmiseks: lõunasöök praelõiguga sisaldab 19 grammi rasva (7 grammi küllastamata) 8 grammi (2 grammi küllastamata) kanaga lõunasöögiga võrreldes. Isegi kui sa valid lahjema lõigu veiseliha, on kana siiski parem valik lisatud süsivesikute pärast.
Peale pikka intensiivset treeningut vajab su keha süsivesikuid, et tankida su keha uuesti glükogeeniga, mille sa kulutasid treenides. Valik B sisaldab 37 grammi süsivesikuid ainult 9 grammi vastu, mida sisaldavad rohelised oad.
Kindlasti on süsivesikute tarbimise vähendamine mõnikord hea idee, kuid mitte peale treeningut, mis vältab rohkem kui 60 minutit. Õigupoolest näitavad uuringud, et sa peaksid tarvitama mõnigal määral süsivesikuid 30 minuti jooksul peale treeningut, et täiendada oma glükogeenivarusid kõige efektiivsemalt.Kui sa aga selle soovituse kiuste väldid visalt süsivesikuid peale treeningut, tunned sa end päeva jooksul vähem energilisena.

Parem valik.

Kaks toidukorda, mis sisaldavad proteiini, makarone ja köögivilju. Millisel on aga parem mõju su tervisele, kaalule ja treeningule?

A. Krevetid, makaronid ja köögivili koos salati ja teraviljatootega.
B. Kana, köögivili ja makaronid + üks tass minestrone suppi.

Võitjaks on taldriku, millel on kana. Seal on kaks korda rohkem proteiini ( 39 grammi 23 grammi vastu), ja rohkem kui poole võrra vähem rasva ( 9 grammi 23 grammi vastu), see valik laseb sul suurendada sissevõetava proteiini hulka ilma suurema hulga rasvata. Kuigi krevetid on heaks proteiiniallikaks ja ka rasvasisladus on neis madal, pead sa neid tarbima suurel hulgal, et saaksid oma vajadused rahuldatud: suur krevett, mis kaalub 22 grammi, sisaldab ainult 4,6 grammi proteiini.
Ole ettevaatlik lisandite suhtes. Teraviljast pulgake ei tundu suur olevat, kuid meil mainitu kaalub peaaegu 2 untsi ja sisaldab 120 kalorit. Kalorite eest, mis jäid üle teise valiku puhul saad sa endale lubada lisapeotäie mandleid, mis on täis kasulikke küllastamata rasvasid, et hoida su süda hea tervise juures. Samuti, valikus B 2 lisagrammi kiudaineid toob su lähemale 25- le grammile või kõrgemale päevasele normile, mis aitab sul oma kaaluga toime tulla.
Võib-olla oled sa mures naatriumi sisalduse pärast supis, kui sa just ei oma vähese naatriumisisaldusega minestrone suppi. Joo küllaldaselt vett, et aidata väjutada liigne naatrium ja jälgi oma toiduvalikut ülejäänud päeva jooksul.

Autor: No Kia