9. november 2023

Kasulik saun

Saun on jõusaalis treenijale kasulik:

  1. Lihaste lõdvestamine: Pärast intensiivset treeningut võib saunas viibimine aidata lõdvestada lihaseid ja vähendada treeningujärgset lihaspinget. Kuumus ja higi aitavad kaasa lihaste lõdvestumisele.
  2. Parandatud vereringe: Saunakuumus aitab laiendada veresooni, mis omakorda suurendavad verevoolu ja hapniku transporti lihastesse. See kiirendab taastumist pärast treeningut ja paranda lihaskudede tervenemist.
  3. Detox: Saunas higistamine aitab kehal eemaldada jääkaineid ja toksiine, mis kogunevad kehas. See võib aidata kaasa tervislikule keha puhastumisele.
  4. Stressi vähendamine: Saunas viibimine aitab lõdvestuda ja vähendab stressi. Stressi vähendamine on kasulik treenijatele, kes soovivad parandada üldist heaolu ja treeningtulemusi.
  5. Parandatud vastupidavus: Regulaarne saunas käimine aitab kehal kohaneda kuumusega ja suurendab kuumusstressiga toimetulekut. See on kasulik sportlastele ja treenijatele, kes võistlevad ja treenivad kuumades keskkondades.

Kuigi saunadel võib olla mitmeid kasulikke mõjusid, on oluline meeles pidada, et neid tuleks kasutada mõistlikult ja vastavalt oma keha taluvusele. Eelkõige tuleks hoiduda liigsest kuumusest ja veepuudusest saunas, et vältida võimalikke terviseriske. Enne sauna või mõne muu uue terviseravi lisamist oma treeningrutiini on soovitatav konsulteerida oma arsti või tervisespetsialistiga, et veenduda, et see sobib teie individuaalsetele vajadustele ja terviseseisundile.

Toimetanud: Arnold Tokko & Tehisaru

Illustreeriv pilt: Ahti Läheb