2. veebruar 2023

Raamatusoovitus: Jõutreeningu anatoomia

„Jõutreeningu anatoomia“ on hea käsiraamat neile, kes soovivad kasvatada lihasjõudu ning teha seda planeeritult ja oma tervist hoides. Üle 130 harjutuse koos juhiste ja joonistega
Raamatusse koondatud harjutused on jagatud lihasrühmade kaupa ning iga harjutuse juures on üksikasjalik praktiline juhis harjutuse sooritamise kohta ja treenitavat piirkonda kujutav illustratsioon. Illustratsioonid aitavad lihasest ja üldse liikumisaparaadist paremini aru saada, kuna neil on kujutatud treeningul põhiliselt koormatavaid ja ka kaasuvaid lihaseid, niisamuti pindimisi ja süvalihaseid. 
Raamatus toodud jõuharjutused sobivad igasuguse ettevalmistusega treenijale, siit leiab omale sobivad harjutused nii algaja jõusaali külastaja kui ka juba kogenud atleet. Paljude harjutuste juures on kirjeldatud ka erinevaid harjutuse sooritamise võimalusi, toodud on soorituse intensiivsemad ja kergemad variandid ning antakse ka nõu jõukohaste raskuste ja vahendite kohta. 
Et jõusaalis treenimine oleks võimalikult tervist hoidev, endale ja kaastreenijatele ohutu, on raamatusse lisatud ka artiklid jõutreeningul esinevatest peamistest vigastustest, vajalikest soojendus- ja venitusharjutustest ning sellest, kuidas raskustega turvaliselt ringi käia. Nõuanded selle kohta, kuidas oma keha tunnetada ning keha eripäradega treeningul arvestada, võimaldavad treeningule läheneda veelgi teadlikumalt.

Raamatu autori ja illustraatori Frédéric Delavier’ teoseid on tõlgitud rohkem kui kolmekümnesse keelde. Ta õppis inimese anatoomiat Pariisi kaunite kunstide koolis ja osales aastaid arstiteaduskonna lahkamiskursustel. Muu hulgas on ta läbi viinud võrdleva anatoomia uuringuid Pariisi loodusmuuseumis ja osalenud paleontoloogia uuringutel, tema selleteemalisi artikleid on avaldatud USA ajakirjas Journal of Vertebrate Paleontology.
Prantsusmaa 1990. aasta jõutõstmise kunagise tšempionina on ta toimetanud üle kümne aasta ajakirja Le Monde du Muscle, ta teeb kaastööd mitmele rahvusvahelisele väljaandele ning olnud ajakirja Powermag peatoimetaja.

Autor: Frédéric Delavier

Tõlkija Liina Perroy

Toimetaja Ruth Mägi

Vaata Raamatusse!

Soeta: Jõutreeningu anatoomia