Retseptid

Reie siseküljed

Kuidas ma saaksin lahti üleliigsest rasvast, mis on kogunenud mu reie sisekülgedele? Kui ma seisan jalad laiali, puutuvad mu reied ikkagi kokku. Tahaksin rasvast lahti saada ja asemele saada lihased. Palun aidake mind!

Retseptid  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  Kommenteeri

M&F Hers
"Kuidas ma saaksin lahti üleliigsest rasvast, mis on kogunenud mu reie sisekülgedele? Kui ma seisan jalad laiali, puutuvad mu reied ikkagi kokku. Tahaksin rasvast lahti saada ja asemele saada lihased. Palun aidake mind!"


See on see teada-tuntud reied hõõrduvad teineteise vastu probleem. Peale puusade, keha keskosa ja käte tagakülgede on reite siseküljed naiste puhul peamised probleemsed kohad. Ainult ühe ala vähendamine on vaid fantaasia. Pole ühtki kindlat harjutust, mis paneks rasva reite sisekülgedelt kaduma. Reie siseküljed on kohad, kuhu sul on määratud rasva kogunema.
Teine populaarne väärtõlgendus on see, et me saame rasva lihasega asendada. Aja jooksul jõuame me keskikka ja meil on lõplik arv rasvarakke ja lihaskiude. Ainuke, mis me teha saame, on püüda mõjutada nende suurust. Kaalu alanemisel väheneb kõikide su rasvarakkude suurus, ka nende, mis asuvad su reite sisekülgedel. Kui sa kasvatad lihast, siis sa kasvatad lihaskiude, mis sul on juba olemas, sa ei lisa uusi rakke.
Räägime rasva vähendamisest üldiselt. Mõningad peamistest teemadest on:

Ära pea dieeti: mõne uue moodsa dieedi proovimise või toidukorra vahelejätmise asemel vähenda üldist päevast kalorite hulka. Korruta oma kehakaal naelades 11-ga (leidmaks oma kehakaalu naelades, korruta see 2,2-ga). Number, mille saad on ligilähedane kalorite hulk, mida vajad, et oma praegust kehakaalu säilitada. Kui vähendad seda numbrit paarisaja kalori võrra päevas, lood sa kalorite defitsiidi sissevõetavate ja kulutatavate kalorite vahel.

Kärbi rasvu: 1 gramm rasva on 9 kalorit, gramm proteiini või süsivesikuid aga vaid neli. Sulle endale on lihtsam kaloreid vähendada sissevõetava rasva arvelt. Sa ei tohiks päevas rasva arvelt rohkem saada kui 30% päevasest sissevõetavate kalorite hulgast. Kui üritad kehakaalu vähendada, siis peaksid seda arvu hoidma 20% piires.

Põleta kaloreid: suurendamaks kalorite defitsiiti, pikenda aega, mille sa nädalas treenimisele kulutad. Aeroobsed harjutused( jalutamine, jalgrattaga sõitmine, ujumine jms.), kui seda 3-5 korda nädalas ja 30-60 minutit järjest, aitavad sul päevast kalorite defitsiiti suurendada. Küsimus: kui sa põletad rohkem kaloreid, kui sööd, kust võtab keha kaloreid, mida ta vajab energia saamiseks? Vastus on: rasvast, mis su kehasse on kogunenud.

Treeni raskustega: kuigi raskustreening ei põleta kaloreid nii, nagu seda teeb aeroobne treening, kiireneb sinu lihaseliseks muutumisega ainevahetus. Selline treening stimuleerib rasva kasutuselevõtmist energiaallikana.
Kuigi ei ole võimalik ainult ühte probleemset kohta parandada, saad sa siiski valida harjutused, mida saad kasutada oma probleemsetele lihastele. Kui sul on võimalus käia jõusaalis, siis masinad jalgade eemaldamiseks, jalgade lähendamiseks, jalgade kõverdamiseks ja jalapressid on väga head vahendid su jalgade jaoks. Kui selline varustus ei ole kättesaadav, siis kükid, väljaasted sooritatuna hantleid käes hoides, on samuti heaks treeninguks su jalgadele. ( Nõuanne: mida rohkem laiali on su jalad tehes kükke või kasutades jalapressi , seda rohkem tööd teevad reite sisekülgedel olevad lihased. Jalutamine, rattaga sõitmine, uisutamine ja stepperi kasutamine on kõik head aeroobseks treeninguks. Õnn kaasa!


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

PORGANDITOIDUD: Paleo ja toorvegan piparkoogid

Retseptid | 

Kogus: 1 päts Koostisained * 300 g kivideta datleid * 150 g indiapähklivõid * 2½ spl kookosjahu * 2 spl Rawsom…


PORGANDITOIDUD: Vegan piparkoogi proteiinipuder

Retseptid | 

Kahele Vaja läheb: * 100 g kaerahelbeid * kaerapiima * 5 spl kookoskoort (soovi korral) * 10 g…


PORGANDITOIDUD: NOT-ella (ehk vale-Nutella) hommikupuder

Retseptid | 

Kogus: Ühele Koostisained * 240 ml Alpro šokolaadimaitselist soja- või mandlipiima * 125 ml täisterakaerahelbeid * 30 g…