12. detsember 2004

9 moodust kuidas kontrollida oma ihasid.

”Üheksa moodust, kuidas kontrollida oma ihasid, enne kui need hakkavad sind kontrollima.”
Muscle&Fitness Hers

1)Näri närimiskummi.
Fitness modell Kristia Knowles ja fitnessivõistlustel osaleja Alissa Carpio on mõlemad kindlad , et suhkruvaba närimiskumm aitab üle saada ihast magusa järele.”Ma leian, et piparmünt ja kaneel aitavad mul ära hoida iha suhkru järele,”ütleb Kristia. Alissa lemmikuks on aga suhkruvaba Bubble Yum piparmündi ja metsmaasika maitsega.

2)Anna mõnikord järgi oma ihadele
Sa ei pea olema alati täiuslik.”Ma püüan ennetada oma ihasid niimoodi, et iga laupäev söön mida tahan ja aeg-ajalt luban üht-teist ka dieedi vältel,”ütleb Alissa.”Kui toimid nõnda teadlikult,on see igal juhul parem kui spontaanselt oma kirgedele järele annad.”

3)Leia põhjus.
Kui Monica Brant võitleb oma isuga, siis püüab ta alati leida ka põhjuse.Ta küsib endalt,”Kas ma vajan toitu?Kas ma pole piisavalt söönud?”Ta leiab, et kui söögiisu piinab sind öösel, siis see on sellepärast, et ta on tõesti väsinud ja tegelikult vajab hoopis und.Söögiisu on näljast erinev-nälg on füüsiline vajadus toidu järele, söögiisu aga näitab, mis tujus sa oled. Himud on tihtipeale seotud söögiisuga, mitte näljaga.Lõpuks, kui sa tead, millest on tingitud sinu isu, siis saad end aidata sellega võidelda, ilma, et peaksid hakkama Cheetoseid õgima.

4)Käi dussi all(tee uinak või jalutuskäik)
Muuda oma keskkonda ja tee midagi lõõgastavat ja positiivset.Ja sa imestad, kui ruttu söögiisu kaob.

5)Anna oma hammastele tervislikum alternatiiv
Kui Monica vaimne strateegia pole piisav, et vaigistada tema ihasid, siis näksib ta pähkeid või siis Doctor CarbRite Diet Bar-i,.Alissa sööb madala suhkrusisaldusega proteiini batoone ja ka suhkruvaba dzemmi või riisikooke.”Ma joon ka dieet Cokat ja musta kohvi, et üle saada oma kihust magusa järele ning samuti, et saavutada kontrolli oma söögiisu üle,” ütleb Alissa. Pea meeles, et ka janu võib end maskeerida näljaks, ning enne kui tõttad jäätist ostma, joo klaas vett või mingit suhkruvaba jooki.

6)Ära osta toitu ette
Kui vähegi võimalik, ära muretse koju ”ohtlikke”toite.Abikaasa armastab jäätist, kuid see on ajendiks sulle?Varusta siis külmkapp ainult tema lemmikmaitsetega.Kui aga külalised ja lapsed arvavad, et kodus peaks alati olema chipse ja küpsiseid, osta väikesed kotid, et portsjonid oleks kontrolli all, kui sul on kalduvus aeg-ajalt söögiisule järele anda ja toidu kallale tormata.

7)Leia kompromisse..
Tavaliselt sa tajud, et mida suuremate piirangutega on su dieet, seda tõenäolisemalt annad sa oma ihadele järele.Süües proteiini, süsivesikuid ja tervisele kasulikke rasvu terve päeva vältel mõõdukates kogustes, siis siis võib see kujuneda sulle kaunis raskeks. Kui sa armastad krõpse, soolaseid snäkke, kaasa arvatud mõningad riisikoogid ja popkorne, kui magusad asjad tähendavad kõike sinu jaoks, siis lisa oma proteiinijoogi sisse mõned marjad või lisa oma dieeti madala suhkrusisaldusega dzemm.

8)Ole realist.
Kui sa ikkagi peale madala suhkru-ja madala rasvasisaldusega toidu söömist otsid midagi magusat, proovi midagi reaalselt.Mõned lusikatäied paksukstegevat maiust võivad tekitada suurema rahulolu kui tassitäis rasvavaba.Seni kui sa suudad oma portsjone kontrollida, oled sa ka võimeline limiteerima oma maiustamist.Vähem kui 300 kalorit ja naudi igat suutäit.

9)Suundu tagasi oma alustatud rajale..
Kui Kristia ja Alissa pole suutnud siiski üle saada oma himudest, maiustavad nad õige vähesega sellest, mida nad tegelikult sooviksid.Mõnikord on see parim viis hoida oma psüühhika korras.Alissa selgitab:”Ma ei piina end kaua, kui tunnen, et ei suuda isudega võidelda.Parem on sellega leppida ja oma ülejäänud päeva jooksul jälgin oma dieeti.Kui harrastad tervislikku elustiili, siis peaksid vahelduseks sööma ka oma lemmiktoite.Nõnda oled sa paremini võimeline oma dieedist kinni pidama ja end nautima.”

Autor: joker