20. mai 2023

Kas rohkem aeroobikat tähendab vähem lihaseid?

Depatt massi arendamise ja kardiovaskulaarsuse parandamisega on olnud pikaajaline. Kehamassikasvatus spordis on cardio topelt terav mõõk, mis põletab rasva, kuid ohustab raske vaevaga tulnud muskleid nende valgu sisalduselt. Tark kehamassikasvataja saab neid kahte kombineerides lõigata kasu aeroobika treeningust ohustamata saavutusi massikasvatuses.

Areoobikaline aktiivsus tugevdab südant ja suurendab keha võimekust viia lihastesse hapnikku ja toitaineid. Säilitades tervislik kardiovaskulaarne süsteem väheneb südamehaiguste ja rasvumise oht. Aeroobse treeningu kasulikkusest räägitakse palju, aga uskumus, et see vähendab lihasmassi on sundinud paljud massikasvatajad piirama või isegi kaotama aeroobse treeningu oma treeningprogrammist. Aeroobse aktiivsuse kestel võib väike kogus valku saada tarbitud energiana, kuid käsitusviis, mis vähendab lihaseid rohkem põhineb valedel dieetlikel harjumustel.

Dieedipidajad, kes pingutavad üle aeroobse tegevusega ei taipa, et suur osa nende kaalu langusest võib olla lihaste kadumise põhjuseks. Lihase valk osutub peamiseks kütuse allikaks, kui kalorite tarbimine on ebapiisav. Kui keha ei saa piisavalt energiat (kalorite tarbimisest) peab ta kasutama olemasolevaid reserve, milleks on rasv ja lihased.

Kolmkümmend minutit mõõdukat aeroobset aktiivsust on soovitatav iga päev. Seda võib tunduda palju, kuid kõik see ei pea olema sooritatud korraga. Viisteist minutit enne trenni soojenduseks ja viisteist minutit pärast saamaks lihastesse värsket verd ja aitamaks eemaldada anaeroobse metabolismi kõrvalprodukte on üks näide, kuidas kombineerida lihasmassi kasvatamist aeroobse treeninguga.

Autor: Allikas Muscle & Fitness tõlk Laidi Laus