21. september 2023

Kuidas mõjub jõusaalitreening naiste seksuaaltervisele?

Jõusaalitreening võib naiste seksuaaltervisele mõjuda mitmel erineval viisil, kuid mõju sõltub suuresti sellest, millist tüüpi treeningut teete, kui sageli ja millise intensiivsusega. Allpool on mõned võimalikud viisid, kuidas jõusaalitreening võib naiste seksuaaltervist mõjutada:

  1. Parandab enesetunnet ja kehakuvandit: Regulaarne treenimine võib aidata suurendada enesekindlust ja positiivset kehakuvandit, mis võivad omakorda mõjutada naiste seksuaalse enesekindluse ja rahulolu taset.
  2. Suurendab füüsilist vastupidavust: Treening võib parandada naiste füüsilist vastupidavust ja energiataset, mis võib suurendada nende võimet nautida seksuaalset aktiivsust.
  3. Tugevdab vaagnapõhjalihaseid: Paljud jõusaaliharjutused, nagu kükid ja sildade tegemine, võivad tugevdada vaagnapõhjalihaseid. Tugevad vaagnapõhjalihased võivad aidata vähendada inkontinentsuse riski ja suurendada seksuaalset naudingut.
  4. Parandab vereringet: Südame ja veresoonkonna treening võib suurendada verevoolu kogu kehas, sealhulgas suguelundites. See võib aidata naistel saavutada paremaid seksuaalseid reaktsioone ja orgasmide intensiivsust.
  5. Vähendab stressi ja ärevust: Treening võib aidata vähendada stressi ja ärevust, mis võivad muidu mõjutada negatiivselt naiste seksuaaltervist. Lõdvestunud olek võib parandada soovi ja võimet nautida seksuaalset aktiivsust.
  6. Reguleerib hormoone: Mõõdukas treenimine võib aidata reguleerida hormoone, sealhulgas östrogeeni ja progesterooni, mis võivad mõjutada menstruaaltsüklit ja ovulatsiooni.

Kuigi jõusaalitreening võib olla naiste seksuaaltervisele kasulik, on oluline märkida, et ülemäärane treenimine või liigne koormus võib põhjustada vastupidiseid mõjusid, nagu hormonaalsed häired ja liigne stress. Tasakaalustatud treeningrežiim ja individuaalselt kohandatud treeningukava võivad olla parimad võimalused seksuaaltervise parandamiseks.

Enne uue treeningprogrammi alustamist või olemasoleva muutmist on alati soovitatav konsulteerida arsti või treeneriga, et tagada, et see sobib teie konkreetsetele vajadustele ja eesmärkidele. Samuti on oluline kuulata oma keha signaale ja vajadusel teha regulaarseid puhkepäevi.

Toimetanud Arnold Tokko & ChatGTP

Illustreeriv pilt: Marko Mäetamm