25. aprill 2023

7 müüti kõhulihastest

7. Ma pean treenima kõhulihaseid tunde, enne kui need välja paistma hakkavad! Absoluutselt mitte! Pikad treeningud ei too mingit kasu kõhulihastele. Need võivad endaga kaasa tuua vaid ületreeningu. Kõhulihaste treening peaks kestma alla 20 minuti.

6. Rasvapõletajad aitavad mul lahti saada “ujumisrõngast”! Parem jäta paar kooki ostmata. Kuigi rasvapõletajad võivad toimida ei saa nendega põletada rasva ainult teatud piirkonnast, vaid kogu keha ulatuses. Parim rasva põletaja on toit mida sa sööd! Kõik peitub dieedis!

5. Ma pean minema rangele dieedile, et saada kõhulihased paistma! Igaüks meist saab oma kõhulihased välja joonistada kasutades lihtsat dieeti: vähenda soola, kalorite, rasva ja suhkru kogust, treeni ja joo vett. Ei ole olemas halba toitu, on olemas valed kogused. Sa ei pea pidama ranget dieeti. Pead vaid teadma, millal mida süüa. Ole loov. See töötab.

4. Kui ma kasutan raskusi kõhulihaste treenimisel siis nad tulevad paremini välja! Ära raiska aega! Raskuste lisamine ei too kaasa mingit lisakasu kõhulihastele. Kõhulihased ei paisu nagu jala või ülakeha lihased. Treenides kõhulihased mõõtudelt peaaegu ei suurene. Sa pead neid vormima, et nad välja paistaksid. Kõhulihaste vormimine toimub läbi rasva eemaldava dieedi, mitte raskuste lisamise.

3. Ma võin süüa paksukstegevaid toite, sest treenides põleb rasv ära! Suurem osa inimesi ei treeni piisavalt intensiivselt, et ära põletada pooledki nendest kaloritest, mis nad päeva jooksul on söönud. Põletamata jäänud energiast saab väga suure tõenäosusega rasv. Sellest võib võitu saada treenides tühja kõhuga, sest siis hakkab keha hävitama keha enda rasvasid, kuna vajaminevaid süsivesikuid ei ole.

2. Keretõsted on seljale kahjulikud! Mitte tingimata! Kui kahjulikud need saavad olla? Ei pea küünarnukkidega põlvi puudutama, võib ka poolele teele üles tõusta ja siis alla tagasi lasta. Ka sellisel viisil töötavad kõhulihased täie pingega. Kui neid teha korrektselt on nad täiesti ohutud.

1. Kui ma teen sadu keretõsteid päevas, siis saan ma lameda kõhu! Sa võid neid 200 tükki minutis teha ja ikka ei saavuta oma eesmärki. Ainult siis tulevad nad välja kui nende ümbert rasv eemaldada. Seega on köök see koht, kust algab kõhulihaste treening