18. november 2023

Miks on kasulik sõudeergomeetril treenida?

Sõudeergomeeter on mitmekülgne treeningvahend, mis pakub mitmeid kasulikke eeliseid. Siin on mõned põhjused, miks on kasulik treenida sõudeergomeetril:

  1. Kardiovaskulaarne tervis: sõudmine on suurepärane kardiotreening, mis aitab parandada südame-veresoonkonna elundite tervist. See tugevdab südant, parandab vereringet ja suurendab kopsumahtu.
  2. Tervislik kaalulangetus: sõudmine on tõhus kaloripõletaja, mis aitab kaasa kaalulangusele või kehakaalu säilitamisele. Intensiivne sõudmine nõuab palju energiat ja soodustab rasvade “põletamist”.
  3. Terviklik treening: see võimaldab sul saavutada kogu kehatreeningu ühe seadmega.
  4. Liigeste säästlik treening: sõudeergomeetril treenides on liigesed vähem koormatud kui mõnda muud treeningmeetodit kasutades (nt jooksmine). See muudab sõudeergomeetri heaks vahendiks inimestele, kellel on liigeseprobleemid.
  5. Väiksem vigastuste oht: sõudeergomeetri kasutamisel on vigastuste oht väiksem võrreldes mõne teise kõrge intensiivsusega treeninguga. Õiget tehnikat kasutades saab tõhusa treeningu minimaalse vigastusohuga.
  6. Ajaefektiivsus: sõudeergomeetril saab kiiresti ja tõhusalt läbi viia intensiivse treeningu, mis on eriti hea valik, kui sul on piiratud aeg treenimiseks.
  7. Sobib erinevatele tasemetele: sõudeergomeetri vastupanu saab reguleerida vastavalt individuaalsele tasemele, mis teeb selle sobivaks nii algajatele kui ka edasijõudnutele.

Kokkuvõttes on sõudeergomeetri treening suurepärane lisand treeningprogrammi, pakkudes mitmekülgset ja tõhusat füüsilist aktiivsust. Enne uue treeningtsükli alustamist on alati soovitatav konsulteerida treeneri või arstiga. eriti kui sul on terviseprobleemid nendest tulenevad piirangud.

Soeta siit soodsalt Concept 2 sõudeergomeeter!

Toimetanud: Arnold Tokko & Tehisaru

Illustreeriv foto: Mati Hiis

Modell: Piia Ausman