Persoon

TUNNE EESTI TEGIJAT: Sandra Järv

Sellenädalane persoonilugu on tehtud Sandra Järvega (18). Rõõmsameelne ja samas järjekindel tüdruk on oma eesmärkides kindel ja seadnud sammud nende täitmise poole. Kuidas ta ühe või teiseni jõudnud või milliseid eneseületamisi see temalt nõudnud on, juba järgnevalt.

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod: Andres Jalak  |  2 kommentaari

Mis spordialaga sa tegeled? Kui kaua oled sellega tegelenud?
Tegelen spordialaga milleks on body-fitness ja olen nüüdseks umbes 8 kuud sellega tegelenud.

Kuidas sa jõudsid selle spordialani?
Täiesti juhuslikult, kunagi vanem õde mainis, et on tulekul konkurss, kus noored vanuses 14-21 aastat saavad tutvuda fitnessi ja kulturismi õpetusega, kuid esmalt ma huvi ei tundnud.
Sügisel 2009 ilmuski koolistendile samune plakat, et otsitakse noori, kes oleks fitnessi ja kulturismi alasest õpetusest huvitatud.. Plakatit nähes, tegin kõigile tuttavatele nalja, et lähen sinna, keegi ei võtnud mind tol hetkel tõsiselt.. kuniks ma võtsin end kätte ja võtsin ühendust korraldajatega.

Kes on sinu treener?
Esmalt treenis mind Imre Vähi, kes mind alati väga innustab tegelema selle alaga, kuid hiljem andis Imre üle mind Evelin Bogdanovile.

Mis on sinu suurim sportlik saavutus siiamaani?
Hmm.. saavutusi on olnud mitmeid, enamasti korvpalli valdkonnas, kuid suurimaks saavutuseks loeksin ma oma julgust ja tahet võistelda Eesti Karikavõistlustel body-fitnessis.
BF seisab ja võistleb igaüks iseenda eest, meeskonnatöö puudub.

Millised on sinu eesmärgid sellel spordialal?
Võibolla oleks veidi utoopiline öelda, et tahan jõuda maailmatasemele, kuid ma olen endale seadnud väga kõrged eesmärgid, mille nimel ma kavatsen vaeva näha. Kindlasti tulevikus kavatsen ka laia ilma kiigata.

Kas see spordiala on siis sinujaoks rohkem töö või hobi?
Nii üht kui teist.. Muidugi ma võtan seda täietõsidusega, kuid samas kuskil peaks olema piir töö ja vabaaja vahel. Hetkeseisuga kaldun aga arvama, et see on rohkem mu hobi, kui töö.

Mis sind motiveerib nii palju pingutama? Kust sa leiad oma energia?
Kui midagi väga tahta,siis tuleb pingutada.. mida rohkem ma teen, seda rohkem ma jõuan.
Silme ees peab olema kindel siht, siis tuleb see pingutus ka iseenesest.
Ma lihtsalt tean, et olen leidnud õige ala, millega tegeleda ja oskan oma energiaallikaid kasutada otstarbekalt.

Hea vorm nõuab ka kindlaid söögikordi, kuidas sina toitud ja kas see on kerge v raske sinujaoks?
Praegu, kus ma käin keskkoolis, on see eriti raske. Koolis on lihtsalt nii pikad tunnid ja vahepeal juhtub, et jääb lihtsalt mõni söögikord vahelt ära. Enne võistluseelset dieeti on koolis eriti raske, sest mõistus ei tööta, närvid on läbi ja koolis nõutakse palju vaimset tööd, mis on tol hetkel täiesti nullilähedane..

Kuidas reageerisid sinu lähedased, kui kuulsid, et hakkad selle spordialaga tegelema?
Paljud mu tuttavad arvasid, et teen nalja, nad ei võtnud mind tõsiselt, kui teatasin neile, et kavatsen BF tegelema hakata. Hiljem kui nad olid kinnitust saanud, et ma tõesti ei naljata, siis ega nad seda heaks ei kiitnud. Lähedaste sõnul olevat ma pärast selle spordialaga tegelemist muutunud täiesti teiseks inimeseks. Mul ei ole enam nii palju vaba aega, samuti ei käi ma näiteks enam nii tihti sõpradega väljas söömas, sellepärast, et mu toitumine on niivõrd muutunud.

Kuidas sinu perekonnaliikmed on kohanenud sinu treeningu ja toitumisharjumustega?
Muidugi on mu emale alati meeldinud, et ma sportlik olen, kuid kui treeningud hakkavad mu õpinguid segama, siis ega ta kätt ette panna ei saa, aga tuletab meelde, et keskkool on vaja ära lõpetada..
Alguses ei mõistnud pereliikmed mu söömisharjumusi, kuid nüüdseks teavad kõik millega ma tegelen ja kuidas ma toitun ning on sellega kohanenud.

Kui palju sa tarbid toidulisandeid?
Ma ei tarbi absoluutselt toidulisandeid.

Mis on sinu halvim harjumus?
Halvim harjumus on kindlasti kohustuste edasi lükkamine..

Kuidas sa lõõgastud, puhkad?
Minu jaoks on puhkus siis, kui ma tean, et mul ei ole mitte ühtegi kohustust ja ma saan lihtsalt jalad seina peale visata.

Kelleks soovisid lapsena saada?
Ma küll ei mäleta miks, kuid ma tahtsin saada hambaarstiks..

Eredaim hetk kooli kehalise kasvatuse tunnist?
Eredaim hetk.. hmm.. oli vist siis, kui mind pandi võidu 200 m jooksma ja ma sain üllatavalt hea tulemuse, arvestades, et mu vastasteks olid kergejõustiklased ja aastaid juba ennast treeninud.
Tegelt neid eredaid hetki on palju olnud.. mulle lihtsalt ei torka midagi nüüd väga pähe..

Kes kehastab sinujaoks ideaalset vormi?
Minu jaoks kehastab ilmselgelt ideaalset vormi body-fitnessist hispaanlanna Miriam Sanchez

Milliseid emotsioone tekitas sinus fotosessioon, kuidas meeldis?
Ma väga ei mäletagi, aga tol hetkel olin ma üsna krampis,kuid fotograaf oli väga meeldiv ja kogenud.

Vaata ka värsket fotogaleriid Sandrast

Järgmiselt leheküljelt leiate Sandra treeningkava


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…


Tunne Eesti tegijat- Olga Savelieva

Persoon | 

Nimi: Olga Savelieva Pikkus: 160 Kaal: 53 Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Hakkasin 5a.tagasi treenima Thai poksis, hobiks oli ka…


Tunne Eesti tegijat- Kregor Hermet

Persoon | 

Nimi: Kregor Hermet Pikkus: 205 cm Kaal: 109 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Esimeses klassis toodi kooli palju trennikutseid…