Persoon

TUNNE EESTI TEGIJAT: Aire Lossmann

Aire Lossmann (23) on üks nendest julgetest tüdrukutest, keda võime võistlustel kohata body-fitnessi kategoorias. Temast ilmub ka sellenädalane persoonilugu. Millega ta tegeleb ja kuidas ta selle spordialani jõudis, juba lühidalt järgnevas intervjuus.

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Mis spordialaga sa tegeled? Kui kaua oled sellega tegelenud?
Bodyfitnessiga. Kuna mul oli esimene võistlushooaeg alles, siis ma võin öelda et alates septembrist 2009 nagu kindlamalt. Enne seda olin ma niisama jõusaalis käija.

Kuidas sa jõudsid selle spordialani?
Ma ei tea tekkis mingil hetkel tahtmine ja huvi. Võtsin Ott Kiivikasega ühendust ja konsulteerides temaga, hakkasin jõusaalis käima. Ja umbes kahe ja poole aastaga siis olen nüüd jõudnud võistlusteni. Ott on ka minu treener.

Mis on sinu suurim sportlik saavutus siiamaani?
[Naerab...] No ma ei teagi. Ei tegelt ma arvan, et sportlikuks saavutuseks võib juba pidada seda, et ma üldse olen jõudnud lõpuks näiteks Eesti Karikavõistlusteni. Esimesed kogemused ja ma võiks öelda et tegelikult kõige suurema võidu olen ma enda üle saanud.

Millised on sinu eesmärgid sellel spordialal?
No ma päris maailmameistriks ei unista saada, aga ütleme siis et endast maksimum anda. Niipalju kui ma ise suuteline olen. Ja võibolla, kui tulevikupoole vaadata, siis tahaks ka fitnessi katsetada. Olen alates 3. Eluaastast tegelenud tantsimisega ja akrobaatiline põhi on täiesti all olemas. Et eks see ole näha tulevikus kas saab minust asja või mitte. [Naerab..]

Kas see spordiala on siis sinujaoks rohkem töö või hobi?
Praegu on veel hobi. Ma ütleks niimoodi, et ma tahaks seda hobi tööks muuta tulevikus. Hetkel ma lõpetan kooli, turismikorraldus erialal. Kui see nüüd selle aastaga läbi saab siis ma ei oskagi öelda mis edasi saab.

Mis sind motiveerib nii palju pingutama? Kust sa leiad oma energia?
Kui sa jõusaali lähed ja peeglisse vaatad ja sa näed, et sa kehaliselt arened, sul tekib rohkem lihasmassi ning ka peegelpilt on üks asi mis väga palju motiveerib. Ja muidugi ka võistlused, see andis tohutu motivatsiooni laksu.

Hea vorm nõuab ka kindlaid söögikordi, kuidas sina toitud ja kas see on kerge või raske sinujaoks?
Alguse tulemine oli väga vaevaline. See käis tõusude ja mõõnadega. Esimesed kaks nädalat suutsin joonepeal olla ja siis läks jälle käest ära. Aga ma arvan et see võttis umbes kaks kuud aega, enne kui harjusin regulaarse söömisega. Algus oli väga raske, aga mida aeg edasi seda kergemaks läks. Et ma toitun kindlatel kellaaegadel ja enamasti need on päevast päeva samad toidud ka. Ühe korra nädalas luban endale selliseid asju ka, mida tavaliselt süüa ei saa. Aga see on kõik harjumuse asi.

Kuidas reageerisid sinu lähedased, kui kuulsid, et sa tahad selle spordialaga tegeleda?
No esiteks väga paljud ajasid bodyfitnessi kulturismiga segamini. Ja mulle praegugi öeldakse, et ära kasvata liiga suuri muskleid, muidu sinust saab tulevane Inna Uit. Isegi kui ma seletan et mis asi see bodyfitness täpselt on, ei mõista paljud seda. Aga peale võistlusi, siis tuli positiivne vastukaja. Neile vist jõudis ka kohale, et mis see tegelikult on ja ilmusid igasugsed vanad sõbrad välja. Nüüd nad saavad aru ja toetavad mind rohkem.

Kuidas sinu perekonnaliikmed on kohanenud sinu treeningu ja toitumisharjumustega?
No treeningute suhtes raskusi ei olnud. Aga selle toitumisega on tegelikult siiamaani raskusi. Tegelikult ma teen endale ise süüa koguaeg. Teised pereliikmed väga tihti ütlevad, et ma tõin poest seda - võta ka. Neil on raske harjuda kui ma ütlen „ei ma ei tohi seda süüa“, see tõesti tähendab EI.

Kui palju sa tarbid toidulisandeid?
Ma väga palju ei tarbi. Regulaarselt söön vadakuvalku ja võistluste perioodil sõin ka rasvapõletus tablette. Aga pean ka mainima, et olen väga suur proteiinibatoonide sõber. Neid ma söön hulgi [Naerab].

Mis on sinu halvim harjumus?
[Mõtleb kaua..] Seda ma võin küll öelda, et mul on CocaCola vastu nõrkus.

Kuidas sa lõõgastud, puhkad?
Ma armastan reisida - õudsalt palju reisida. Igal võimalikul hetkel kui ma saan, lähen Eestist välja. Et isegi vahet ei ole, kas see on lõunamaa puhkus või korraks Soomes v Lätis käimine, aga see on asi mis aitab mul kõige paremini välja puhata. Kõige kaugeim paik kus olen käinud on Ecuador, kus ma ka elasin peaaegu aasta aega. Siis olen käinud Türgis, Egiptuses, Bulgaarias, Venemaal, Küprosel ja kindlasti kuskil veel, mis hetkel meelde ei tule.

Eredaim hetk kooli kehalise kasvatuse tunnist?
Käisin väga tihti võistlemas erinevatel spordialadel. Üks asi mis meelde tuleb, käisin vist 8. klassis, kui õpetaja kutsus mind taas võistlustele. Küsisin et mis võistlused need on? Tuli välja et kuulitõuke võistlus – ma polnud elusees kuuli tõuganud. Harjutasin mingi tunnike ja järgmine päev võistlustele minek. Mul läks lausa nii hästi et ma tõukasin ennast finaali. [Naerab]

Kes kehastab sinujaoks ideaalset vormi?
Näiteks üks minu suur eeskuju on sportlane Anna Mekhnina, kes tegeleb fitnessiga. Aga kui juba Ameerika poole vaadata neid päris professionaale, siis nt Jessica Paxon-Putnam.

Milliseid emotsioone tekitas sinus fotosessioon, kuidas meeldis?
Oi, see oli väga lahe. Nalja sai palju ja... [Naerab] Ei, ma ütlen kiidusõnad fotograafile. See oli minu esimene fotosessioon ja väga positiivne, tuleksin heameelega veel. Kaspar oskas hästi suhelda ja juhendada nii, et mitte mingit barjääri ei tekkinud. Väga mõnus oli!

Vaata ka värsket fotogaleriid Airest

Järgmiselt leheküljelt leiate Aire treeningkava


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 


Goldensand klmpressitud kookosli

Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…


Tunne Eesti tegijat- Olga Savelieva

Persoon | 

Nimi: Olga Savelieva Pikkus: 160 Kaal: 53 Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Hakkasin 5a.tagasi treenima Thai poksis, hobiks oli ka…


Tunne Eesti tegijat- Kregor Hermet

Persoon | 

Nimi: Kregor Hermet Pikkus: 205 cm Kaal: 109 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Esimeses klassis toodi kooli palju trennikutseid…