Persoon

TUNNE EESTI TEGIJAT: Kati Grabbi

Kati Grabbi (22) on see tüdruk, kes tegelikult tahtis lapsena saada politseinikuks, kuid elu viis hoopis teistpidi karmi alani – jõusaalispordini. Pealtnäha habras, noor tütarlaps on aga jõusaalispordiga nii mõndagi saavutanud. Kuidas üks või teine situatsioon teda elus toetanud või takistanud on – juba järgnevalt.

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Mis spordialaga sa tegeled? Kui kaua oled sellega tegelenud?
Tegelen Bodyfitnessiga. Novembris saab kaks aastat, kui ma alustasin treeninguid.

Kuidas sa jõudsid selle spordialani?
Esimest korda tekkis huvi selle spordiala vastu siis, kui ma nägin telekast Laura (Rosin) Reisalut ja Liisa Otsust. Siis ma lihtsalt avastasin - wow, kui super kehad, tahaks endale ka sellist. Hakkasin uurima millega nad tgelevad, sellest tekkiski huvi. Otsisin endale treeneri ja alustasin treeninguid. Minu treener on Risto Ojapõld.

Mis on sinu suurim sportlik saavutus siiamaani?
Selle aasta Eesti Karikavõistluse I koht ja absoluutne. Ja kindlasti on suurepärane tulemus ka BaltiMatši II koht.

Millised on sinu eesmärgid sellel spordialal?
[Ohkab..] Eesmärgid on kindlasti kõrgemale jõuda, kui praegu. [Naerab..] Täpsemalt ma nendest väga veel ei tahaks rääkida.

Kas see spordiala on siis sinujaoks rohkem töö või hobi?
See on mõlemat. Et võib olla siis pigem töö. Väljaspool spordiala tegelen hobi korras ratsutamisega, millele ma kahjuks pole nüüd viimased aasta aega saanud pühenduda. Töötan Keila Tervisekeskuses.

Mis sind motiveerib nii palju pingutama? Kust sa leiad oma energia?
Iga kord kui sa peeglisse vaatad, siis see välimus annab sulle seda motivatsiooni ja tahtmist juurde ja kindlasti ka head tulemused, mis on siiamaani võistlustelt tulnud.

Hea vorm nõuab ka kindlaid söögikordi, kuidas sina toitud ja kas see on kerge või raske sinujaoks?
Alguses oli minu jaoks raske, sest ma olin päris suur rämpstoidu armastaja. Aga nüüd on pigem saanud eluviisiks, et seda teist toitu enam ei taha. Söön igapäev kindlatel kelleaaegadel aga üritan ikka süüa väga laialdaselt, sest üks ja sama toit tüütab ära.

Kuidas reageerisid sinu lähedased, kui kuulsid, et hakkad selle spordialaga tegelema?
Vend ja õde on mul hästi kaasaelavad. Vend käib ise ka jõusaalis, kuid ta ei taha [naerab..] nö nendes ujumispükstes lavale minna. Aga vanemad ei ole nagu midagi öelnud, nad on ka kaasaelavad. Aga elukaaslane mulle niipalju ütles, et vaata et sa liiale ei lähe. Aga üldiselt keegi ei tea mis see spordiala endast kujutab. Ükskord, kui ma ütlesin et tegelen bodyfitnessiga, siis küsiti, kas see on see aeroobikakuninganna? Siis ma olen kasutanud seda juhust ja öelnud, et tegelen kulturismiga, siis jäädakse mind imelikult vaatama, aga olen ka juurde seletanud, et bodyfitness on kulturismist selline leebem variant.[Naerab..]

Kuidas sinu perekonnaliikmed on kohanenud sinu treeningu ja toitumisharjumustega?
Üldiselt ma valmistan endale ise toitu. Elukaaslane sööb ikka seda mida tahab ja nii on ikka väga raske pealt vaadata ja end tagasi hoida, kuid siiamaani olen hakkama saanud – tugev iseloom. Kord nädalas ikka mõne asja ka luban endale. Sünnipäevadele ja perekondlikule õhtusöögile võtan ikka enda toidu alati kaasa, nii on kõige lihtsam.

Kui palju sa tarbid toidulisandeid?
Praegu mitte eriti palju. Siiamaani olen valku ja massilisajat kasutanud, muud midagi.

Mis on sinu halvim harjumus?
Et ega mul ei olegi neid halbi harjumusi. Alkoholi ma ka üldse ei tarbi. Kunagi olin ma hästi suur magusasõber – tahvel šokolaadi ära süüa plnud mingi probleem, aga nüüd ma isegi ei tunne puudust.

Kelleks sa soovisid lapsena saada?
Kuni põhikooli lõpuni tahtsin saada politseinikuks, mulle on koguaeg meeldinud sellised karmid alad. Aga kuna plaanid on muutunud, siis jäi see katki.

Eredaim hetk kooli kehalise kasvatuse tunnist?
Ma vihkasin pikamaa jooksu. Ma oli hästi kiire jooksja ja õpetaja sundis mind jooksma pikka maad, aga mul endal ei olnud seda võhma, igakord lõpetades oli veremaitse suus. Aga jah, pärast seda hakkasin ma sprindiga tegelema, see oli ka päris tugev ala mul.

Kes kehastab sinujaoks ideaalset vormi?
Kõige lähemalt võttes siis Natalia Nazarenko-Kiivikas. Kuna ta on hästi palju aidanud ja ligidal olnud siis tema on kõige lähem eeskuju.

Milliseid emotsioone tekitas sinus fotosessioon, kuidas meeldis?
Jäin väga rahule. Sain uusi kogemusi. Enne seda on mul olnud kaks sessiooni. Esimene nendest oli kõige raskem, aga see oli täitsa okei praegu.

Vaata ka värsket fotogaleriid Katist


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…


Tunne Eesti tegijat- Olga Savelieva

Persoon | 

Nimi: Olga Savelieva Pikkus: 160 Kaal: 53 Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Hakkasin 5a.tagasi treenima Thai poksis, hobiks oli ka…


Tunne Eesti tegijat- Kregor Hermet

Persoon | 

Nimi: Kregor Hermet Pikkus: 205 cm Kaal: 109 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Esimeses klassis toodi kooli palju trennikutseid…