Persoon

TUNNE EESTI TREENERIT: Marit Jänes

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod: Andres Jalak  |  1 kommentaar

Tantsimine on olnud minu elus äärmiselt tähtsal kohal alates ajast, mil end üldse mäletan.
Väga varakult alustasin võistlustantsuga, millega tegelesin 6 aastat. Ladina-Ameerika tantsudel oli alati minu hinges ja südames suurem osakaal ning pärast võistlustantsuga lõpparve tegemist teadsin, et siiski tahan sellega edasi tegeleda.

Sai vahelduseks ka proovitud teisi alasid, nagu näiteks tennis ja kickboxing, kuid kauaks ei suutnud ma tantsulisest liikumisest eemal olla.

Nii jõudsin oma tegemistes aeroobikasaali, vanust oli tubli 14 eluaastat. Kõige rohkem meeldis mulle uue harrastuse juures see, et sõltusin vaid iseendast ning trenn ei jäänud partneri puudumise tõttu tegemata. Samuti tundide mitmekesisus andis juurde nii palju erinevaid võimalusi enda arendamiseks, et tekkis tahtmine proovida uusi stiile iga natukese aja tagant.
Esmalt võluski mind aeroobika juures iseseisvus ja sõltumatus ning ka vabadus otsustada, mis tundi ma parasjagu minna soovin, olenevalt siin möödunud päevategemiste raskusest või siis lihtsalt tujust. Läks aeg edasi ning üha enam liikusid mõtted selles suunas, et sooviksin ise treeneriks saada ja nii läkski.

Osalesin FAF treenerite koolitusel ja aasta pärast omasin areroobikatreeneri litsentsi ning võisin hakata rühmatreeninguid juhendama, kuni selle aasta augustini kuulusin Tartu Arctic Sport Clubi meeskonda.

Tänaseks olen kolinud aga Tallinnasse ning puhumas on uued tuuled. Kui alustasin 3 aastat tagasi Les Mills treeningute juhendamisega (Bodyjam), siis sealt hakkasid õige pea kooruma uued ideed. Olin lummatud nende kontseptsioonist ning juba teise programmi (Bodypump) järel teadsin, et tahan Les Millsiga tegeleda enam kui seda on pelgalt vad treeningute juhendamine.
Kolmas programm käes (Bodycombat), liikusid mõtted edasi.

Reisimine on olnud minu üks teine suur kirg ning seega olen jõudnud ka Les Millsi kodumaale Uus-Meremaale. Näide sealsest treeningust: Kolmapäeva õhtu, kell on kuus, Bodyjami tund ja 220 osalejat, tõsine elamus, muidugi oli see kõigele muule heale lisaks Gandalf Archeri tund, mis tõi selleks õhtuks ekstra inimesi kohale.

Tänaseks tegelengi lisaks treeningute juhendamisele, kuhu kuuluvad lisaks Les Millsi programmidele ka Bkick, Bosu, AfroDance jne treeningud, ka Les Mills Eesti juhtimisega, nii et nüüdsest on asjaajamine eestikeelne ning kiirem ja lihtsam!

Kõige selle juures on mul õnnestunud ka lõpetada TÜ majandusteaduskond ning kuna küll küllale liiga ei tee, siis jätkan õpinguid TÜ magistrantuuris, kommunikatsioonijuhtimise erialal.
Täiendkoolituste nimekiri ulatub Eestist Ibizani ning samuti oma EOK kutsekvalifikatsiooni III taset aeroobikatreenerina.

Hetkel: Kalev SPA peatreener mail:marit.janes@kalevspa.ee

Siin kohal soovin jagada Teiega kolme mind aitavat ütlemist:

*Armasta seda, millega tegeled või ära lihtsalt tegele sellega!

*Kõik, mis elus toimub, toimub põhjusega.

*Kui Sa midagi väga tahad, siis Sa selle saad; kui sa seda ei saanud, siis Sa seda ikka järelikult nii väga ei tahtnud.

Ilusat uut hooaega soovides,

Marit


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…


Tunne Eesti tegijat- Olga Savelieva

Persoon | 

Nimi: Olga Savelieva Pikkus: 160 Kaal: 53 Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Hakkasin 5a.tagasi treenima Thai poksis, hobiks oli ka…


Tunne Eesti tegijat- Kregor Hermet

Persoon | 

Nimi: Kregor Hermet Pikkus: 205 cm Kaal: 109 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Esimeses klassis toodi kooli palju trennikutseid…