Fitness.ee  ›  Artiklid  ›  Toidulisad  ›  Kofeiin ja karnitiin - tõhustavad rasvapõletust
news content main
small news grid
articles content main
small articles grid
NB! Teie brauseris on keelatud JavaScript.
Palun lubage skriptid, et kasutada selle lehe kõiki omadusi.

Toidulisad

Artiklid

Kofeiin ja karnitiin - tõhustavad rasvapõletust

Selleks, et kaotada oma kõhult rasvakiht, tuleb see „toimetada“ sinna, kus seda põletama hakatakse.

Toidulisad  |  30.06.07  |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  22 kommentaari

Karnitiin

Selleks, et kaotada oma kõhult rasvakiht, tuleb see „toimetada sinna, kus seda põletama hakatakse. See „koht on mikroskoopiline süsteem rakus, mida nimetatakse mitokondriks. Lihtsamalt öeldes aitab karnitiin põletamist vajaval materjali jõuda just sinna, kus teda põletama hakatakse. Treeningueelne aeg on parim karnitiini tarbimiseks, sest nagu uuringud on näidanud, intensiivistab see rasvapõletusprotsessi treeningu ajal kuni 25% ulatuses. Samuti aitab see edasi lükata lihasväsimust, kuna aktiivse rasvapõletuse käigus säästetakse glükogeeni ja teisi vajalikke aineid.

Kofeiin

Kofeiin nö sunnib üha rohkem rasva kaduma rasvarakkudest, mis peidavad su kauneid kõhulihaseid. Rasvarakkudest väljakihutatuna satub rasv vereringesse ja sealt kaudu lihaskoesse. Lihaskoes hoolitseb juba karnitiin selle eest, et rasv jõuaks mitokondritesse, kus see muudetakse sinu keha jaoks tarvilikuks „kütuseks.

Adenosiin on organismis tekkiv aine, mis põhjustab väsimustunnet- kofeiini molekul sarnaneb keemiliselt struktuurilt adenosiiniga. See võimaldab tal seostuda raku pinnal asuvate adenosiini retseptoritega, kuid mitte aktiveerida neid. See seletab ka, miks peetakse kofeiini ergutiks ja väsimuse peletajaks.

Kofeiini ja karnitiini koos tarbides soodustame me kogu rasvapõletusprotsessi. Korea teadlaste poolt läbiviidud uuring on isegi tõestanud, et treenitud atleedid, kes tarbisid enne sportimist kofeiini ja karnitiini, põletasid enam rasva, kui need sportlased, kes tarbisid nimetatud lisandeid eraldi/üksikult.

Kuidas tarbida? Umbes tund enne treeningud manusta 3 grammi karnitiini koos 400-500mg kofeiiniga. NB! Kohvi joomine ei ole nii efektiivne kui näiteks kofeiini tabletid või kofeiin mõnel muul sarnasel (mittevedelal) kujul.


Jim Stoppani, Flex

Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee
Prindi Arutle foorumis
 1. Kust neid kofeiini tablette saab?apteegist?

  tonn999  |  30.6.2007 20:41
 2.  jap

  V.K  |  30.6.2007 22:06
 3. http://shop.fitness.ee/product_info.php?cPath=43&products_id=556 Näiteks seal on mõlemad sees. Maitseb ka väga hästi!

  aktivist  |  30.6.2007 22:44
 4.  Kofeiini tablette saab apteegist küll, kuid olge nedega ettevaatlikud. Need on üsnagi kanged ja kes on kofeiini suhtes tundlikud võivad need liialt vererõhku tõsta või suisa söögiisu ära võtta, kuni iivelduseni välja. Mõistlikul tarbimisel aga aitavad rasvade põletamisele kaasa küll. Ise siiski soovitaks rohelist teed. Ostke seda apteegist kuna see on puhtam kui toidupoodides müügil olevad sordid. Roheline tee ei laksa nii äkiliselt kui kohvi või kofeiini tabletid ja seega on tee variant ka tervislikum.

  Bonsuna  |  30.6.2007 23:29
 5. Lugesin midagi sellist , et palju kofeiini pidi olema luudele kahjulik, luud jäävad nõrgaks, sest kofeiin viib nendest kaltsiumit välja. "Kroonilistel" kohvijoojatel pidid luud olema nii nõrgad, et väike kukkumine võib luumurru põhjustada.

  Capricorn  |  1.7.2007 16:11
 6. Apteegist, ca 40.- 100mg 100tk. Soovituslik annus on 1tbl=100mg 2-3 x päevas ehk mitte üle 300mg ööpäevas. Siinkohal tahakski küsida, kas artiklis pakutud kogused natuke suured ei ole keskmisele inimesele? Kuskilt on meelde jäänud fakt, et keha üle ~1000mg l-karnitiini ei omasta korraga (?). Kofeiin soodustab kortisooli vabanemist, mis ei ole lihaste sisukohast hea. Äkki piisaks ka, nii keha kui ka rahakoti huvides, näiteks 1000mg l-karnitiinist ja 200mg kofeiinist piisava (ohutu) lisaefekti saavutamiseks, ?

  ion  |  4.7.2007 12:14

Logi sisse

Kommentaari lisamiseks logi palun sisse. Unustasid parooli?

Pole veel kasutaja? Registreerumine võtab vaid hetke! Lisaks uudiste ja artiklite kommenteerimisele, saad Fitness.ee kasutajana osaleda foorumi aruteludes, hinnata treenereid ja klubisid ning tellida mugavalt kaupa veebipoest. Registreeru kohe »

Püsi teemas. Hea tava on arvustada inimeste mõtteid, mitte neid endid. Keelatud on reklaamlinkide ja -tekstide postitamine, samuti teiste kommentaatorite, artiklites esinevate inimeste, artiklite autorite ja teiste halvustamine. Fitness.ee moderaatorid kustutavad sobimatud kommentaarid.
Kommenteerimist toetavad
reklaam
reklaam Sportland
reklaam Sportland
reklaam Fitshop.ee

Uudised

reklaam Fitshop.ee
© 1999 - 2012 Fitness.ee  | Telliskivi 51, 10611 Tallinn  |  tel 6774 666  |  info@fitness.ee  |   Reklaam  |  Kontakt  |  Toimetus
Unustasid parooli?

Sisesta oma kasutajanimi ja sama kasutajakontoga seotud e-posti aadress – saadame sinna uue parooli.

Registreeru

Vali meelepärane kasutajanimi ja sisesta oma e-posti aadress.

Teavita

Teavita administraatorit, et siin on midagi valesti!

Saada sõbrale

Saada see link sõbrale