Toidulisad

Kofeiin ja karnitiin - tõhustavad rasvapõletust

Selleks, et kaotada oma kõhult rasvakiht, tuleb see „toimetada“ sinna, kus seda põletama hakatakse.

Toidulisad  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  22 kommentaari

Karnitiin

Selleks, et kaotada oma kõhult rasvakiht, tuleb see „toimetada sinna, kus seda põletama hakatakse. See „koht on mikroskoopiline süsteem rakus, mida nimetatakse mitokondriks. Lihtsamalt öeldes aitab karnitiin põletamist vajaval materjali jõuda just sinna, kus teda põletama hakatakse. Treeningueelne aeg on parim karnitiini tarbimiseks, sest nagu uuringud on näidanud, intensiivistab see rasvapõletusprotsessi treeningu ajal kuni 25% ulatuses. Samuti aitab see edasi lükata lihasväsimust, kuna aktiivse rasvapõletuse käigus säästetakse glükogeeni ja teisi vajalikke aineid.

Kofeiin

Kofeiin nö sunnib üha rohkem rasva kaduma rasvarakkudest, mis peidavad su kauneid kõhulihaseid. Rasvarakkudest väljakihutatuna satub rasv vereringesse ja sealt kaudu lihaskoesse. Lihaskoes hoolitseb juba karnitiin selle eest, et rasv jõuaks mitokondritesse, kus see muudetakse sinu keha jaoks tarvilikuks „kütuseks.

Adenosiin on organismis tekkiv aine, mis põhjustab väsimustunnet- kofeiini molekul sarnaneb keemiliselt struktuurilt adenosiiniga. See võimaldab tal seostuda raku pinnal asuvate adenosiini retseptoritega, kuid mitte aktiveerida neid. See seletab ka, miks peetakse kofeiini ergutiks ja väsimuse peletajaks.

Kofeiini ja karnitiini koos tarbides soodustame me kogu rasvapõletusprotsessi. Korea teadlaste poolt läbiviidud uuring on isegi tõestanud, et treenitud atleedid, kes tarbisid enne sportimist kofeiini ja karnitiini, põletasid enam rasva, kui need sportlased, kes tarbisid nimetatud lisandeid eraldi/üksikult.

Kuidas tarbida? Umbes tund enne treeningud manusta 3 grammi karnitiini koos 400-500mg kofeiiniga. NB! Kohvi joomine ei ole nii efektiivne kui näiteks kofeiini tabletid või kofeiin mõnel muul sarnasel (mittevedelal) kujul.


Jim Stoppani, Flex


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 
  Kust neid kofeiini tablette saab?apteegist?
   jap
  http://shop.fitness.ee/product_info.php?cPath=43&products_id=556 Näiteks seal on mõlemad sees. Maitseb ka väga hästi!
   Kofeiini tablette saab apteegist küll, kuid olge nedega ettevaatlikud. Need on üsnagi kanged ja kes on kofeiini suhtes tundlikud võivad need liialt vererõhku tõsta või suisa söögiisu ära võtta, kuni iivelduseni välja. Mõistlikul tarbimisel aga aitavad rasvade põletamisele kaasa küll. Ise siiski soovitaks rohelist teed. Ostke seda apteegist kuna see on puhtam kui toidupoodides müügil olevad sordid. Roheline tee ei laksa nii äkiliselt kui kohvi või kofeiini tabletid ja seega on tee variant ka tervislikum.
  Lugesin midagi sellist , et palju kofeiini pidi olema luudele kahjulik, luud jäävad nõrgaks, sest kofeiin viib nendest kaltsiumit välja. "Kroonilistel" kohvijoojatel pidid luud olema nii nõrgad, et väike kukkumine võib luumurru põhjustada.
  Apteegist, ca 40.- 100mg 100tk. Soovituslik annus on 1tbl=100mg 2-3 x päevas ehk mitte üle 300mg ööpäevas. Siinkohal tahakski küsida, kas artiklis pakutud kogused natuke suured ei ole keskmisele inimesele? Kuskilt on meelde jäänud fakt, et keha üle ~1000mg l-karnitiini ei omasta korraga (?). Kofeiin soodustab kortisooli vabanemist, mis ei ole lihaste sisukohast hea. Äkki piisaks ka, nii keha kui ka rahakoti huvides, näiteks 1000mg l-karnitiinist ja 200mg kofeiinist piisava (ohutu) lisaefekti saavutamiseks, ?


Goldensand klmpressitud kookosli

"GoldenSand" — saamislugu ning kasutamine

Toidulisad | 

Enam kui kaks aastat tagasi, kui me hakkasime mõtlema kookosõli maaletoomisele, ei osanud me ette näha, kui keeruliseks selle õige valimine…


Frenzy ksülitoolpastillid — treenides ei tohi hambaid unarusse jätta

Toidulisad | 

Sportlased toituvad küll läbimõeldult, kuid paradoksaalsel kombel võib nende toitumisrežiim mõjuda hammastele kahjulikult.


King of Spades Flagship on saabunud

Toidulisad | 

Pea täielikult muutunud koostisega King of Spades Flagship on disainitud…