Jõutõstmine

IV Lahtised varustuseta jõutõstmisvõistlused VRK "Strongman" karikale

Jõutõstmine  |   |  tekst:  |  fotod:  |  6 kommentaari

25.04.2010 Toimus järjekordne varustuseta jõutõstmisvõistlus Võrus. Kohale oli tulnud 14 sportlast Tallinnast, Jõhvist, Tartust ja Võrust. Sellel aastal oli esmakordselt ka reegel, et küki ajal ei tohi kasutada seotavaid sidemeid vaid ainult peale tõmmatavaid. Sellega seoses oli oodata huvitavat ja pingelist võistlust ja seda just meeste kehakaalus +100 kg, kus olid võistlustules eelmise kolme aasta võitja Rauno Heinla ja Meelis Pungits.

Algraskuste seadmisel oli juba näha, et mehed ei ole ka sellel aastal nalja tegema tulnud ja tulemas on tugev võistlus. Peale küki ja lamades surumist juhtis Meelis Rauno ees 5 kiloga ja võitja saatus jäi jälle meie Vabariigi kahe tugevama jõutõmbaja leivanumbrile, jõutõmbele. Jõutõmme osutus mõlemale sportlasele raskeks kuna kükk oli teinud oma töö ja jõuvarud olid otsakorral. Sellel korral väljus lahingust võitjana Meelis Pungits. Kolmanda koha pärast käis samuti kõva heitlus Meelis Peil´i ja Sergei Musijev'i vahel. Meelis Peil ületas ennast viimase jõutõmbe katsega ja tõmbas isiklikuks rekordiks 300 kg, mis sellel aastal andis talle hinnatava kolmanda koha.

Meeste kehakaalus -100 kg sai rahulikku võistlust nautida uus "looduslaps" Alex-Edward Raus, kes ei petnud ootusi ja tegi igati korraliku kogusumma.

Kehakaalus -85 kg asusid võistlustulle iga aastased konkurendid Rait Veski ja "vanameister" Sergei Dermeljov (NB! mehel vanust 51 a), kes eelnevalt on selle võistluse kahel korral ka võitnud. Kuna vanus teeb ikkagi oma töö, siis sellel aastal väljus võitjana lahingust Rait Veski ja Sergei Dermeljov´l tuli sellel aastal leppida teise kohaga. Peale võistlust lubas mees, et järgmine aasta on jälle võistlustules ja oodata on pingelist võistlust ka järgmisel aastal.

Naiste kehakaalus oli kohale tulnud ainult üks võistleja, kes tegi meie naiste kohta igati korraliku tulemuse ja seda just jõutõmbes, kus saavutas tulemuseks neljandal katsel 125 kg ja seda kehakaalu 55 kg juures.

Sellel aastal jagati esmakordselt välja "uue tulija auhind", mis anti Maksim Kink'le Tallinnast, mees ise oli esmakordselt võistlustel, küll ta ei saanud kükis tulemust kirja ei kohutanud see meest edasi võistlemast ja tegi ülejäänud võistluse korralikult kaasa.

Lõppkokkuvõtteks saab öelda, et selle aasta võistlus läks korda ja kindlasti toimub antud võistlus ka tuleval aastal.

Aitah tuleb öelda sponsoritele, kes raskel ajal aitas auhindadega Powerman, Sportshack, Volante Kinnisvara, Meie Mets, SA Võru Spordikeskus, Hundijalg ja Võru Raskejõustikuklubi "Strongman" koosseis.

Protokoll siin.

Kohtumiseni järgmisel aastal!

Edu soovides Arvo Kaljapulk Võru Raskejõustikuklubi "Strongman"


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Saarde valla lahtised MV klassikalises lamades surumises (Pärnumaa MV) tulemused

Jõutõstmine | 

[url=https://www.sksaarde.ee/saarde-valla-lahtised-ja-parnumaa-mv-klassikalises-lamades-surumises/#.XOOlVYsJWWc.gmail]Vaata tulemusi…


Rocca al Mare Kooli kevadised lahtised võistlused lamades surumises

Jõutõstmine | 

EESMÄRK: Populariseerida lamades surumist AEG JA KOHT: 14. mai. 2019, Rocca al Mare Kooli spordikeskuses aadressil Vabaõhumuuseumi tee 8,…


Eesti vägilane on Euroopa tugevaim

Jõutõstmine | 

Rast sai kirja kükkides kirja 352,5 kg, lamades surumises 247,5 kg ning jõutõmbes 355 kg. Ühtlasi püstitas Rast 955 kg isikliku kogusumma…