Varia

Kõlavaimad tsitaadid kulturismimaailmas...I osa

Varia  |   |  tekst:  |  fotod:  |  4 kommentaari

...ja spordis üldse.

Järgnevalt kogumik väga huvitavaid ütlemisi erinevate inimeste poolt, nii kulturismi, kui ka spordi kohta üldse. Mõned on päris head ja huvitavad. Kui te neid loete, siis mõelge ka nende peale. Andkem ka andeks, kui mõni sõnastus pisut kohmakas, selliseid tsitaate, nende mõtet on keeleliselt väga raske edasi anda. Meeldivat lugemist:

„Ma ei tee seda tervise pärast, vaid selleks, et saada suuri lihaseid.“ Markus Ruhl.

„Minu treeningfilosoofia on selline...treenin nii kõvasti, kui võimalik, sest teised võistlejad treenivad samuti kõvasti.“ Dennis Wolf.

„Ma tean nii palju selle kohta, mida ma ei vaja, kuid ma tean nii vähe selle kohta, mida ma teada võiksin ja vajaksin. See on probleemiks enamusele kulturismisõltlastele.“ Stuart McRobert.

„Iga üksik trenn on nagu pooleli olevasse ehitisesse kuuluv telliskivi ja iga kord, kui te teete kehva trenni või jätate trenni ära, siis jätate te uue lisatellise sellesse pooleli olevasse ehitisesse panemata.“ Dorian Yates.

„Kui te teete alati seda, mida olete alati teinud, saate alati ka tulemuse selle, mille olete alati saanud.“ Ronnie Coleman.

„Võistlen uuesti siis, kui hakatakse ka kohtunikele kontrolle tegema.“ Mike Mentzer.

„Õige varsti olen ma laval sellise kehaga, mis on täiuslikkusele väga lähedal.“ Chris Cormier.

„Kui te olete algaja, siis ärge treenige nii nagu kulturistid treenivad. Treenige nagu jõutõstjad ja sööge nagu kulturistid.“ Anonüümne.

„Visiooni olemasolu tekitab usu. Usk loob tahtejõu ja kõrvaldab ärevuse ning kahtlused...jääb alles ainult absoluutne enesekindlus.“ Arnold Schwarzenegger.

„Ma pole see mees, kes üritab kuivaks jäämise eesmärgil vihmapiiskade eest ära põigelda. Päris sageli tuleb oma sihtpunkti jõudmise nimel läbimärjaks saada.“ Erik Frankhouser.

„Ärge hävitage, vaid stimuleerige.“ Lee Haney (ütlus ilmselt treeningute kohta keha suhtes).

„Pole mõtet elada, kui te ei tee (saa teha) jõutõmmet.“ Jon Pal Sigmarsson.

Tõlkijalt: minu teada mees suri oma jõusaalis jõutõmmet tehes, sai südameataki.

„Minul ja Dorian Yates´il pole mitte midagi ühist. Kui füüsilistes terminites rääkida, siis tema on Wolkswagen ja mina olen Porsche.“ Shawn Ray.

“Kulturism…kunst, maksimaalsete tulemuste saavutamine minimaalsete vaevaga.” V. I. Dubinin Venemaa kulturismi ja fitnessiliidu president. Mõte selles, et pole vahet milliseid vahendeid kasutades te ennast suureks ja lihaseliseks treenite.)

“Olen treeninud nii kaua, et suutlikkuse piiride kompamine on juba minu loomus.” Ronnie Coleman.

„Kuni „peksasaamiseni“ on kõigil suur strateegia ja kõvad plaanid olemas.“ Mike Tyson.

„Ma ei usu kulturistidesse, kes kasutavad steroide. Kui ühel mehel pole veres nii palju naturaalset testosterooni, et ta ilma aineteta võiks ehitada võimsa ja lihaselise keha, siis ta võikski tegeleda pigem pingpongiga.“ Steve Reeves.

„Nähke nendest, keda te tunnete, kõige rohkem vaeva.“ Nasser El Sonbaty.

„Üks elu suurimaid elamusi on see, kui te saavutate sellised endale püstitatud eesmärgid, mida teised teie puhul võimatuks pidasid.“ Robert Cheeke.

„Oluline pole mitte raskuse suurus, vaid liigutuse (soorituse) kvaliteet.“ Porter Cortrell.

„Mõned inimesed mõtlevad suurelt, teised inimesed on suured.“ Jeremy Loenneke.

„Jumal tänatud, et fännid ei ole kohtunikud.“ Michael Jackson.

„Ma suudan leppida ebaõnnestumisega, kõik ebaõnnestuvad vahel, kuid ma ei suuda leppida mittepüüdmisega või mitteüritamisega.“ Michale Jordan.

„Fitness – kui seda müüdaks poes pudelis, siis oleks kõigil head kehad ja suurepärane väljanägemine.“ Cher.

„Paigad, mis on väärt kohale jõudmist...sinna ei ole otseteid.“ Beverly Sills.

„See, et triitseps on juhtumisi käe tagaküljel, et ole põhjuseks, et triitsepsit peaks ka vähem treenima või et triitsepsi trennid oleks teisejärgulised.“ Ronnie Coleman.

„Olen oma välimusega iseenda visiitkaart, keegi ei kujutaks mind ilmselt teistsugusena ette.“ Janar Rückenberg. Olen avastanud, et olen seda väga paljudele väga paljudes olukordades öelnud. Võin vist seda oma kuulsaks lauseks pidada.

Järgneb...


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 
    „Kui te teete alati seda, mida olete alati teinud, saate alati ka tulemuse selle, mille olete alati saanud.“ Ronnie Coleman. See oli väga hea.
    seda raskuse ja liigutuse kvaliteeti võiks enamus kontrollida enda juures.
    Pole pahad needki: Kui te olete algaja, siis ärge treenige nii nagu kulturistid treenivad. Treenige nagu jõutõstjad ja sööge nagu kulturistid.“ Anonüümne. /absl tõde ju/ „Visiooni olemasolu tekitab usu. Usk loob tahtejõu ja kõrvaldab ärevuse ning kahtlused...jääb alles ainult absoluutne enesekindlus.“ Arnold Schwarzenegger /sama sellega, "Kes ei suuda näha peeglist enda tulevikku ei saavuta sellel ala midagi!", ka nii on A S öelnud ja ka see on absl tõde/ Ma ei hakka siiia oma ütlemisi kirjutama, sest nende kõikide kõrval ei ole mina keegi.)
    jõutõmbe mõttetera lõpp oli suht naljakas;)

Atarashii Naginata - uus spordiala?

Varia | 

Atarashii Naginata - kas uus spordiala? Eestis on spordialaga tegeletud kõigest paar aastat, kuid spordiala ise on juba mitme sajandi…


Kas valida nutikell või nutivõru?

Varia | 

Nutivõru on kiiduväärt trennikaaslane! Nutivõrud on lihtsamad nii oma välimuselt kui kasutamisvõimalustelt. Erinevalt puutetundliku…