Treening

Järjekordne huvitav lugemine hüppe ihalejaile...

Treening  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

MATT SHIRVINGTON

Austraalia sprinter, kes on tuntud oma väga võimsate startide poolest. Ta võtab kerge vaevaga rinnale 120 kg ja kükib 200 kg. Need vägiteod saadab mees korda kaaludes ise 80 kg.

NICU VLAD

102.5 kg kaaluv ja maailmarekordi omanik tõstmises on teinud vertikaalhüppe 106.5 cm. Hüppe tegi mees lotendavate riietega, ilma soojenduseta ja tõstesussides.

MARK HENRY

Mees on 192.2 cm pikkune. Ta on WWE maadleja, kes võistelnud ka klassikalises tõstmises. Mees suudab vabalt panna korvpalli pealt sisse, kusjuures ta kaalub ise 175 kg. Tema rebimise ja tõukamise tulemused on maailmaklassist, ta kükib 477.5 kg ja teeb jõutõmbe 417.5 kg – ga.

BROCK LESNAR

Endine profimaadleja ja UFC võitleja on silmapaistev tegelane. Mees on samuti 192.5 cm pikk ja kaalub 128.5 kg, tema 40 jardi aeg on 4.65 ja vertikaalhüpe 89 cm. See on hullumeelne tulemus arvestades asjaolu, et hüppekatse sooritamise ajal toibus mees tegelikult raskest mootorratta õnnetusest. Tema surumine on 215 kg ja kükk 315 kg.

FRED „DR. SQUAT“ HATFIELD

Jõutõstja, kes kaaludes 116 kg kükkis 454.5 kg, seega pole ka ime, et tema vertikaalhüpe oli 101.5 cm.

Mõistagi ei ole kükk ja rinnalevõtmine ainsad hüppevõimet arendavad jõuharjutused, ent eelnevate sportlaste nende vastavate jõunäitajate ja hüppevõime vahel on suur seos. Nimetatud sportlased on kõik väga tugevad, just nendes kahes tõstes. Seega, kui teie sooviks on hüppevõime parandamine, siis need kaks harjutust aitavad teid kõrgustesse.

Kirjutis pärineb: http://www.clutchfitness.com/forums/showthread.php?t=10009

Tõlkijalt: lisan siinkohal kiirelt, et kui teie vertikaalhüpe on 100 cm, siis see ei tähenda seda, et te hüppate 1 m kõrguse eseme peale, vaid te hüppate otse õhku nii, et jalad jäävad sirgeks ja selliselt mõõdetakse üleshüpatud kõrgus, distants jalgade ja tõukepinna vahel:

http://www.youtube.com/watch?v=A_grZppjtCA

http://www.youtube.com/watch?v=o7r8RBdGMg0


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 


Goldensand klmpressitud kookosli

Street Workout - mis see on?

Treening | 

Kui tõlkida street workout maakeelde, siis saab sõnastada seda eraldi spordiharuks, ehk vabakeharaskusega treening. Harrastatakse seda…


PORGANDITOIDUD: Lihtsad maapähklibatoonid

Treening | 

Kogus: 6 batooni Koostisained * 160 g kaerahelbeid * 125 g maapähklivõid * 100 g kivideta datleid * 25 g …


Jaotus “TERVE KEHA” treeningul kolmel korral nädalas…

Treening | 

JAOTUS KOOS HARJUTUSTEGA: Esmaspäev Lõuatõmbed: 5 x 6 Surumine lamades + tõmbed ülalt rinnale laia neutraalse haardega:…