Agne Kiviselg võistleb 1. aprillil Oslo Grand Prix võistlusel

Kulturism 31.03.17, 19:35 EKFL

1. aprillil toimub Oslos suurejooneline kulturismi ja fitnessi võistlus Oslo Grand Prix. Eestit esindab võistlusel Agne Kiviselg.

Agne Kiviselg võistleb Oslo Grand Prix võistlusel bikiinifitnessi pikkuskategoorias -169cm. Kui eelmisel nädalavahetusel tõi Pärnu sportlane, Spa&Sport spordiklubi esindaja, Agne, Rootsist koju kuldmedali, siis ka selleks võistluseks on…

Pudix valgupudingu degusteerimised aprillis MyFitnessi klubides

Klubid 03.04.17, 14:01

Aprillikuus toimuvad Pudix valgupudingute degusteerimised MyFitnessi klubides üle Eesti.…

EOK kulturismi- ja fitnessi- ning jõusaalitreeneri tasemeeksamile registreerumie kuni 8. aprillini!

Kulturism 03.04.17, 01:09

Eesti Olümpiakomitee kulturismi-, fitnessi- ja jõusaalitreeneri kutsekvalifikatsiooni tasemeeksam…

Algas kogu aprilli kestev fitnessikuu

Kulturism 03.04.17, 10:56

Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee liige, liikumisharrastuse komisjoni esimees Helir-Valdor Seederi sõnul on teemakuud nagu fitnessikuu üks osa…

Fitmodeli projekti lõppvõistlus toimub 2. aprillil Butterfly Lounges

Kulturism 31.03.17, 21:19

2. aprillil algusega kell 15.00 toimub Butterfly Lounges projekti "Fitmodel" lõppvõistlus. Jaanuari lõpus startis Eesti suurim…

articles content main
small articles grid
NB! Teie brauseris on keelatud JavaScript.
Palun lubage skriptid, et kasutada selle lehe kõiki omadusi.

Jõutõstmine

Uudised

SELLi jõutõstmisvõistlused

Jõutõstmine  |  29.05.10  |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

21.-23.mail toimusid Tartus XXVI SELLi Üliõpilasmängud. XXVI SELLi mängudel osales üle 1500 sportlase 15 riigist ja 78 ülikoolist. Kavas oli 11 spordiala, esmakordselt ka jõutõstmine. Võisteldi naiste arvestuses (võitja selgitati Wilks`i kehakaalu koefitsiendi alusel) ning mehed selgitasid võitjad 6-s erinevas kaalukategoorias.

Kui eelnevalt on Tallinnas korraldatud Rahvusvahelistest jõutõstmisvõistlustest Tallinn-Helsinki-Stockholm linnade vahelist sõpruskohtumist, siis Ülikoolilinnas Tartus olid need esimesed Rahvusvahelised. Esindatud olid Soome, Eesti, Läti ja Leedu üliõpilaste jõutõstjad (ka SELLi mängud on saanud oma nime just nende riikide esitähtedest). Kahjuks jäid tulemata, kahe tugeva jõutõstmisriigi, Ukraina ja Poola jõutõstjad. Ühtkokku osales võistlustel 40 võistlejat, 12-st kõrgkoolist.

Naisi oli võistlemas 8. Võitjaks tuli Laura Laan TTÜ-st, kes püstitas ka kükis uue Eesti rekordi: 130 kg, kehakaalus kuni 75 kg. II koht läks Lätisse – Anita Skelele ning III koha võitis Tartu Ülikooli esindaja Mari Nurklik.

Väga pingeline võistlus toimus meeste -75 kg kaaluklassis. Kus tasavägises duellis väljus võitjana Aivar Krupp Sisekaitse Akadeemiast, edestades Antti Avannet Tampere Ülikoolist ainult minimaalse 2,5 kilogrammiga. Kogusummad vastavalt 610 ja 607,5 kg. III koht kuulus Andriejus Kondratenkole Leedust, kogusummaga 582,5 kg.

Kehakaaluklassis -82,5 kg nägid pealtvaatajad maailmaklassilist tulemust lamades surumises -227,5 kg, millega sai hakkama eelmise aasta juuniorite MM võistluse hõbemedalimees Janis Stelmahs Riia Tehnika Ülikoolist. Järgnevad kohad läksid Leedusse: II koht Julius Staskevicius 640 kg ja III koht Romualdas Keniausis 627,5 kg.

Kehakaalus -90 kg jäi I koht Tartu Ülikooli: Marko Mumm püstitas uued isiklikud rekordid jõutõmbes (282,5 kg) ja kogusummas ( 672,5 kg). Ka kahvatumad medalid jäid Eestisse: hõbe Madis Jõgi TTÜ-st, 635 kg ja Andres Viksi TÜ-st, 585 kg.

-100 kg kategoorias said võidurõõmu maitsta ka Leedu. Gedas Adomaitis kogusummaga 805 kg edestas Sisekaitse Akadeemia jõumeest Priit Paakspuud. Priidult samuti uued isiklikud rekordid: 300+215+275=790 kg. III oli Toomas Kolk TTÜ-st, 565 kg.

Võistluspäeva parima koefitsendi 516 punkti (Eliitklassi järk 500 punkti) tegi Elar Kraav TÜ-st kehakaalus -110 kg. Tema tulemused olid kükis 315 kg, lamades surumises 202,5 kg, jõutõmbes 330 kg ning kogusumma 847,5 kg – kõik tulemused on ka atleedi uued isiklikud rekordid. 2009.a. Juuniorite EM-l jõutüstmises oli Elar Kraav kogusummas 4. (820 kg) ja võitis pronksmedali jõutõmbes (325 kg). Pisut konkurentsi võitjale pakkus kahe alaga ka leedulane Laimis Bausa, kes kükkis 295 kg ja surus päeva suurima tulemuse 230 kg lamades, aga jõutõmbes piirdus 275 kg, mis tagas kogusummaga 800 kg II koha. Pronksi sai Imants Sokolovs Riiast, 715 kg.

Kõige raskemate tudengite arvestuses +110 kg tuli võitjaks Martins Kruze Vidzeme Ülikoolist. Martinsi tulemused: 325+215+310=850 kg. Hõbedale tuli Viljar Vaher EMÜ-st, 730 kg ning pronksi sai Kõrgema Sõjakooli esindaja Tanel Kurisoo. Võistlus ebaõnnestus Läti amatööride rammumehel Ritvars Noviksil, kel ebaõnnestus kükk.

Võistlustulemused: http://www.sellstudentgames.com/files/results/orienteering_w.pdf

Järgmisel aastal toimuvad SELLi mängud Leedus. Kas ka edaspidi jätkub jõutõstmisvõistluste traditsioon...

Võistluste direktor
Peep Päll

Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee
Prindi Logi sisse ja arutle foorumis

Logi sisse

Kommentaari lisamiseks logi palun sisse. Unustasid parooli?

Pole veel kasutaja? Registreerumine võtab vaid hetke! Lisaks uudiste ja artiklite kommenteerimisele, saad Fitness.ee kasutajana osaleda foorumi aruteludes, hinnata treenereid ja klubisid ning tellida mugavalt kaupa veebipoest. Registreeru kohe »

Püsi teemas. Hea tava on arvustada inimeste mõtteid, mitte neid endid. Keelatud on reklaamlinkide ja -tekstide postitamine, samuti teiste kommentaatorite, artiklites esinevate inimeste, artiklite autorite ja teiste halvustamine. Fitness.ee moderaatorid kustutavad sobimatud kommentaarid.
Kommenteerimist toetavad


reklaam
reklaam Gasp
reklaam Fitshop.ee gym uus 2013
reklaam Fast
reklaam Leader
Unustasid parooli?

Sisesta oma kasutajanimi ja sama kasutajakontoga seotud e-posti aadress – saadame sinna uue parooli.

Registreeru

Vali meelepärane kasutajanimi ja sisesta oma e-posti aadress.

Teavita

Teavita administraatorit, et siin on midagi valesti!

Saada sõbrale

Saada see link sõbrale