Agne Kiviselg võistleb 1. aprillil Oslo Grand Prix võistlusel

Kulturism 31.03.17, 19:35 EKFL

1. aprillil toimub Oslos suurejooneline kulturismi ja fitnessi võistlus Oslo Grand Prix. Eestit esindab võistlusel Agne Kiviselg.

Agne Kiviselg võistleb Oslo Grand Prix võistlusel bikiinifitnessi pikkuskategoorias -169cm. Kui eelmisel nädalavahetusel tõi Pärnu sportlane, Spa&Sport spordiklubi esindaja, Agne, Rootsist koju kuldmedali, siis ka selleks võistluseks on…

Pudix valgupudingu degusteerimised aprillis MyFitnessi klubides

Klubid 03.04.17, 14:01

Aprillikuus toimuvad Pudix valgupudingute degusteerimised MyFitnessi klubides üle Eesti.…

EOK kulturismi- ja fitnessi- ning jõusaalitreeneri tasemeeksamile registreerumie kuni 8. aprillini!

Kulturism 03.04.17, 01:09

Eesti Olümpiakomitee kulturismi-, fitnessi- ja jõusaalitreeneri kutsekvalifikatsiooni tasemeeksam…

Algas kogu aprilli kestev fitnessikuu

Kulturism 03.04.17, 10:56

Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee liige, liikumisharrastuse komisjoni esimees Helir-Valdor Seederi sõnul on teemakuud nagu fitnessikuu üks osa…

Fitmodeli projekti lõppvõistlus toimub 2. aprillil Butterfly Lounges

Kulturism 31.03.17, 21:19

2. aprillil algusega kell 15.00 toimub Butterfly Lounges projekti "Fitmodel" lõppvõistlus. Jaanuari lõpus startis Eesti suurim…

articles content main
small articles grid
NB! Teie brauseris on keelatud JavaScript.
Palun lubage skriptid, et kasutada selle lehe kõiki omadusi.

Toitumine

Artiklid

24/7

Nutikas lugeja mõistab kindlasti, kui oluline on sel 48 – l treeningujärgsel tunnil toituda, saada piisavalt valku, rasvasid ja süsivesikuid.

Toitumine  |  27.07.09  |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  4 kommentaari

Olete te kunagi mõelnud, miks on oluline koguaeg tervislikult ja tasakaalustatult toituda? Kindlasti on teidki kuskil kunagi manitsetud, et toituge tervislikult, eelistage natraalseid toitusid, ärge jätke söögikordi vahele jne. Eriti puudutab see veel trennimehi, kes tõsiselt ja sagedasti treenivad. Need eelnevad soovitused on kõik õiged ja head, kuid täiendaksin mainitut veel omalt poolt ühe olulise aspektiga. Hästi ja tasakaalustatult tuleb toituda koguaeg...ehk piltlikult väljendudes 24/7. Tean tean, seegi ei ole mingi eriline uudis ja on palju kõlanud. Loomulikult on regulaarne ja õige toitumine ka tavainimesele oluline. Ent rõhutaksin seda veel ja eriti neile, kes on tõsised trennimehed. Miks???
Sellepärast, et kui te olete kord juba treeningutega algust teinud, treenite tüüpilise kulturismi kava järgi, teete mõnda jõutõstmise süsteemi jne. olete te ennast asjaga niiöelda ametlikult sidunud. Mis see tähendab??? See tähendabki seda, et kui teil on eesmärk ja te tahate, et see eesmärk realiseeruks, peate te iga päev ka vastavalt oma eesmärkidele toituma...pidades silmas ajastust, toitainete tasakaalu menüüs ja valima sellest tulenevalt toitusid. Sellel on mõistagi mitmeid põhjuseid, kuid mina esitan teile vaid ühe, jällegi teadusest tuleneva loogilise põhjenduse, miks te peaksite regulaarselt hästi toituma koguaeg. Miks tõsine tulemusi tagaajav trennimees ei või lubada suhtumist, et „trennipäevadel vaatan, et saan piisavalt valku, vabadel päevadel ei pööra sellele tähelepanu???

Lihtsuse huvides tõmbame teema koomale ja räägime ainult jõutreeningust. Jõutreening tõstab treeningujärgsel perioodil valgusünteesi intensiivsust 50 100% ja seda kuni 48 ks tunniks. Kõge intensiivsem on suurenenud valgusüntees esimesel kolmel treeningjärgsel tunnil. See, kui suur on treeningujärgse valgusünteesi intensiivistumine ja kaua see kõrgenenud sünteesiprotsess vältab (kas 15, 20, 32 või 48 tundi) sõltub eelneva treeningu intensiivsusest ja kestusest. Suureneb ka valkude degradatsioon ehk hävinud valguliste struktuuride ümber töötamine, kuid seda alati vähem kui 50% baastasemest, seega adekvaatse toitumise korral peaks ideaalis kaasnema alati väike juurdekasv. („Sports Medicine Anthony A. Schopsis ja Brian D. Busconti)

Nutikas lugeja mõistab kindlasti, kui oluline on sel 48 l treeningujärgsel tunnil toituda, saada piisavalt valku, rasvasid ja süsivesikuid. Ega siin mingit raketiteadust polegi, oletame et treenite esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel. Esmaspäevase trenni valgusünteesi intensiivsus on tavalisest võimsam kolmapäevani, kolmapäeval tuleb peale juba uus trenn, mille valgusünteesi intensiivsus on kõrgenenud reedeni ja reedese trenni positiivsed mõjud valgusünteesi suhtes kestavad pühapäevani. See on küll üks ja väga lihtsustatud argument, kuid tõsiselt arvestatav, miks spordimees ei saa tegelikult kunagi oma toidu ja toitumisega väga „läbustada. Ei ole nii, et toitute hästi ainult trennipäevadel ja vabadel päevadel vähe lõdvemalt. Kui te olete regulaarselt treenija, peate ka regulaarselt hästi ja treeningutele vastavalt toituma. Õigupoolest kasvamine ja areng toimuvadki sel ajal, kui oleme saalist väljas, seda ei tohi unustada!!!

Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee
Prindi Logi sisse ja arutle foorumis
  1.  Oldie but goodie.

    jrx  |  27.7.2009 18:18
  2.  Jep, kordamine on tarkuse ema ;)

    Xero  |  28.7.2009 13:36

Logi sisse

Kommentaari lisamiseks logi palun sisse. Unustasid parooli?

Pole veel kasutaja? Registreerumine võtab vaid hetke! Lisaks uudiste ja artiklite kommenteerimisele, saad Fitness.ee kasutajana osaleda foorumi aruteludes, hinnata treenereid ja klubisid ning tellida mugavalt kaupa veebipoest. Registreeru kohe »

Püsi teemas. Hea tava on arvustada inimeste mõtteid, mitte neid endid. Keelatud on reklaamlinkide ja -tekstide postitamine, samuti teiste kommentaatorite, artiklites esinevate inimeste, artiklite autorite ja teiste halvustamine. Fitness.ee moderaatorid kustutavad sobimatud kommentaarid.
Kommenteerimist toetavad


reklaam
reklaam gym uus 2013
reklaam Fast
reklaam Gasp

Uudised

reklaam Better Bodies
Unustasid parooli?

Sisesta oma kasutajanimi ja sama kasutajakontoga seotud e-posti aadress – saadame sinna uue parooli.

Registreeru

Vali meelepärane kasutajanimi ja sisesta oma e-posti aadress.

Teavita

Teavita administraatorit, et siin on midagi valesti!

Saada sõbrale

Saada see link sõbrale