Varia

Viisteist suurimat poleemikat kulturismi ajaloos...II osa

Varia  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  3 kommentaari

10 - Flex Wheeler´it ründavad „ninjad???

Rääkides 1997. a. Mr. Olympiast, siis paljude vaatlejate arvates oli just valitseval Arnold Classic´u meistril Flex Wheeler´il parim võimalus lüüa vigastustest „puretud Dorian Yates´i. Siis äkki, 48 tundi enne võistlust, saabus number üks esikoha pretendent hotelli, vasak küünarvars ja õlavars kinniseotud. Mees väitis, et kuue päeva eest oli ta sattunud autoröövi ohvriks, mis muidugi ebaõnnestus. Väidetavalt hakkas ta relvaga ähvardavale röövile vastu ja lõi selle külili, samal ajal kargas kallale ka teine tüüp. Wheeler sai võitluskunstide harrastajana ka teise tüübiga hakkama, kuid ei pääsenud ise päris ilma vigastusteta. Väidetavalt sai tema käsi võitluses tugevasti kannatada ja see ei lasknudki tal Mr. Olympial osaleda. Eks kulturismimaailmas oli ka neid, kes seda „ninja lugu tõena võtsid, kuid enamus uskus, et Wheeler mõtles selle loo ise välja. Mõtles välja kuna ta oli vormist väljas (ei jõudnud piisavalt heasse vormi) ja ei tahtnud sellisena lihtsalt võistelda. Huvitaval kombel jättis Wheeler selle insidendi välja oma 2003. aastal ilmunud autobiograafiast. Yates võitis 1997. aastal oma kuuenda ehk viimase Mr. Olympia tiitli.

9 - Tonya Knight jääb ilma 1989. aasta Ms. Olympia tiitlist

IFBB dopingutestide praktikas on mõned mehed siiski ka vahele jäänud. Shawn Ray pidi loobuma oma 1990. aasta Arnold Classic´u tiitlist, kui ta sai positiivse proovi steroidide kasutamise tõttu. Ray oli tol korral üks neljast, kelle test oli positiivne.

Tõlkijalt: milline jama tegelikult :))), kõik nad ju selgelt „kühveldavad sisse.

Nasser El Sonbaty jäi 1996. aastal vahele diureetikumide kasutamisega ja jäi ilma oma kolmandast kohast. Sama oli ka Jay Cutler´iga 2001. aasta Mr. Olympial, kui Cutler´i proov osutus diureetikumide kasutamise osas positiivseks. Asi vaibus, kuna testimist ei oldud korrektselt ja nõuetele vastavalt läbi viidud.

Üks sensatsioonilisemaid diskvalifitseerimisi on olnud Tonya Knight´i tulemuste tühistamine, kui saadi teada, et Knight´i proovi asemele oli sokutatud kellegi teise uriin. 1990. aasta Flex´is kirjutati, et ametnikel oli Knight´i sellise teo suhtes kindlaid tõendeid. Knight tunnistas ka ise, et saatis enne 1988. aasta Ms. Olympiat proovi kellegi teise uriini (IFBB Mike Quinn´i endise tüdruksõbra uriin). 1988. aastal lõpetas Knight ise neljandana.
Sarnase teo kahtlus lasus Knighti´l ka 1989. aasta Ms. Olympia aegadel. Otsus sai selline, et tema Ms. International´i ja Ms. Olympia (nii 1988 kui 1989) tulemused tühistati ning auhinnarahad tuli tagasi maksta.
Pärast skandaali tuli Tonya Knight uuesti tagasi 1991. aastal ja võitis Ms. Olympia tiitli uuesti, sedakorda ilma skandaalideta. Peale seda tegi Knight kaasa veel mõnel Pro võistlusel ja lõpetas aktiivsema tegevuse 1993. aastal.

8 1981. aasta Mr. Olympia tulemused on väga kaheldava väärtusega

Juba aasta pärast Arnold´i vaieldavat võitu oli kulturismimaailmas taas uus kõneaine. Selleks oli 1976. aasta Mr. Olympia võitja Franco Columbo, kes tegi comeback´i ja võitis 1981. aastal oma teise Mr. Olympia tiitli.

Tõlkijalt: Columbo 1976. aasta ja Arnoldi 1980. aasta Mr. Olympia tiitli „võitmisi on peetud sarnasteks.

Columbo jalad olid selgelt väikesed, mis tuli sellest, et eelnevatel aastatel proovitud rammumehe aegadel oli ta ennast vigastanud. Võitja ei olnud kaugeltki oma parimas vormis, kuid seda olid teine koht Chris Dickerson, neljas koht Roy Callendar ja viies koht Danny Padilla, rääkimata kolmandast kohast Tom Platz´ist, kes shokeeris sel võistlusel kulturismimaailma täiesti uue ülakeha massi ja kvaliteediga...jalad olid mehel juba siis „all. Platz´i jalad on ka tänapäeva kulturismimaailmas fenomenaalne nähe.

7 Andreas Munzer sureb

15. märtsil 1996. aastal, pärast San Jose Pro Invitational´il seitsmendana lõpetamist sureb Andreas Munzer alati üliheas vormis olnud kulturist. Ta sureb sisemiste verejooksude ja mitmete organite töö lakkamise tõttu. Saksa ajakiri „Der Spiegel avaldas seepeale ülevaate mehe igapäevastest steroidikogustest, kasvuhormooni ja insuliini manustamistest. Need ained „sulatasid tõenäoliselt selle mehe maksa, kuid teevad sama ilmselt veel ka paljude teiste kulturistide organitega.

6 Bertil Fox´i süüdistatakse kaksimõrvas

Bertil Fox (hüüdnimega „Brutal - jõhker) oli 1970. 80. aastate üks parimaid kulturiste. Vastavalt süüdistustele tappis (tulistas surmavalt) 46 aastane Fox 30. septembril 1997 oma 20 aastase ekspruudi Leyoca Browne´i ja selle ema Violet Browne´i. Insident toimus kolm aastat pärast kulturismiga lõpetamist. Fox avas siis Kariibi saarel St. Kitts ja Nevis´el oma jõusaali. Esimene kohtuprotsess lõppes tulemusteta, kuid teisel istungil oli tõendeid piisavalt ja Bertil Fox mõisteti süüdi kaksikmõrvas. Ta kannab hetkel oma eluaegset vanglakaristust St. Kitts´i vanglas. Fox ise oma süüd ei tunnistanud.

Järgneb...


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Atarashii Naginata - uus spordiala?

Varia | 

Atarashii Naginata - kas uus spordiala? Eestis on spordialaga tegeletud kõigest paar aastat, kuid spordiala ise on juba mitme sajandi…


Kas valida nutikell või nutivõru?

Varia | 

Nutivõru on kiiduväärt trennikaaslane! Nutivõrud on lihtsamad nii oma välimuselt kui kasutamisvõimalustelt. Erinevalt puutetundliku…