Agne Kiviselg võistleb 1. aprillil Oslo Grand Prix võistlusel

Kulturism 31.03.17, 19:35 EKFL

1. aprillil toimub Oslos suurejooneline kulturismi ja fitnessi võistlus Oslo Grand Prix. Eestit esindab võistlusel Agne Kiviselg.

Agne Kiviselg võistleb Oslo Grand Prix võistlusel bikiinifitnessi pikkuskategoorias -169cm. Kui eelmisel nädalavahetusel tõi Pärnu sportlane, Spa&Sport spordiklubi esindaja, Agne, Rootsist koju kuldmedali, siis ka selleks võistluseks on…

Pudix valgupudingu degusteerimised aprillis MyFitnessi klubides

Klubid 03.04.17, 14:01

Aprillikuus toimuvad Pudix valgupudingute degusteerimised MyFitnessi klubides üle Eesti.…

EOK kulturismi- ja fitnessi- ning jõusaalitreeneri tasemeeksamile registreerumie kuni 8. aprillini!

Kulturism 03.04.17, 01:09

Eesti Olümpiakomitee kulturismi-, fitnessi- ja jõusaalitreeneri kutsekvalifikatsiooni tasemeeksam…

Algas kogu aprilli kestev fitnessikuu

Kulturism 03.04.17, 10:56

Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee liige, liikumisharrastuse komisjoni esimees Helir-Valdor Seederi sõnul on teemakuud nagu fitnessikuu üks osa…

Fitmodeli projekti lõppvõistlus toimub 2. aprillil Butterfly Lounges

Kulturism 31.03.17, 21:19

2. aprillil algusega kell 15.00 toimub Butterfly Lounges projekti "Fitmodel" lõppvõistlus. Jaanuari lõpus startis Eesti suurim…

articles content main
small articles grid
NB! Teie brauseris on keelatud JavaScript.
Palun lubage skriptid, et kasutada selle lehe kõiki omadusi.

Kulturism

Uudised

Kommentaariks Euroopa fitnessi meistrivõistlustele 2010 Novi Sad

Indrke Otsuse traditsooniline kommentaar: Eesti koondis esinemine Euroopa meistrivõistlustel fitnessis 2010 Serbias, Novi Sadis

Kulturism  |  11.06.10  |  tekst:  |  fotod: Arnold Tokko  |  Kommenteeri

Kommentaariks Euroopa fitness meistrivõistlustele 2010 Serbias, Novi Sadis

Järgnev lühikommentaar Euroopa meistrivõistlustele naiste kulturismis ja fitnessis (ja meeste fitnessis!) ei ole sügavuti minev analüüs. Peatun põgusalt asjadel, mis mulle silma-kõrva hakkasid, alates delegaatide koosolekul räägitust ja kohtunike laua taga nähtust, lõpetades järeldustega võistluste protokolli lehitsedes.

Rahustav oli kuulda EBFF Kohtunike Komisjoni esimehe ja võistluste peakohtuniku Pavel Filleborni suust hoiatust—kes asetab kulturistliku välimusega bodyfitnessi võistleja kõrgele kohale, see hindab viimast korda! Minu küsimusele—kas sama kehtib ka naiste fitnessi kohta—vastas ta, et põhimõtteliselt küll aga traditsiooniliselt (?) on fitnessis kuivemad ja lihaselisemad kehatüübid. Viimast väidet küll minu kogemus (ei sellelt ega varasematelt võistlustelt) ei kinnita. Igatahes üritatakse hindamiskriteeriumidega vältida lihaseliste ja kuivade (so ebanaiselike) kehatüüpide domineerimist. Seda enam omandab tähtsust (suurel määral skeletiga paika pandud!) keha joon ja proportsioon. See rõõmustab loomulikult neid, kellel see joon olemas…

Mainiti vajadust hinnata alla ka ülepakutud “balloonidega” naisvõistlejaid. Täiesti loogiline—see rikub proporsiooni ju.

Kohtunikuna lähtusin ma neist juhistest rõõmuga ja tundub—tulemusi vaadates-, et ma polnud ainus. Siiski jääb bodyfitness kõige subjektiivsemate hindamiskriteeriumitega alaks ja trikoovooru olemasolu pigem suurendab seda. Katsetati praktikas ka kahe poosi lisamist (tõstetud kätega “topelt biitseps” eest ja tagant) aga see hääletati kohtunike poolt maha. Ka minu arvates ei lisanud see midagi ega aidanud hindamist.

Lootustandev, et esmakordselt oli tellitud ka võistlusväline juhuslik dopingukontroll kaalumisel, lisaks võistlusjärgsetele testidele. Liisa käis kontrollis enne ja Oleg peale võistlust.

Mul oli dopinguteemadel vestlus ka IFBB presidendi Rafael Santonjaga. Asjad selles vallas liiguvad paremuse poole, ehki aeglasemalt kui tahaks näha. Ta väljendas oma tänu EKFL-le meie “leppimatu võitluse” eest ja tõi meid eeskujuks teistele rahvuslikele liitudele. Paraku on dopinguteemasse suhtumises riikide vahel veel väga suured erinevused. Kuigi erinevus sõnade ja tegude vahel pole kadunud, julgen kindlalt väita, et reaalse dopingukontrolli hirm sunnib teatud seltskonna tiitlivõistlustest eemale jääma või vahendeid valima. Sedamööda tõusevad nii Eesti kui kõigi teiste ausate spotlaste võimalused.

Liisa, Natalia ja Olegi tulemusi hinnates ja võistlusprotokolli analüüsides, võin väita, et antud juhul saadi maksimaalne tulemus. Kuigi Liisa võitis ka vabakava, hinnati tema keha mõlemal päeval puhtalt esimeseks ja just sellega saadi punktides ülekaalukas võit. Isiklikult pidasin teiseks jäänud venelanna eelist ülakeha lihasmassis ja kuivuses ohtlikumaks. Tulevikku silmas pidades on muidugi hea, et Liisa kehajoont ja üldmuljet kõrgelt hinnatakse. Õnneks on reservi veel kõigis komponentides.

Natalia oli teinud panuse õigele kaardile. Tema vabakava oli omas “masinaklassis”. Kuigi kehahinded andsid poolfinaalis 3.-4. ja finaalis 4. koha, piisas 10 punktisest edust, et võita hõbemedal. Super—konkurendid olid nimekad—ja ega Natalia vormile midagi ette polnud heita!

Olegile tõi edu sama mudel. Vabakava puhas võit (mida, tõsi küll, võis oodata) ja saadud 9 punktine edumaa oli piisav, et kindlalt neljanda kehahindega tulla pronksile. Et Oleg teeb sellel spordialal oma esimesi samme ja reserv keha poole pealt (eriti jalgade osas) peaks olema suur, on meie fitness leidnud “kullatüki”.

Olen kindel, et see tiilivõistlus ei jäänud viimaseks, kus tunned, et “eestlane olla on uhke ja hää”!

Võistluste protokoll, galeriid, foorum ja vide siin!

Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee
Prindi Logi sisse ja arutle foorumis

Logi sisse

Kommentaari lisamiseks logi palun sisse. Unustasid parooli?

Pole veel kasutaja? Registreerumine võtab vaid hetke! Lisaks uudiste ja artiklite kommenteerimisele, saad Fitness.ee kasutajana osaleda foorumi aruteludes, hinnata treenereid ja klubisid ning tellida mugavalt kaupa veebipoest. Registreeru kohe »

Püsi teemas. Hea tava on arvustada inimeste mõtteid, mitte neid endid. Keelatud on reklaamlinkide ja -tekstide postitamine, samuti teiste kommentaatorite, artiklites esinevate inimeste, artiklite autorite ja teiste halvustamine. Fitness.ee moderaatorid kustutavad sobimatud kommentaarid.
Kommenteerimist toetavad


reklaam
reklaam gym uus 2013
reklaam Fitshop.ee Better Bodies
reklaam Leader
reklaam Fast
Unustasid parooli?

Sisesta oma kasutajanimi ja sama kasutajakontoga seotud e-posti aadress – saadame sinna uue parooli.

Registreeru

Vali meelepärane kasutajanimi ja sisesta oma e-posti aadress.

Teavita

Teavita administraatorit, et siin on midagi valesti!

Saada sõbrale

Saada see link sõbrale