Treening

Buldoosermeetodi kükitrennid...

Treening  |   |  tekst:  |  fotod: {picture_author}  |  Kommenteeri

Buldoosertreening on terve treeningsüsteem, mille tervikliku tõlkimisega ma ennast ega ka lugejaid esialgu vaevama ei hakkaks. Ise lugesin põgusalt ja tegemist on millegi sellisega, millest mina ausalt öeldes ei olnud varem midagi kuulnud. Kas see treeningsüsteem on hea või halb seda ei ole jõudnud veel seedidagi. Võib olla tuleb asi kunagi ka tõlkimisele, kuid kes soovib saab netist ise ka asja kohta lugeda.
Küll väärivad kohest tõlkimist selle treeningsüsteemi progressioonivõtted, konkreetsemalt jalapäeva kükitreeningud. Järgnevalt tõlgin ära kaheksa erinevat kükitreeningut. Head võimalused kuidas progresseeruda ja uued võtted, mida kükkimisel kasutada.

20 korduseline kükk. Täpselt nii, see on seesama kahekümnekorduseline kükk, millest kindlasti juba kuulnud olete. Tehakse üks seeria kükki, 20 kordust seerias. Tavaliselt võetakse raskus, millega tavaseeriana teete 10 - 12 kordust, selle raskusega hakkate kordus korduse haaval 20 poole liikuma. Kui valitud raskusega jõuate kahekümneni, võite järgmisel korral uuesti proovida, ainult, et üritage see kahekümnene kükiseeria nüüd juba eelmisest korrast raskemaga teha. 20 korduseline kükk on aja poolt testitud ja tuntud jalgade shokeerimise meetod.

Rasked ühesed. Pange kangile 80% oma 1 - st KM st ja tehke 1 kükk. Pange kang pukkidele tagasi, tehke 5 hingetõmmet ja tehke järgmine ühene ning kang jälle tagasi. Selliselt sooritage 20 kükki. Järgmisel korral selle tehnikaga kükkides suurendage raskust 10 kg võrra.

Buldoosermeetodi 20 korduseline standard kükiseeria. Tehke valitud raksusega 10 kordust, te ei pea jõudma suutlikkuseni. Seejärel pange kang tagasi pukkidele, tehke 15 sügavat hingetõmmet, võtke kang ja jätkake seeriat, seejärel pange kang jälle tagasi ning tõmmage 15 korda hinge. Korrake tsükleid selliselt nii kaua, kuni jõuate 20 summaarse korduseni.

Tõlkijalt: kahjuks ei räägita siin raskusest, mida peaks valima. Kui meetodit hinnata, siis pakun, et raskus võiks olla selline, millega jõuate teha 3 - 4 kordust. Meetodit võiks varieerida veel sellega, et, summaarne seeria võiks ka pikem olla, kükime näiteks 25, 30 või ekstreemsetel juhutdel isegi 50 korduseni. Öeldakse aga nii, et raskust peaks 10 kg võrra lisama siis, kui te teete selle summaarse kahekümnese seeria vähem kui viie seeriaga ära.

Põletamised. Põletamised on 50 korduselised seeriad, teeme need ainult Buldooseri stiilis. Olge valmis tõsisteks katsumusteks. Võtke 50% oma 1 - st KM st, kükkige sellega nii palju korduseid kui võimalik, seejärel pange kang pukkidele, tehke 15 hingetõmmet ja kükkige uuesti. Korrake kükkimist seni, kuni jõuate 50 korduseni. Heitke julgelt pikali ja puhake.

Rasked kahesed. Pange kangile 70% oma rekordist ja tehke 2 kordust. Pange kang pukkidele ja tehke 5 hingetõmmet. Seejärel võtke jälle kang ja tehke jälle 2 kordust. Korrake seni, kuni olete teinud 20 kordust. Suurenda järgmisel korral raskust 10 kg võrra.

8 - d. Pange taas kangile 70% oma rekordist ja tehke 8 kordust. Pange kang pukkidele ja puhake 45 sekundit, seejärel võtke uuesti kang ja tehke 7 kordust. Jälle puhake 45 sekundit ja seejärel tehke 6 kordust. Jätkake seeriaid 45 sekundit puhates, kuni 1 korduseni välja, kokkuvõttes tuleb 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1. Järgmisel korral või kordadel võite proovida meetodit jälle, kuid veidi raskust lisades.

Tsüklid. Tehke 80% oma rekordiga üheseid seeriaid, korduste vahel puhake 5 sekundit (tõlkija saab aru, et seeria kestab ikka 20 korduseni, kuigi sellest ei räägita). Järgmisel korral, kui tulete kükkima, tehke 10 x 3, kuid tehke seda eelmise treeningu raskusest 25 kg kergema kangiga. Puhake iga kolmese järel 15 sügavat hingetõmmet. Kolmandal nädalal tehke 10 x 2 ja seda esimese nädala raskusest 15 kg võrra kergema kangiga. Iga seeria vahel puhake 10 sügavat hingetõmmet. Selline kolmenädalane periood moodustabki ühe tsükli.

Progress neljaseid seeriaid lisades (neljanädalane tsükkel). See tsükkel koosneb neljast treeningust. Tehke valitud raskusega 5 x 4, viis seeriat, seerias neli kordust. Iga seeria vahel puhake 30 sekundit. Järgmisel nädalal tehke neljaseid jälle sama raskusega, kuid nüüd tehke juba 5 neljast seeriat. Puhkus endiselt 30 sekundit seeriate vahel. Selliselt lisagegi igal kükitreeningul üks neljane seeria, kuni lõpuks neljandal treeningul teete 8 x 4, kaheksa neljast seeriat, paus seeriate vahel 30 sekundit. Kui soovite tsüklit korrata, lisage kangile 5 - 10 kg ja alustage kükkimist taas 5 x 4 - st.

8 Destructive Bulldozer Training Squat Workouts Steve Shaw


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Miks ja kuidas kodus trenni teha?

Treening | 

Enda liigutamiseks ja enesetunde parandamiseks ei pea tingimata treeningsaali minema, vaid üsna lihtsalt on võimalik ka koju luua korralik…


TEGIJATE TREENING: Kirp2 e. K.J Konsap - Rind, Õlg, Käed

Treening | 

Seekordne tegijate treening on selles mõttes natuke teistlaadi, kuna ette on võetud võistleja, kes esindab alles juunioreid. Orbiidil on selline…


Ott Kiivika treening - ja toitumiskava, vol.1

Treening |  (3)

Selles loos avaldab Ott saladused, kuidas ta valmistus viimasteks võistlusteks (EMV 2003). Esimeses osas toome ära treeningu ja toitumise täpse…