Fitness.ee  ›  Artiklid  ›  Treening  ›  TEGIJATE TREENING - Kaido Leesmann - surumine

Agne Kiviselg võistleb 1. aprillil Oslo Grand Prix võistlusel

Kulturism 31.03.17, 19:35 EKFL

1. aprillil toimub Oslos suurejooneline kulturismi ja fitnessi võistlus Oslo Grand Prix. Eestit esindab võistlusel Agne Kiviselg.

Agne Kiviselg võistleb Oslo Grand Prix võistlusel bikiinifitnessi pikkuskategoorias -169cm. Kui eelmisel nädalavahetusel tõi Pärnu sportlane, Spa&Sport spordiklubi esindaja, Agne, Rootsist koju kuldmedali, siis ka selleks võistluseks on…

Pudix valgupudingu degusteerimised aprillis MyFitnessi klubides

Klubid 03.04.17, 14:01

Aprillikuus toimuvad Pudix valgupudingute degusteerimised MyFitnessi klubides üle Eesti.…

EOK kulturismi- ja fitnessi- ning jõusaalitreeneri tasemeeksamile registreerumie kuni 8. aprillini!

Kulturism 03.04.17, 01:09

Eesti Olümpiakomitee kulturismi-, fitnessi- ja jõusaalitreeneri kutsekvalifikatsiooni tasemeeksam…

Algas kogu aprilli kestev fitnessikuu

Kulturism 03.04.17, 10:56

Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee liige, liikumisharrastuse komisjoni esimees Helir-Valdor Seederi sõnul on teemakuud nagu fitnessikuu üks osa…

Fitmodeli projekti lõppvõistlus toimub 2. aprillil Butterfly Lounges

Kulturism 31.03.17, 21:19

2. aprillil algusega kell 15.00 toimub Butterfly Lounges projekti "Fitmodel" lõppvõistlus. Jaanuari lõpus startis Eesti suurim…

articles content main
small articles grid
NB! Teie brauseris on keelatud JavaScript.
Palun lubage skriptid, et kasutada selle lehe kõiki omadusi.

Treening

Artiklid

TEGIJATE TREENING - Kaido Leesmann - surumine

Soojendust teeme võimeldes. Tüüpilised võimlemisliigutused. Eriti on vaja Kaidol kael teha soojaks, kuna tuul on liiga teinud ja kael kange. Loodetavasti ei sega see korraliku trenni tegemist.

Treening  |  16.08.06  |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  Kommenteeri

Seekordne Tegija, kelle treeningu vaatluse alla võtame ei ole küll võistelnud kulturistina, aga spordiala, millega ta tegeleb, pakub kindlasti huvi paljudele külastajatele. Nimelt see inimene on Kaido Leesmann, kellele kuulub ametlik Eesti rekord lamades surumises.

Täna on Kaidol ees raske rinnatreening kuhu lisaks teeme ka nn abistavaid harjutusi, mis aitavad kaasa parema tulemuse saavutamiseks. Tutvume surujate treeningu spetsiifikaga ja harjutuste valiku ja sooritustega.

Trenni teeme Reval-Spordis, nii et kellel soovi seda imemeest lähemalt kaeda, seal teda aeg-ajalt kohtab.Soojendust teeme võimeldes. Tüüpilised võimlemisliigutused. Eriti on vaja Kaidol kael teha soojaks, kuna tuul on liiga teinud ja kael kange. Loodetavasti ei sega see korraliku trenni tegemist.

Kui soe tehtud, siis võimegi asuda treeningu kallale. Loomulikult võtan ma teise pingi oma kangiga. Ütlen Kaidole, et jube piinlik ta kõrval suruda nii väikeste raskustega, aga naeratades lohutas ta mind, et ta harjunud , et kulturistid nõrgad on, teeb ta nalja. Kes ütles , et Kaido tõsine ja kurja näoga mees?

Aga ok, alustame esimese harjutusega ja see on loomulikult - rinnalt lamades surumine.


<IMG style="WIDTH: 284px; HEIGHT: 213px" height=425 src="/lehed/pilt/spaw_pildid/uudised/IMG_4117.JPG" width=284>


<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Rinnalt surumine</B>

Alguses loomulikult soojendusseeriad. Siin kasutab Kaido täiesti tühja kangi. 15-20 kordust.

Järgmistes seeriates ei vaeva Kaido pead kollaste, siniste või roheliste ketastega - ikka punased 25 kg-d kettad. Vahemärkusena võib öelda siis, et mina kasutasin kollaseid kettaid.

150-ne kiloni ei kasuta Kaido ei rihma, ei randmesidemeid ja teeb kordusi vahemikus 5-6, et lihast soojaks saada ja saada kätte tunnetus.

Kui 150 kg peal, siis paneb Kaido peale randmepaelad. Lihtsalt turvalisuse mõttes. Rihmad on selleks , et fikseerida ranne ära. Et saada teada mis tunne on, sidus Kaido ka mulle rihmad peale. Sõna otseses mõttes oli tunne, nagu oleks käed kruustangide vahele pigistatud. Ikka nii kõvasti tuleb kinni teipida, et ka kasu oleks. Eesmärk on siiski toetada rannet, mitte soojenduse pärast. Tõeline vabanemise tunne oli kui peale surumist need ära võtsin.185 kg peal tuleb taha julgestaja, kes julgestab, annab käsklusi ja ergutab, et võimalikult täpselt imiteerida võistlussituatsiooni. Treeneriks ja julgestajaks on Fred Antson.

Kuna edasi raskused lähevad väga suureks siis, siin hakkab Kaido kasutama surumissärki ja pakku (erinvaid 4cm 1-ne pakk, 8cm 2-ne pakk, 12cm 3-ne pakk) . Särk selleks, et saaks suruda suuremaid raskusi ja olla võimalikult võistluslähedane treening. Surumissärgi selga ajamist näeb põhjalikumalt videos, mis ka Fitness TV-s saadaval. Pakk (antud juhul 2-ne pakk) mis asetatakse surumise ajal rinnale on aga selle jaoks, et treenida just seda faasi, kus särk kaasa ei aita. Tavaliselt ebaõnnestuvadki surumised just keskmises või ülemises faasis.

240kg - 2 kordust &#8230; nagu ikka. Puhkepausid on seeriate vahel 4-5 minutit. Et puhata ja jällegi, võimalikult täpselt jäljendada võistlussituatsiooni. Seeriaid surumisel tegime seekord kokku 7-8.

Jämeda pakuga (2-se pakuga) läks Kaido välja kuni 270 kg-ni. Viimsed 2 seeriat , aga teeb Kaido õhukese pakuga ja surub 250kg üles. Paraku küll esimene katse ebaõnnestus, aga teine katse läheb üles ja ka video kujul olemas.Edasi aga tulevad abiharjutused, mis ikka selleks , et parandada rinnaltsurumise tulemust. Ehk treenime lihaseid, mis töötavad ka surumisel.

<B style="mso-bidi-font-weight: normal"></B>

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">TRAPETS</B>

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Õlgade tõsted kangiga:</B> Liigutused , mida abiharjutustes teeme, on hoogsad ja intensiivsed. Raskused suured, kordused püramiidina 10, 9, 9, 9 ehk siis kokku 4 seeriat. Kaido ei kasuta siin randmerihmasid. Haarab kangist üks käsi ühtepidi haardega, teine käsi teistpidi haardega kinni ja annab minna. Viimases seerias kasutab Kaido 305kg-st raskust.<B style="mso-bidi-font-weight: normal">TRIITSEPS</B>

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Ploki allasurumine:</B> Seisad ploki ette, haarad käepidemest ja hakkad raskust alla suruma. Liigutused nagu ikka hoogsad. Seeriast seeriasse lisame raskust. Kokku 5 seeriat ja viimases umbes 6 kordust. Siin pole tähtis kulturismi treeningule omane harjutuse puhtus. Kogu asi käib jõu arendamise peale. Kui rinnalt surumises oli puhkepaus 4-5 minutit, siis abiharjutustes on aeg vähem. 2-3 minutit.<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Ploki allasurumine ühe käega:</B> Teine harjutus triitsepsile. Seeriate arv on siin 3. Seisad ploki äärde risti ja haarad käsikust althaardega ja hakkad raskust alla suruma. Siin suudan erinevalt trapetsist ja rinnalt surumisest enam-väham Kaidoga sammu pidada. Raskus on plaadi/paari võrra vähem.


<IMG style="WIDTH: 283px; HEIGHT: 210px" height=425 src="/lehed/pilt/spaw_pildid/uudised/IMG_4153.JPG" width=283>


<B style="mso-bidi-font-weight: normal">ÕLG</B>

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Plokil kangi tõmbed lõua alla:</B> Ja viimane lihas, mida täna treenime. Selleks on õlg. Esimene harjutus on ploki tõmbed lõua alla. Mõjutab õla eesmist osa ja trapetsit. Paned ploki alt jooksma, haarad käepideme/kangi ja hakkad seda tõmbama lõua alla. Ja ikka sama taktika nagu koguaeg, hoogsad liigutused, suured raskused, mis suurenevad seeriast seeriasse.<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Hantlite tõsted ette:</B> Harjutus jällegi õla esiosale. Seisad püsti, haarad hantlid ja hakkad neid vaheldumisi enda ette tõstma. Kokku kolm seeriat ja igas seerias järjest suuremad raskused..

Abiharjutuste puhul kasutab Kaido 70-80% st vastupanu. See tähendab, et harjutust ei tehta päris viimase piiri peal lõpuni ja jäetakse väike varu. Ometigi on trenn intensiivne ja väga väsitav.<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Lendamine õla tagaosa aparaadil:</B> Viimane harjutus, meie pikas treeningus, mis kestnud juba oma 2h.. Viimasena treenime õla tagaosa. Siin Kaido ei hellita. Plokk põhja, lisaraskused peale ja tuld. Nii palju kui jõuab. Jäävad meelde õpetussõnad.: Seeriat tee vihaga, ära irvita.Lõppu veel väike venitus. Venitust teeb Kaido iga trenni lõpus 5-10 minutit. Ja ongi trenn läbi.<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Kokkuvõtteks:</B>

Tore oli. Rinnalt surumist oli küll üksi oma eraldi kangiga kurb teha, aga vähemalt andis see aimu treeningspetsiifikast , mida ise kunagi jälginud pole. Rinnalt surumist teeb Kaido kaks korda nädalas. Üks tugev, teine nõrk. Nõrgas treeningus kasutab ta 70-80% raskusi. Kui teha nädalas 2 tugevat rinnatrenni, siis lihtsalt lihas ei taastuks ära ja arengule see kasuks ei tuleks.

Raske ala, mis nõuab aega ja pühendumist. Reaspect!Raske rind (neljap.)<B style="mso-bidi-font-weight: normal"></B>

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">1.Surumine:20x20kg; 8x70kg; 6x120kg; 6x150kg;1x185kg + särk ja 2-ne pakk (8cm) 2x2x240kg; 2x250kg;2x260kg;2x270kg</B>

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">1-ne pakk (4cm) 0x250kg; 1x250kg</B>

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">2.Trapets:4x10,9,9,9 (170;220;270;305kg)</B>

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">3.Triitseps plokil:5x10,8,8,6,6 (kuni max.)</B>

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">4.Triitseps 1 käega plokil:3x8</B>

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">5.Õlg plokil ( seistes tõmbed).4x8</B>

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">6.Õla esiosa hantliga (käed kordamööda ette viia)3x8 (19;21;24kg) </B>

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">7.Õla tagaosa masinal 3x8 (max.)</B>

<B style="mso-bidi-font-weight: normal"></B>

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Esmaspäev: kerge rind+triitseps (50-60%), selg</B>

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Teisipäev: jalg, kõht</B>

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Kolmapäev: puhkus</B>

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Neljapäev: raske rind+triitseps+õlg</B>

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Reede: ülaselg+ alaselg, biitseps, kõht</B>

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Laupäev: aeroobne </B>

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Pühapäev: puhkus</B>

Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee
Prindi Arutle foorumis

Logi sisse

Kommentaari lisamiseks logi palun sisse. Unustasid parooli?

Pole veel kasutaja? Registreerumine võtab vaid hetke! Lisaks uudiste ja artiklite kommenteerimisele, saad Fitness.ee kasutajana osaleda foorumi aruteludes, hinnata treenereid ja klubisid ning tellida mugavalt kaupa veebipoest. Registreeru kohe »

Püsi teemas. Hea tava on arvustada inimeste mõtteid, mitte neid endid. Keelatud on reklaamlinkide ja -tekstide postitamine, samuti teiste kommentaatorite, artiklites esinevate inimeste, artiklite autorite ja teiste halvustamine. Fitness.ee moderaatorid kustutavad sobimatud kommentaarid.
Kommenteerimist toetavad
reklaam
reklaam Olimp
reklaam bb 2013 uus
reklaam Fitshop.ee

Uudised

reklaam bb 2013 uus
© 1999 - 2012 Fitness.ee  | Telliskivi 51, 10611 Tallinn  |  tel 6774 666  |  info@fitness.ee  |   Reklaam  |  Kontakt  |  Toimetus
Unustasid parooli?

Sisesta oma kasutajanimi ja sama kasutajakontoga seotud e-posti aadress – saadame sinna uue parooli.

Registreeru

Vali meelepärane kasutajanimi ja sisesta oma e-posti aadress.

Teavita

Teavita administraatorit, et siin on midagi valesti!

Saada sõbrale

Saada see link sõbrale